Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

da se ne zezamo, svi prenose Betu bez dodatne provere.

 

za mene je ovde presudno pitanje: odakle Beti informacija? ako je prepisivala RTS, to je diletantizam uzrokovan, pre svega, sirotinjskim uslovima rada. da su imali koga da šalju, izvesno bi poslali. ako je dobila informaciju od države, to je onda ozbiljniji problem.

 

ovo što Alo radi jeste gore. to je iživljavanje na žrtvi, sa ciljem podsticanja malogradjanske histerije sa rasističkim podtekstom.

 

Mislim da je to potencijalna sekundarna dobit u odnosu na zamagljivanje činjenice da živimo u društvu koje je dehumanizovano u meri da je sasvim prihvatljivo da maloletna majka bude otpuštena iz bolnice sa novorođenčetom a da nikoga pritom ne zanima što nema dovoljno znanja i mogućnosti da brine o njemu (ne bi se reklo da je iko pokušao da je uputi u moguće probleme sa dojenjem i načine dohranjivanja, razmatranje dostupnosti patronažne službe i materijalnih uslova za negu bebe da i ne pominjem), sve dok se ozbiljno ne razboli. I ne postane pogodan materijal za piarisanje na sva zvona, nažalost. 

U tom kontekstu, optuživanje majke i promovisanje lešinarske brižne vlasti na račun životno ugroženog deteta prevazilazi najgori zamislivi cinizam, nezavisno od spekulacija o uzrocima tragedije. Spasavanje deteta u Feketiću mi je bilo smešno, ovo je jezivo. 

Link to comment

na osnovu intonacije Betine vesti, ostavljam mogućnost i da je agencija dobila nešto unapred pripremljeno.

 

 

100% nije. Dilentatizam jeste. Čak i ne toliko u prenošenju RTS-a koliko u naknadnom netraženju nezavisne potvrde i objavljivanja nove informacije nakon nekoliko sati da u stvari nema nikakve potvrde da je beba stigla i da prvobitna informacija nije tačna.

 

Ljudski faktor, najgrublja moguća profesionalna greška, propust i neodgovornost. Učestvovanje u kampanji nije, jer to Beta nikad ne radi i zato je sada na granama na kojima je finansijski.

Link to comment

Nisam mislio na učestvovanje u kampanji (znam da je Beta jako daleko od tih stvari) nego da su unapred dobili info od "organa" i da im nije palo na pamet da ima takvih debila u vlasti koji će to pustiti pre nego što helikopter sleti.

 

No, verovatnije je da si ti u pravu.

Link to comment

Nisam mislio na učestvovanje u kampanji (znam da je Beta jako daleko od tih stvari) nego da su unapred dobili info od "organa" i da im nije palo na pamet da ima takvih debila u vlasti koji će to pustiti pre nego što helikopter sleti.

 

No, verovatnije je da si ti u pravu.

 

 

Beta se izvinila i opravdala da je 'pogrešno protumačila reči direktora Instituta za majku i dete Radoja Simića'... to je zvanično.

 

Edit - ovako:

 

Agencija Beta izvinila se zbog vesti koju je objavila da je bolesna beba stigla helikopterom u Beograd, koju su preneli svi beogradski mediji i portali, što je izazvalo veliku polemiku na društvenim mrežama Tviter i Fejsbuk.

 

Beta se izvinila i direktoru Instituta za majku i dete Radoju Simiću zbog neprecizne interpretacije njegove izjave date RTS-u.

 

"Direktor beogradskog Instituta za majku i dete Radoje Simić izjavio je u petak uveče RTS-u da je ekipa lekara tog instituta bila spremna za prihvatanje bolesne bebe koja je helikopterom prevožena u Beograd, a ne da je "dočekala" bebu koja je upućena na lečenje, kako je prenela Beta.

 

"Sve je spremno, ne samo da je spremno, nego je ekipa Hitne pomoći s kojom smo mi u kontaktu poslala kola, a mi smo poslali dežurnu ekipu sa načelnikom anesteziologije, pedijatrom i setrama. Od trenutka spus stanja na tlo Beograda beba će biti u sigurnim rukama... Kompletna ekipa je spremna za prihvat bebe", rekao je Simić sinoć RTS-u.

 

Edited by akibono
Link to comment

Извињење Бете због погрешне вести о спасавању бебе

beta.jpg

 

Директор београдског Института за мајку и дете Радоје Симић изјавио је у петак увече РТС-у да је екипа лекара тог института била спремна за прихватање болесне бебе која је хеликоптером превожена у Београд, а не да је „дочекала” бебу која је упућена на лечење, како је пренела Бета.

 

– Све је спремно, не само да је спремно, него је екипа Хитне помоћи с којом смо ми у контакту послала кола, а ми смо послали дежурну екипу са начелником анестезиологије, педијатром и сетрама. Од тренутка спуштања на тло Београда беба ће бити у сигурним рукама... Комплетна екипа је спремна за прихват бебе – рекао је Симић РТС-у.

Бета се извињава директору Института за мајку и дете Радоју Симићу због непрецизне интерпретације његове изјаве дате РТС-у. Хеликоптер Војске Србије, који је из Рашке превозио болесну бебу срушио се прошле ноћи у близини београдског аеродрома због лошег времена и том приликом погинуло је свих седам особа у летелици.

Бета

 

Политика онлајн

објављено: 14.03.2015.

 

edit: akibono mnogo brži

Edited by Prospero
Link to comment

bolje da se ne izvinjavaju nego da ovo zovu "nepreciznom interpretacijom" i da se izvinjavaju samo tom čoveku.

 

daj, prihvatite odgovornost jebote. izvinite se porodici poginule bebe, gradjanima Srbije i korisnicima vašeg servisa.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

bolje da se ne izvinjavaju nego da ovo zovu "nepreciznom interpretacijom" i da se izvinjavaju samo tom čoveku.

 

daj, prihvatite odgovornost jebote. izvinite se porodici poginule bebe, gradjanima Srbije i korisnicima vašeg servisa.

 

Slažem se oko prihvatanja odgovornosti, ali ako ne misliš da ovo jeste, kako misliš da bi trebalo da izgleda to prihvatanje odgovornosti?

Link to comment

pa evo citirao si me.

 

malo mi ovo što rade liči na downplay priče. zamisli tu porodicu koja sedi i čeka vesti, i čuje da su ovi sleteli, i tri sata kasnije sazna da su svi mrtvi. mislim da je to prva i osnovna adresa za izvinjenje.

 

inače mislim da ovakve greške moraju da nose sa sobom neke individualne posledice unutar firme, ali to je već njihova stvar i ne znam kako će postupiti prema dežurnom uredniku.

Link to comment

malo mi ovo što rade liči na downplay priče. zamisli tu porodicu koja sedi i čeka vesti, i čuje da su ovi sleteli, i tri sata kasnije sazna da su svi mrtvi. mislim da je to prva i osnovna adresa za izvinjenje.

 

inače mislim da ovakve greške moraju da nose sa sobom neke individualne posledice unutar firme, ali to je već njihova stvar i ne znam kako će postupiti prema dežurnom uredniku.

 

Sve se slažem, do slova, samo me zanima kako misliš da to izgleda spolja? Šta da se napiše tačno?

Link to comment

Ne znam gde se ne razumemo. Aj evo ti abridged verzija saopštenja.

 

"Grub urednički previd doveo je sinoć do objavljivanja vesti o uspešnom sletanju helikoptera Vojske Srbije...

Redakcija Bete prihvata u potpunosti odgovornost za nehotično dovodjenje javnosti u zabludu, a pre svega za nanošenje dodatnog bola porodici deteta...

Agencija Beta od svog osnivanja se vodi najvišim profesionalnim kriterijumima izveštavanja i obavezuje se da će tako raditi i ubuduće, kao i da će izvršiti reviziju radnog procesa u redakciji sa ciljem da se ubuduće izbegnu ovakve neoprostive greške".

 

to što si rekao da si pogrešno interpretirao izjavu na drugom mediju, i od toga napravio vest koju si potpisao sa BETA a ne RTS, nije baš nikakvo opravdanje.

Link to comment

link je dobro formatiran ali sajt cenzolovka trenutno nesto usporava

 

Trenutno su u raspadu, dal' zbog visoke posete čitalaca ili "posete" botova, saznaćemo već...

Link to comment

Ne znam gde se ne razumemo. Aj evo ti abridged verzija saopštenja.

 

"Grub urednički previd doveo je sinoć do objavljivanja vesti o uspešnom sletanju helikoptera Vojske Srbije...

Redakcija Bete prihvata u potpunosti odgovornost za nehotično dovodjenje javnosti u zabludu, a pre svega za nanošenje dodatnog bola porodici deteta...

Agencija Beta od svog osnivanja se vodi najvišim profesionalnim kriterijumima izveštavanja i obavezuje se da će tako raditi i ubuduće, kao i da će izvršiti reviziju radnog procesa u redakciji sa ciljem da se ubuduće izbegnu ovakve neoprostive greške".

 

to što si rekao da si pogrešno interpretirao izjavu na drugom mediju, i od toga napravio vest koju si potpisao sa BETA a ne RTS, nije baš nikakvo opravdanje.

 

Čuj, "opravdanje", kakvo crno "opravdanje" može postojati za ovakvu svinjariju?

 

Nije bitno, nije mi namera da se svađam, samo mislim da je ovde neko kako-tako preuzeo odgovornost za medijsku katastrofu, iako razumem da to nije urađeno na način na koji bi ti voleo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...