Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

moglo bi i na tupana dana, al neka ga sad ovde

 

Ljilja Smajlovic objasnjava™:

 

Oštra odbrana nacionalnih interesa od velikih stranih sila mraka i bezumlja na stranu, žena je pobedila™ već u prve dve rečenice. Kakve su novine potrebne u 21. veku? Iste kao i početkom 20. veka :isuse:

 

Ladno ignoriše da se priroda javnog informisanja malčice izmenila tokom poslednjih sto godina, i duva dalje u svoju sviralu. Da sam ja neka vlast, žena koju takvu glupost lupi ne bi smela da se bavi medijima sledećih sto godina.

Link to comment

Ladno ignoriše da se priroda javnog informisanja malčice izmenila tokom poslednjih sto godina, i duva dalje u svoju sviralu.

 

WTF je "priroda javnog informisanja"?

Link to comment

moglo bi i na tupana dana, al neka ga sad ovde

 

 

Ljilja Smajlovic objasnjava™:

 

 

a ko ce da stiti interese gradjana, ne kaze...

Zapadne sile porazile su Srbiju u ratovima devedesetih

 

:frust:

Link to comment

Srbiji su potrebne borbeno-patriotske novine, koje ne izbegavaju oštrinu prema velikim silama, ali su otvorene i za protivnike sukobljavanja sa zapadnim silama.

 

 

 

добили смо нови медиј: борбено-пaтриотске новине. умочиш их у антракс и бунике па бацаш ко плакате на душмане.

Edited by 3opge
Link to comment

ja ne znam maligniju osobu od nje.

 

e to, bravo. podla, zla, ali pritvorno i jako je teško direktno se posvađati. kao rak koji znaš da imaš, ali mu ne možeš ništa jer znaš "ko" je i šta je, ali ne znaš gde je u toj sekundi. jezivo otrovna osoba. štetočina prve vrste. čim neko nju stavi negde ili na neku poziciju odmah znam da je krš. zlo. mislim da mi je i vučić draži od nje. 

Link to comment

Zar je stvarno potrebno? :unsure:

U najkraćem, pre sto godina nisi imao 150 TV kanala i 350 internet portala kojima ljudi mogu da se okrenu ako ih se ne dojmi ujediniteljski uvodnik glodura Politike. Nisi imao ni poplavu tabloida čije "vesti" privlače pažnju neuporedivo lakše nego bilo kakva naslovna strana koju Politika može da izmisli. Pre sto godina je (možda) moglo da se fantazira o formiranju nacionalne (ili bilo kakve druge) svesti javnosti putem dnevnih novina. Danas je takva ideja savršeno apsurdna, što zna ceo svet osim onog idiota koji gusla o potrebi za "borbeno-patriotskom novinom".

 

Decenijama unazad ljudi se bave problemom štampanih medija i pokušavaju da izmisle način za njih da opstanu u svetu prvo televizije a zatim i interneta. Verovatno im prosto nije pala na pamet genijalna strategija "hajde da se pretvaramo da živimo u 1915. godini".

Link to comment

Zar je stvarno potrebno? :unsure:

 

U najkraćem, pre sto godina nisi imao 150 TV kanala i 350 internet portala kojima ljudi mogu da se okrenu ako ih se ne dojmi ujediniteljski uvodnik glodura Politike. Nisi imao ni poplavu tabloida čije "vesti" privlače pažnju neuporedivo lakše nego bilo kakva naslovna strana koju Politika može da izmisli. Pre sto godina je (možda) moglo da se fantazira o formiranju nacionalne (ili bilo kakve druge) svesti javnosti putem dnevnih novina. Danas je takva ideja savršeno apsurdna, što zna ceo svet osim onog idiota koji gusla o potrebi za "borbeno-patriotskom novinom".

 

Decenijama unazad ljudi se bave problemom štampanih medija i pokušavaju da izmisle način za njih da opstanu u svetu prvo televizije a zatim i interneta. Verovatno im prosto nije pala na pamet genijalna strategija "hajde da se pretvaramo da živimo u 1915. godini".

 

Pa ono, nisam hteo da prejudiciram, ali sam kapirao da tako nešto hoćeš da kažeš, pa zato rekoh aj prvo da elaboriraš. Ja ću samo kratko da se nadovežem podsetivši da i dalje postoji taj mehur predrasuda, konformizma mišljenja, a bogami i dobrog starog lenjog mozga čovečijeg koji gleda da troši energiju optimalno, što sve zajedno uzrokuje da se ogroman procenat ljudi u tom silnom izboru koji odlikuje današnjicu i dalje okreću jednom sredstvu informisanja ili eventualno lepezi sredstava informisanja koja su na istom "polu". S tim što ne bih rekao da je Smajlovićka glupača koja očekuje od čitalaca da ne ume da zameni "novine" za "medij", šta god inače mislio o njenoj uređivačkoj prošlosti, sadašnjosti i budućnosti (for d rekord držim palčeve da ta budućnost pored njenog imena uključuje sintagme "izliv fekalija", "bliski susret" i "dženkem probaj").

Link to comment

Moglo bi se diskutovati o tome da li je lakše da nastaviš da kupuješ Politiku kao što si kupovao prethodnih 30 godina i pažljivo iščitavaš sve redom, ili je lakše da kupiš Blic i preletiš preko idiotskih naslova čisto da ti nešto ne promakne, onda okreneš na stranu tri da vidiš gole sise pa pozadi za tračarenje i sport. Ili prosto klikneš bookmarkovan link. 

 

U suštini to i nije bitno jer Smajli™ ni ne pravi neku ozbiljnu strategiju za razvoj svog lista koju kao bazira na nekakvim anahronim idejama. Ona se samo bezveze vajka što nisu više ona mitska vremena kada se znalo ko je ko i šta je šta, kad je društvene tokove usmeravao jedan List, jedan Narod, jedan Vođa... Kenja mi se od njenog izmaštanog "borbenog patriotizma", ne bih ga ni komentarisao da nije tako maestralno sročila ideju da se krene dupetom u budućnost medija, pogleda uprtog u devetnaesti vek.

Link to comment

Pošto je babi do borbenog patriotizma, mogla bi njena matična kuća da je pošalje u Ukrajinu na par meseci, da izveštava sa terena. 

Oslobodjenje? I naziv je prikladan  :fantom:

Link to comment

Kakva vijest, prvo se mora guglati što je bitna, a drugo što je rješenje doneseno prije nekoliko mjeseci a nas sad obavještavaju

 

 

 

Viši sud: Obustavljen krivični postupak protiv Marine Stojilović
t.m.s. | 11. 02. 2015. - 18:04h Komentara: 0

Viši sud u Beogradu uputio je juče dopis "Blicu" u kome se navodi da je krivični postupak koji se vodio protiv Marine Stojilović, pravosnažno obustavljen.

- Rešenjem Višeg suda u Beogradu od 1. oktobra 2014. godine, a pravosnažnom od 4. novembra prošle godine, protiv Marine Stojilović obustavljen je krivični postupak i nema mesta optužbi da je imenovana izvršila krivično delo ubistva iz člana 113. Krivičnog zakona - navedeno je u dopisu Višeg suda koji je potpisao koordinator za medije Branislav Puzić.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...