Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Izgleda legla plata, pa je zadatak završen.... inače žena tek sad stigla u Beograd, pa možda nema saznanja već samo 'utisak'  :lolol: 

Nema frke, biće izveštaj iduće godine a možda i neke preporuke ko zna  :fantom: 
 

Ksenija Milenković, v. d. direktora Kancelarije za evropske integracije, za Danas

Da postoji cenzura, ne bi se ovoliko pričalo o njoj

...

Koje dokaze Srbija može da pruži EU da ne postoji cenzura medija?

EU je pohvalila set medijskih zakona i sada sledi njihova primena. Možemo očekivati preliminarnu ocenu te primene najkasnije u izveštaju o napretku za ovu godinu kao i eventualne preporuke za naredni period. Moj utisak za ovih nešto više od nedelju dana od povratka u Beograd je da ne bi bilo toliko reči o cenzuri da ona zaista postoji. Dosta se govori o slobodi medija, što je dobro, ali teško da možete da govorite o cenzuri kada se o tome u javnosti razgovara.

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/politika/da_postoji_cenzura_ne_bi_se_ovoliko_pricalo_o_njoj_.56.html?news_id=297784#sthash.yJFzCO79.dpuf

 

Link to comment

da bi postojala cenzura, mora prvo postojati nešto što bi se cenzurisalo. uglavnom su to greške u komunikaciji™, a jasno je da vlada ne može biti odgovarna i za to.

 

do sada su najebali, bar koliko je meni poznati, olja bećković i onaj iz novosti. ima li još nekog primera cenzure ili je u svim ostalim slučajevima na delu izuzetno pojačana autocenzura ?

Link to comment

do sada su najebali, bar koliko je meni poznati, olja bećković i onaj iz novosti. ima li još nekog primera cenzure ili je u svim ostalim slučajevima na delu izuzetno pojačana autocenzura ?

 

Prvi je najebao video uradak o Supermenu iz Feketića.

A između Srđana Škora i Olje i Đorđe Mićić na Studiju B.

 

Link to comment

Đorđe Mićić, taj bard srpskog novinarstva, koji je u jednoj emisiji jednom opozicionom odborniku rekao "hoćete vi mene da učite mom poslu?", nakon što mu je ovaj zamerio nedovoljnu zastupljenost opozicije na Studiju B i njegovim emisijama. 

 

Ne znam šta mu se lično dogodilo. Može par detalja? 

Link to comment

Đorđe Mićić, taj bard srpskog novinarstva, koji je u jednoj emisiji jednom opozicionom odborniku rekao "hoćete vi mene da učite mom poslu?", nakon što mu je ovaj zamerio nedovoljnu zastupljenost opozicije na Studiju B i njegovim emisijama. 

 

Ne znam šta mu se lično dogodilo. Može par detalja? 

 

Prebačen na radio i tamo postavljen kao direktor... ali nema emisiju :)

Video sam ga dvaputa u jutranjem prelistavanju na televiziji, oba puta je dosta 'opoziciono' delovao - nije mu ova radijska 'direktorska' pozicija baš po volji  :whistle:

 

Sreo sam inače pre par meseci drugara sa Studija B, radi tamo 100 godina - njegov komentar na situaciju tamo je bio kratak "katastrofa"... i to onako u 'profesionalnom & ljudskom' smislu, ništa politika jer ga to mnogo ne interesuje.

Link to comment

Stvarno nisam znao da je i ranije bio na tom mestu, ali ova direktorka što istura batak subotom veče, i u još 3-4 reprize, jeste rekla u smislu hvaljenja same sebe kako ga je ona tu (sada) postavila - kad je bila aktuelna priča o gašenju emisija i cenzuri i sl., to sam lično čuo.

Link to comment

Prebačen na radio i tamo postavljen kao direktor... ali nema emisiju :)

Video sam ga dvaputa u jutranjem prelistavanju na televiziji, oba puta je dosta 'opoziciono' delovao - nije mu ova radijska 'direktorska' pozicija baš po volji :whistle:

 

Sreo sam inače pre par meseci drugara sa Studija B, radi tamo 100 godina - njegov komentar na situaciju tamo je bio kratak "katastrofa"... i to onako u 'profesionalnom & ljudskom' smislu, ništa politika jer ga to mnogo ne interesuje.

Oni su mučeni imali toliko jahanja i iživljavanja od "vladajućih struktura" da su mučeni otupeli i sad su fazonu "...samo da nas ne ukinu!"
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...