Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Zar nije Blic imao zasebnu temu?

 

Ko sta radi samo prevode tekstove sa neta i to ne bas najsrecnije

 

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/528150/10-Filmskih-postera-koji-su-zabranjeni-iz-kontraverznih-razloga

 

 

 

Trebalo je da bude smešno, ali ipak film govori mnogo o reditelju Kevinu Smitu, koji je pokazao na posteru kako glavni likovi idu jedan na drugog dole, što je za sve bilo šokantno. Reditelj je jenom prilikom rekao da je zabavan poster i da slika nije prljava.

 

Link to comment

@m

pa ok, ne kazem, to jeste tvoje legitimno pravo, naravno

meni je to gledanje na kulturu (posebno vizuelne umetnosti) koja nastaje i distribuira u sklopu nekog aktuelnog (meni reakcinarnog) modela kulturne industrije jeziv

sta - pojeftine ulaznice a kulturu usmeravaju korporacije?

onda to vise nije kultura

da ne duzimo, razumem sta ti govoris

Edited by InvisibleLight
Link to comment

kultura je sasvim sigurno usmjeravana od raznih, pa i od korporacija. ni kulturni radnik za mene kao konzumenta nije nuzno neideologizovan tj nemam obavezu da dijelim njegovu poziciju i interese (a svakako ti interesi ni nisu unificirani)

 

tvoj primer 'kulturu usmjeracaju korporacije' je totalitaran a nema potrebe za time. projekte a ne kulturu u totalu fonansiraju korporacije. ovo drugo ne znam da igdje postoji, sem u knjigama naucne fantastike, prozdiranje svega od strane korporacija, to nema sanse da se desi, vidimo i istorijski ali mozemo da rezonujemo i trzisno - kad kultura bude preopterecena korporativnim reklamama, one nece imati snagu, pa ce korporacije biti manje zainteresovane da finansiraju kulturu. iz slicnih razloga ne vidimo po ulicama xy projekata npr, lupam, gerilskog marketinga, jer bi nam postali obicni pa onda i neinteresentni a time los nacin za promociju. ne insinuiram da se do ravnoteze dolazi automatski, naravno.

 

al ok, dosta za temu :)

vrh je ovaj prevod iz blica

Edited by morgana
Link to comment

@morgana pa nije kad je exponent (krupnog) kapitala

mislim, u ovakvom svetu kako moze biti prihvatljiva kultura koju sponzorisu banke :isuse:

i jos se instrumentalizuje ta kampanja, celo to brendiranje kulture, marketing, pakovanje = jalovost kulture

Pa milion muzeja/pozorista/opera u svetu opstaje zahvaljujuci korporativnim sponzorima.

Gde god odes imas neko brendirano krilo muzeja, plocu sa donorima...

Edited by Ravanelli
Link to comment

vrh je ovaj prevod iz blica

 

meni ovaj vrhiji :fantom:

 

Posmatrajući poster, svako može videti zašto svi misle da je bedan. Sramota je napisana možda sapunicom? Međutim, svi su mislili čime god da je napisana, da je neprikladna. Mađarska je zabranila film, a nije se probio ni u SAD-u ili u Severnoj Americi.
Link to comment

 

a na konkretnom primjeru sponzorisanja pozorista u beogradu tek ne mogu da nadjem zamjerku, banka je dobila reklamu, gradjani su dobili jeftine karte (uz odricanje u vremenu za stajanje u redu koje im je, ocigledno, jeftinije od novca), pozoriste je dobilo novac a i mediji su nesto ucarili, win na sve strane

 

win win tesko. prvo, sta je sa ostalim pozoristima? a za JDP, videcemo za 3-6 meseci. kada budu tako cekali u redu za punu cenu bice win win.

Link to comment

slazem se za posljedice dampinga po druge, svakako, a ako menadzment jdp ne zna da iskomunicira povratak na pune cijene onda nesto nije u redu s njim. s tim da vjerujem da bi neki bas kratkotrajni pad traznje poslije ove akcije morao da se tolerise i da je uracunat u akciju.

 

james, sta gledala, gadjala tv

Edited by morgana
Link to comment

Ispade pozorište neka dobra gudrovina, malo navučeš raju jeftinim cijenama i poslije toga kad lupiš pravu cijenu sleduje prodavanje frižidera za rtuka i eventualno gajbi za lože. Biće kao i sve kod Srbalja, dok je džabe ima da ide, poslije, back to black.

Link to comment

pa mislim da se nikad ne racuna na dugorocne zesce efekte u ovakvim situacijama. ja sam pomenula povratak na stare cijene u smislu vracanja traznje na staro, posto nesto mislim da mozemo da ocekujemo i  kratkorocno smanjenje traznje kad akcija zavrsi.

 

 

hajde bas javite rezultate akcije i posljedice po druga pozorista krajem mjeseca

 

 

mozda bismo i po repertoaru mogli da pretpostavimo ocekivanja pozorista od februarske totalne rasprodje? nemam pojma, ne razumijem se u repertoar jdp, samo pitam

Edited by morgana
Link to comment

Pa milion muzeja/pozorista/opera u svetu opstaje zahvaljujuci korporativnim sponzorima.

Gde god odes imas neko brendirano krilo muzeja, plocu sa donorima...

pa.

moja prica je na liniji da izlozbe cak i mrtvog fluksusa ne sponzorisu korporacije, cak u momi do npr matisa tam osponzorise americka banka.

Link to comment
Sva je prilika da se moje radijske aktivnosti - emisije Tajanstveni Voz i Dole na uglu - bliže svome kraju. Nove upravljačko-vlasničke garniture nemaju razumevanja za njih

 

 

 

zikica simic

 

tja

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...