Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

topola, pomozi mi da razumem, šta je ovde konkretno teza?

Његова теза је да смо ми много глупи а он паметан.

Можеш да питаш зашто, али ћеш добити одговор који нема везе са тим што је писано, попут претходних.

Link to comment

Lazanski je pravi lik za "uništili su onakvu vojsku" publiku. Čovek ne shvata, ili odbija da se pomiri, da više ne postoje vojni sudovi, vojna tajna, da ne može neko u vojsci da kaže da je nešto tajna od interesa za nacionalnu bezbednost. S tim u vezi, osnovna postavka mora da bude (i jeste, ako se pogledaju zakoni) da je sve što država radi javno, a da se samo izuzetno, po jasnoj proceduri, iz odgovarajućih razloga, može nešto učiniti tajnim, i da vojska tu nije nikakav izuzetak. Takođe, dosta je bitno i to da više nije u tolikoj prednosti u odnosu na prosečnog čitaoca kada piše ili govori o vojnim pitanjima.

Edited by pacey defender
Link to comment

Lazanski je osamdesetih imao startnu prednost jer nije bilo interneta, a pametnima je zbog obaveze prema JNA, vojske bilo i previše, nisu hteli njom da se bave i u civilstvu ...

 

Neki pandan Lazanskom od mlađe garde bio bi ovaj Počuča, koji je navodno u Ukrajini. On se isto tako loži na oružje, uniforme, zajednička tuširanja ...

Link to comment

E pa sad...Kad me vec vuces za jezik.

Te pozivi su plod komunikacije sluzbi dve drzave.

Dobijas servirano procisceno, malo visprenosti i afiniteta i eto.

A znanje, u dobru je lako dobar biti, na muci se poznaju junaci.

Kad je bilo bitno on je zasrao...

Ne znam pouzdano da je to baš tako bilo, ali ne sporim, možda i jeste. Poenta je u tom afinitetu i visprenosti a Lazanskom u to vreme nije nedostajalo toga, naprotiv. Mada, koliko poznajem neke prilike, odlasci novinara na neka važna mesta u vojnim sistemima, bar NATO, nisu uvek posledica komunikacije službi kako kažeš već temeljnog rada PR odeljenja pri određenim ustanovama. Mi ovde sve olako gledamo kroz Služba naočare, ali nije uvek slučaj...

 

Lazanski je totalno odlepio još 1991. jer mu je obrisana prozapadna niša u kojoj se olako kretao, pa je morao da je menja sa sranjem jugoslovenskog građanskog rata u čemu se nije snašao,.. .

 

Što se njegovih aktuelnih analiza globalnih događaja tiče, to je sada potpuno ruska tačka sagledvanja, koju on ovde prenosi. Od Anapolisa do Moskve u tri decenije...

Edited by Topola
Link to comment

nemam pojma o vojci, ali zar se nije amerika bas trudila da obrazuje komuniste i ucini im dopadljivim kapitalizam i zapadnu politiku i moc? meni se to ne cini senzacionalnim. u pitanju je bila sira politika koja je kacila i meke strukture drustva kao sto su obrazovanje i kultura.

Link to comment

 

:pera:

 

Pada vlada do proleća 100% a Vučić odlazi u manastir!

 

Opoziciono delovanje dostojno jednog Krleta krle-keks.png

 

(ako je ovo potez nekog očajnika koji se sam iz svoje sobe bori protiv sistema onda se izvinjavam, a ako nije onda...)

 

Najbolji momenat ovog potpuno anonimnog 'opozicionog portala' im je oglas u stilu - okušajte sreću i prijavite se, možda smo i DB  :lolol:

 

oglas2.png

Link to comment

Neozbiljno mnogo ovo. U tehničkom i sadržinskom smislu. A tekstovi su nešto duži od komentara na tviteru. Za ovo ne treba redakcija, ovo može jedan čovek, sa 15-20 minuta rada dnevno ...

Edited by stoka
Link to comment

RTS u udarnom terminu od 9 nedeljom uveče prenosi premijeru predstave Top je bio vr "Kainov ožiljak" Juga Radivojevića iz šabačkog pozorišta. Ko je ono odgledao, ni češljanje baba mu neće teško pasti.

 

Na stranu to što je teška trešina, nego mi je sjajno kako u ulozi Ive Andrića, srpskog izaslanika svoje srpske domovine Srbije u neprijateljskoj nemačkoj Evropi nastupa dvojnik Premijera Vučića. Zeitgeist FTW!

 

IA.jpg

Link to comment

RTS u udarnom terminu od 9 nedeljom uveče prenosi premijeru predstave Top je bio vr "Kainov ožiljak" Juga Radivojevića iz šabačkog pozorišta. Ko je ono odgledao, ni češljanje baba mu neće teško pasti.

 

Na stranu to što je teška trešina, nego mi je sjajno kako u ulozi Ive Andrića, srpskog izaslanika svoje srpske domovine Srbije u neprijateljskoj nemačkoj Evropi nastupa dvojnik Premijera Vučića. Zeitgeist FTW!

jebote, ovo u rangu kristijana vajlda

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...