Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

nema..nema nista sladje kad ti nesto daju dzabe ... mi idemo u muzeje na dan kada ne moramo da platimo ...zato sto smo vlasnici bank of america kartice (moze i kredit i debit). i ne mogu da vam opisem taj osecaj slobode :) tu sam bas iz ljubavi ...onako kada platim kao da se silim da otkrivam ne znam sta po muzejima. kad je dzabe svaka umetnina je moja...kad placam ...na distanci smo.

 

 

platimo samo neke izlozbe koje bih bas voleli da vidimo i koje nemaju popust.

 

 

inace lakmu najvise volim www.lacma.com

imamo i park veliki tu, i polja sa baricama nafte kako izlazi iz jezera, brdo pa unutra ribnjak sa nekom prasumom

 

 

zamislite samo da u svim pozoristima imaju takve popuste? kako bi to bilo fenomenalno!

Edited by mustang
Link to comment

nema..nema nista sladje kad ti nesto daju dzabe ... mi idemo u muzeje na dan kada ne moramo da platimo ...zato sto smo vlasnici bank of america kartice (moze i kredit i debit). i ne mogu da vam opisem taj osecaj slobode :) tu sam bas iz ljubavi ...onako kada platim kao da se silim da otkrivam ne znam sta po muzejima. kad je dzabe svaka umetnina je moja...kad placam ...na distanci smo.

 

ovo mi je super :) mada je na izvjestan nacin i kontraintuitivno

Edited by morgana
Link to comment

Kada državna tv, u svojim udarnim vestima, kao glavni događaj dana stavi neku priču iz kulture, u meni proradi crv sumnje da nešto debelo kriju. Nekako mislim da im je gužva ispred jugodrp-a pala kao kec na 10, a da nije morali bi da smisle nešto drugo.

 

Sa strahom sam jutros pregledao tiker i našao dve stvari koje bi svaka vlast htela da prećuti/uguši.

Vest da će Srbija ove godine imati negativan rast BDP-a, posle niza godina pozitivnog i druga da smo ispušili za Trepču.

 

 

Na to sam mislio kada sam napisao:

Neko se tesko sranje desava u zemlji kad RTS u hedovima pominje premijera u pola recenice, bez slike, a prva vest je guzva ispred JDP-a???

A u pozorišta idem retko i to uglavnom kada dobijem kartu od nekog dobročinitelja.

 

Sad mi je i žao što sam pokrenuo lavinu komentara...

Link to comment

 

 

Vest da će Srbija ove godine imati negativan rast BDP-a

Isti nam Q i -0.5 i +0.5 i +1.0 BDP.Kazu iskusni ekonomisti da na rast zaposlenosti i neki boljitak treba racunati tek na +2

Link to comment

pa onda da spalimo i sve sto su mecene platili. i sto je drzava drugacije tretirana od krupnog kapitala, ni ona nije garant opsteg dobra? 

Edited by morgana
Link to comment

@morgana pa nije kad je exponent  (krupnog) kapitala

mislim, u ovakvom svetu kako moze biti prihvatljiva kultura koju sponzorisu banke :isuse:

i jos se instrumentalizuje ta kampanja, celo to brendiranje kulture, marketing, pakovanje = jalovost kulture

Edited by InvisibleLight
Link to comment

pa to je antikorporativizam sa kojim se ja nimalo ne slazem ni ovdje ni drugdje, a buduci da je pitanje ideolosko mogu s punim pravom da stojim na toj poziciji bez obzira sto sam laik za muzej, pozoriste ili menadzment u kulturi.

ja nemam nikakvog razloga da eventualno iskrivljivanje u koristi korporacija vidim kao negativnije od iskrivljivanja u korist drzave sa njenom ideologijom i aparatom, uostalom, mogu sa punim pravom antikorporativizam da smatram ideologijom koja gura sopstvene interese.

mogu i da se odreknem dijela autonomije kulture zarad pojeftinjenja kulture, mozda ja tako dobijam vise u apsolutnom iznosu?

 

a na konkretnom primjeru sponzorisanja pozorista u beogradu tek ne mogu da nadjem zamjerku, banka je dobila reklamu, gradjani su dobili jeftine karte (uz odricanje u vremenu za stajanje u redu koje im je, ocigledno, jeftinije od novca), pozoriste je dobilo novac a i mediji su nesto ucarili, win na sve strane

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...