Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

У царству слепих ћорави је...

Мада Лазански никад није био добар ни са препознавањем ратне технике. Његови коментари руских парада су за смејање.

Он се пробио јер питко пише, фурао је рејбанке осамдесетих и маскирну одећу, прочитао који страни чланак и то је то...

Po običaju ti promiče suština jer ti fale podaci... Ti si za Lazanskog prvi put čuo na BKTV, u najboljoj varijanti, pa o njemu prosudjueš maketarski, ne zna modele tenkića, parade, rejbanke, itd. Da si iole pokušao da radiš na svom ekspertskom znanju, potrudio bi se da saznaš gde i šta je Lazanski radio 1980-tih, gde je sve kao istaknuto pero Starta bio i koje su bile ustanove (u SAD, npr) u koje je ušao kao prvi novinar sa ove strane tadašnje planete. Odnosno, pokušao bi da shvatiš zašto je Lazanski bio Lazanski i zašto je njegov kasniji (današnji) pad toliko strašan... Jer je, pomoći ću ti, pao sa velike visine. Pojela ga huntina Služba i obaveze prema njoj.

Link to comment

Po običaju ti promiče suština jer ti fale podaci... Ti si za Lazanskog prvi put čuo na BKTV, u najboljoj varijanti, pa o njemu prosudjueš maketarski, ne zna modele tenkića, parade, rejbanke, itd. Da si iole pokušao da radiš na svom ekspertskom znanju, potrudio bi se da saznaš gde i šta je Lazanski radio 1980-tih, gde je sve kao istaknuto pero Starta bio i koje su bile ustanove (u SAD, npr) u koje je ušao kao prvi novinar sa ove strane tadašnje planete. Odnosno, pokušao bi da shvatiš zašto je Lazanski bio Lazanski i zašto je njegov kasniji (današnji) pad toliko strašan... Jer je, pomoći ću ti, pao sa velike visine. Pojela ga huntina Služba i obaveze prema njoj.

E pa sad...Evo ja znam ko je bio Lazanski i ranije.A i ti si odgovorio.Te obaveze nisu od juce niti od maketarskog perioda.Nije Lazanski ulazio tamo gde se nije moglo uci nego gde mu je bilo odobreno da udje.

Link to comment

topola, pomozi mi da razumem, šta je ovde konkretno teza? 

 

lazanski je bio dobar novinar osamdesetih ali ništa nije napredovao u međuvremenu.

lazanski je bio dobar novinar tokom osamdesetih ali je u međuvremenu postao novinar službe i serviser njihovih interesa.

lazanski je oduvek bio novinar službe.

Link to comment

Осамдесетих си код нас могао да фолираш јер је до информација било тешко доћи. Данас је мени незамисливо да професионални војни новинар са три деценије стажа има стручно знање на нивоу средњошколца.

 

То што је обишао пуно места не говори о његовој стручности, већ о томе да ова држава није могла да нађе неког бољег.

 

ПС Лазанског пратим од преласка у политику, а читао сам и нешто ранијех радова. Негде сам чувао и страни војни часопис из 92 који ми је вратио изгужван...

Link to comment

Lazanski je ukrao neki metak sa osiromašenim uranijumom od ćaleta od mog ortaka. :D

 

Ovaj je imao jedan, i štatijaznam kako Lazanjski to sazna i tražio da mu pokaže. I ovaj pokaže, i Lazanski zatraži da mu ovaj da. Međutim, nije hteo da mu da iz nekog razloga, imao je samo dva. Posle mu je Lazanski ukrao jedan metak, a drugi ostavio :D Detinjast neki čovek, radio je sklekove u njegovoj kancelariji tako nešto.

 

Strahovito se ložio na vojsku, bio je vrlo entuzijastičan, ali izgleda da ga je pregazilo vreme.

Link to comment

E pa sad...Evo ja znam ko je bio Lazanski i ranije.A i ti si odgovorio.Te obaveze nisu od juce niti od maketarskog perioda.Nije Lazanski ulazio tamo gde se nije moglo uci nego gde mu je bilo odobreno da udje.

Ne znam dovoljno o tome kako je on zaista dobijao pozive da se vozi atomskim podmornicama americke mornarice i slicno, mada moze da se veruje da je JNAovska logistika stajala iza toga, s obzirom na njegovu porodicnu situaciju. A mozda su ga PR sluzbe americke vojske vec tada "prepoznale" kao zanimljivu medijsku licnost preko koje je u vreme Hladnog rata mogla da se vrsi propaganda u socijalistickom bloku. Sta god bilo tacno, ono sto stoji jeste da je Lazanski izuzetno popularizovao "militaristicko" novinarstvo i teme kao takve. Danas je lako obavestavati se o tome, u eri interneta i sajtova poput vathrinog, ali 1986. ste malo gde mogli da u realnom vremenu vidite kako izgleda USS Nimitz a da nije casopis u americkoj citaonici.

Zato je Lazanski bio veliki.

Onda je dosla nesreca 1991. i on je morao da deli sudbinu price sa kojom je bio. Umesto americkih komandanata sagovornici su mu postali slucajevi koje mu je davala Uprava za informisanje. A negde usput je zavoleo i Ruse. I tako...

Link to comment

topola, pomozi mi da razumem, šta je ovde konkretno teza? 

 

  

То што је обишао пуно места не говори о његовој стручности, већ о томе да ова држава није могла да нађе неког бољег.

...

Da vathra brka novinare sa vojnim ataseima.

Link to comment

O tome koliko se Lazanski zaista razume u vojsku i ratovanje mogli smo da se uverimo i na osnovu njegovih analiza rata u Siriji. Ono je i svakom laiku bilo smešno, čovek je bukvalno pričao bajke (sećam se, na primer, da je pominjao Asadove "skrivene trupe koje čekaju pravi trenutak") i neverovatne izmišljotine.

 

Inače, polemiku sa Šabićem je nastavio danas (u subotu) u Politici, gde je nekoliko puta pominjao imenom i prezimenom novinara Bete i njegovu motivaciju da traži ta pitanja, uz, naravno da naravnije ne može biti, "zašto baš sad?".

 

I ladno je znao koja tačno pitanja je novinar Bete poslao u ministarstvo i na njih tačno odgovara. A relativno pouzdano znam da ih od novinara Bete nije dobio.

 

I sad je on "novinar" koji hoće kolegama da ograniči informacije i brani sistem u sakrivanju informacija. Nadrealno.

 

Inače, čuo sam baš mnogo tračeva o njemu i njegovom radu u Politici i o tome kako se njegove kolege i urednici iz Politike odnose prema njemu, ali to su ipak tračevi.

Link to comment

Ја га доста памтим из "загребачког" периода, одличан је био. Сад, у ово доба, свако од нас може да се обавести на интернету шта му треба па његова уска специјалност отпада. Кад одлута из војне на чисто политичке коментаре није сав свој, али има људи који то воле, јбг.

Link to comment

Ne znam dovoljno o tome kako je on zaista dobijao pozive da se vozi atomskim podmornicama americke mornarice i slicno, mada moze da se veruje da je JNAovska logistika stajala iza toga, s obzirom na njegovu porodicnu situaciju. A mozda su ga PR sluzbe americke vojske vec tada "prepoznale" kao zanimljivu medijsku licnost preko koje je u vreme Hladnog rata mogla da se vrsi propaganda u socijalistickom bloku. Sta god bilo tacno, ono sto stoji jeste da je Lazanski izuzetno popularizovao "militaristicko" novinarstvo i teme kao takve. Danas je lako obavestavati se o tome, u eri interneta i sajtova poput vathrinog, ali 1986. ste malo gde mogli da u realnom vremenu vidite kako izgleda USS Nimitz a da nije casopis u americkoj citaonici.

Zato je Lazanski bio veliki.

Onda je dosla nesreca 1991. i on je morao da deli sudbinu price sa kojom je bio. Umesto americkih komandanata sagovornici su mu postali slucajevi koje mu je davala Uprava za informisanje. A negde usput je zavoleo i Ruse. I tako...

E pa sad...Kad me vec vuces za jezik.

Te pozivi su plod komunikacije sluzbi dve drzave.

Dobijas servirano procisceno, malo visprenosti i afiniteta i eto.

A znanje, u dobru je lako dobar biti, na muci se poznaju junaci.

Kad je bilo bitno on je zasrao...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...