Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Inače predstavnik tog Cryo Save mi je dobar ortak, muž Mime Fazlagić. Znam da mu je mnooogo dobro išlo i da su redovno vodili novinar(k)e na inostrane seminare o čuvanju matičnih ćelija.

 

Imam osećaj da su ipak neke preskočili.

Link to comment

u ovom tekstu lupaju svi, od novinara, preko ljudi iz Min. zdravlja (oni ne mogu da tvrde da su ovo bacene pare, iz prostog razloga sto za to nema dokaza u ovoj fazi razvoja medicine), do ove Fazlagicke koja kenja da je to skup posao. na osnovu nekih privatnih kalkulacija koje se odnose na veoma srodan posao, verujem da su profitne margine 60+ posto, sto je tipicno za posao u koji njegovi nosioci nemaju dugorocno poverenje.

 

A drugo moguce objasnjenje za margine je da je to tipicno za posao gde imas prednost first mover, novitet i tako to, gde je konkurencija mala a platezna sposobnost klijenata velika.

 

Profitabionost nije nikakav razlog protiv, ono sto je kljucno je tacna informisanost i neobmanjivanje javnosti kako si primetio.

 

Uopsteno, ne mislim da je re o kriminalu.

Link to comment

mislim da kad je to pochinjalo ***, bilo je jasno recheno da se ostavlja za buducnost, kad/ako dodje do pogodnog tehnoloshkog trenutka i nedajboze potrebe da se matichne celije iskoriste. tj da je smisleno da se ta dva uslova steknu istovremeno, ali da je to ulaganje u buducnost, nalik na osiguranje, koja moze da bude i ne mora da znachi. jel moguce da je nekom krivo shto nije imao priliku da iskoristi? ono, placam tolike godine osiguranje i nikako da se obogaljim :unsure:

 

meni je ovo da prostite sasvim rame uz rame sa ovom prichom o vakcinaciji. dokono i najedeno, naviklo na mokri chvor u zidanom objektu <_<

 

 

*** pratim sticajem okolnosti, jer su se ponude pojavile dve nedelje nakon shto je hudini rodjena, pa nije ni bilo u igri da se razmishlja o tome. naravno, svi su pitali da li smo i zashto nismo...

 

 

edip. moguce je da sve greshim, naravno <_<. takodje, ideja u kojoj se bilo chija celija moze iskoristiti za bilo koga, pozdravljam ako je tako, kosmos je dakle milostiv, mozda se onda moze raspravljati da li je takav razvoj bio poznat u datom trenutku i da li u tome moze da ima elemenata prevare, tipa znali su da nece morati da chuva svoje, nego ce moci bilo chije. ali, onda bi, pretpostavljam, kenjali da nece tudje, jer, ljudi su kreteni, samo ako im se pruzi prilika :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

jel moguce da je nekom krivo shto nije imao priliku da iskoristi? ono, placam tolike godine osiguranje i nikako da se obogaljim :unsure:

 

 

 

 

 

 

nije korisnicima krivo no tekstopiscu istrazivacu, vise zvuci kao 'kako varaju ljude, uzeli pare i maticne celije a jos se niko nije razboleo da ih iskoristi' ... od samog naslova zvuci potpuno nebulozno.

rece Vasa da je to verovatno iskasapljen tekst iz Newsweek-a, pa ako nekoj dobroj dusi podleti pod oci neka da prepric.

Link to comment

Ni ja ne mislim da je prevara, osim u slučajevima neadekvatnog čuvanja tkiva..

 

ovde su problemi drugačije prirode, pre svega agresivno reklamiranje, manjkava regulativa i činjenica da je ovo medicinska oblast koja može, ali ne mora da se pokaže korisnom.

Link to comment

tekst u njuzviku je još gori nego u kuriru, te ga nemojte tražiti.

otprilike suprotna varijanta od digitalizacije, za koju se niko sem mucenog rasima nije oglasio u nekom jutarnjem programu da obavesti da nije neophodna ako se ima kablovska, ovde su, od lekara do komsinice, svi strucni i imaju stav. 

 

ako je volt dizni mogao da se zaledi, sto ne bi mogle da se uzmu maticne celije ako neko ima mogucnosti za to. ako ce da kloniraju, jos bolje, armagedon ce jos ranije da dodje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...