Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Nije jasna ta fascinacija elektronskim izdanjima novina. Ajde razumemo dnevne novine, ali magazini ... Pa ništa lepše nego uzeti u ruke magazin, omirisati štampu, jagodicama prelaziti preko glatkih, ful-kalar stranica, uživati u presijavanju haj-rezoluntnih fotki ...

Link to comment

Tužno je koliko se kod nas sve živo ukrcava ma pogrešan voz prekasno, pa jedno pet tih velikih brendova iz američkog sveta časopisa je lansirano kod nas u poslednjih par godina, Esquire, Nat Geo, onaj neki naučni, evo sad i Newsweek... Mislim, štampani nedeljnici, dobro nam nisu ponudili tehnologiju telegrama AL DOSTAVA NA GAJBU. Kladim se da im je ukupna prodaja četvorocifrena a da oglase namiču samo zahvaljujući ustaljenim šemama za prebijanje dugova.

 

Nat Geo је почео да се продаје пре скоро 10 година, добрано пре кризе.

Добро си ме подсетио на Popular Science, не сећам се да сам га скоро видео.

А Esquire је већ напунио годину дана...

 

Али за Њузвик је мистерија шта тражи на пребогатом тржишту домаћих политичких часописа...

Edited by vathra
Link to comment

AMG je jedan od retkih izdavača u nas koji nudi časopise u elektronskom formatu, čak je i znatno jeftinije tako. Newsweek je, btw, zagasio štampano izdanje ranije i sada radi re-launch širom sveta.

 

Па колико ми се чини на Новинарници има скоро свих већих издавача часописа. Има чак и изумрлих издања.

Али цене им нису баш повољне, неки часописи нуде претплату са поклоном која је мало скупља од дигиталне претплате.

 

Сад сам погледао неке новине на Новинарници, добро је што имају претрагу текућег броја. Било би супер кад би радила претрага и у архиви часописа.

Link to comment

Aj i ovdje da pitam, da li znate za neki hrvatski onlajn kiosk kao sto je novinarnica.net?

 

Inace, u novinarnici su digitalna izdanja od stampanih jeftinija 20-40%, rijetko vise, sto i nije nesto senzacionalno

Link to comment

Nije jasna ta fascinacija elektronskim izdanjima novina. Ajde razumemo dnevne novine, ali magazini ... Pa ništa lepše nego uzeti u ruke magazin, omirisati štampu, jagodicama prelaziti preko glatkih, ful-kalar stranica, uživati u presijavanju haj-rezoluntnih fotki ...

 

Ima i ono, kad u mesečniku pročitaš intervju u sledećih godinu dana apsolutno nemaš potrebu da čuješ bilo šta od intervjuisanog. Ali, kliklikliklikliklik

Link to comment

Nije jasna ta fascinacija elektronskim izdanjima novina. Ajde razumemo dnevne novine, ali magazini ... Pa ništa lepše nego uzeti u ruke magazin, omirisati štampu, jagodicama prelaziti preko glatkih, ful-kalar stranica, uživati u presijavanju haj-rezoluntnih fotki ...

Meni ne. Nemaš potrebu da razmišljaš šta da radiš sa starim brojevim koje ti je žao baciti a nemaš prostora da ih čitaš. Kindl je zakon za takve stvari. Plus integrisan rečnik i mogućnost da na brzinu pogledaš na internetu stvari koje te zanimaju u vezi sa nečim iz teksta. Ne računam naravno časopise gde su slike bitne, ali mene to ne zanima previše. Meni je tekst 90% uživanja. Npr New Statesman svake ndelje bez mnog razmišljanja o tome na kindlu.

Link to comment

Малопре је на РТС2 био неки документарац који је режирао овде скоро помињани Лазански.

Укачио сам последњих неколико минута са парадама и Титом, не знам о чему се ради у целом филму.

Ко је афирмативно помињао или бранио Лазанског би требало да се казни гледањем целог филма.

Мени је било довољно лупања које сам чуо на крају.

Link to comment

Srbiji je bila potrebna i Политика, ali to je prestalo da postoji odavno...

 

Zaboravio sam ko je bio glavni urednik tamo negde 2004/05, kada su konačno potpuno uništili najbolji dnevni list...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...