Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Meni samo nije jasno da se ne mogu karte prodati dovoljno brzo da se spriječe ovakve scene, očigledno je i ovo neka kampanja "vidiš da smo kulturni ali i sirotinja". Pa jebote 20000 karata se rasproda za Arenu u roku od 2 sata, ovi ne mogu da prodaju hiljadu za cijeli dan. Poenta je da se narod drži na ulici što više da bi neko odradio svoju genijalnu marketinšku zamisao. Mogli su da tu prodaju prenesu na Eventim, Bilet Servis, onlajn, Tiketlajn, milion mogućnosti ali ne, ovo je moralo da bude ovako radi ideje nekog Meken gurua.

Link to comment

Meni samo nije jasno da se ne mogu karte prodati dovoljno brzo da se spriječe ovakve scene, očigledno je i ovo neka kampanja "vidiš da smo kulturni ali i sirotinja". Pa jebote 20000 karata se rasproda za Arenu u roku od 2 sata, ovi ne mogu da prodaju hiljadu za cijeli dan. Poenta je da se narod drži na ulici što više da bi neko odradio svoju genijalnu marketinšku zamisao. Mogli su da tu prodaju prenesu na Eventim, Bilet Servis, onlajn, Tiketlajn, milion mogućnosti ali ne, ovo je moralo da bude ovako radi ideje nekog Meken gurua.

 

pa naravno da jeste

Link to comment

Uvijek ove mega kampanje koje uključuju nešto što se dijeli za dz imaju i neku lošu stranu, uglavnom pokazuju koliko smo sirotinja i koliko nas je lako kupiti - trešnje, česnica i sad ovo. Sad smo kao evoluirali pa je super činjenica da se ne bijemo kao onomad za trešnju. Sledeći korak transcendencija.

Jbt neko se pravi marketinškim magom na činjenici da smo sirotinja. Moš misliti genija.

Mnijem da je sličan mozak ili možda isti kao i iza kampanje "hvala što ne dolazite".

Link to comment

e, samo jos ovo pa odoh, posto sam previse na topiku a to nema smisla

 

'hvala sto ne dolazite' je sasvim ok kampanja, nije uvredljiva nego naprotiv, mada je provokativna (pisali smo vec o tome, svako iz svoje pozicije) a za profitiranje na sirotinji morali bismo se obratiti ovoj i prethodnim vladama, one su obezbijedile potrebne i dovoljne uslove za to. tj sirotinju. sponzor tu nista nije kriv.

Edited by morgana
Link to comment

Poenta je da se narod drži na ulici što više da bi neko odradio svoju genijalnu marketinšku zamisao. Mogli su da tu prodaju prenesu na Eventim, Bilet Servis, onlajn, Tiketlajn, milion mogućnosti ali ne, ovo je moralo da bude ovako radi ideje nekog Meken gurua.

 

pa naravno da jeste

i sta to govori o svesti kada se ljudi mogu tako lako instrumentalizovati da stoje u redovima?

 

to kao ne moze da se koristi mnogo bolje nego fokusi™  isto kao i odbrana sapca™ pa hiljade nagrnu dobrovoljno i bespotrebno, isto kao pomracenje sunca™ i sto drugih primera?

 

kao sto se distribucija hrane mogla drugacije organizovati 90ih da je rezim to zeleo ali ne, bolje je sa redovima, narod koji stoji strpljivo u redovima ne pravi probleme

 

marketinska agencija, politicki rezim, isti kurac sa razlicitim kondomima, objektu ionako svejedno koji je kondom u pitanju

Edited by Pontijak
Link to comment

ali i to je sasvim ok. da se i drugdje u svijetu muzeji konzumiraju redovno, noc muzeja ne bi bila ni potrebna pa onda ni izmisljena.

kultura je novi sport, treba je znati pomusti.

 

ali to nije kultura.

Link to comment

ali i to je sasvim ok. da se i drugdje u svijetu muzeji konzumiraju redovno, noc muzeja ne bi bila ni potrebna pa onda ni izmisljena.

kultura je novi sport, treba je znati pomusti.

pomozi boze da se skinu s nauke, pa neka muzu :s_w:

 

al nema shanse, nisu ni pocheli  :cry:

Link to comment

Meni samo nije jasno da se ne mogu karte prodati dovoljno brzo da se spriječe ovakve scene, očigledno je i ovo neka kampanja "vidiš da smo kulturni ali i sirotinja". Pa jebote 20000 karata se rasproda za Arenu u roku od 2 sata, ovi ne mogu da prodaju hiljadu za cijeli dan.

 

Karte za Arenu se prodaju na nekoliko mesta u više gradova Srbije+onlajn. Sećam se na JNA i Marakani ranije, pre bilet centra i ostalih mesta, bile su po 3-4 blagajne a redovi po nekoliko stotina metara.

 

Mada, ne znam koliko dugo su juće ljudi stajali na ulici. Je l' bio ceo dan? Od jutra do predveče?

 

A ja se uvek nasmejem kada pročitam ove teorije o društvenom eksperimentu. To je jedno debelo precenjivanje vlasti.

Snarče, sećam se i ja tog pomračenja i sećam se da je po medijima bilo redovno da ne treba ljudi da beže u kuće, ali se isto tako sećam da smo ortak i ja išli na livadu sa koje se najbolje vidi i da je u 11.45 kraj bio prazan kao posle Captain Tripsa. Ipak je ovo zemlja gde se kupovao "Malboro karbon" i u kojoj su se na državnim televizijama pojavljivali iscelitelji preko vode.

Link to comment

A ja se uvek nasmejem kada pročitam ove teorije o društvenom eksperimentu. To je jedno debelo precenjivanje vlasti.

eh, ja (mogu da) se nasmejem samo prvi put. kad vidim opet, nije mi vishe smeshno. narochiro ako je proshlo jedva 2 decenije.

Link to comment

bilo bi vrhunski da su stavili ogroman popust a da se niko nije pojavio. 

sigurno bi to svi protumacili kao mudrost ljubitelja pozorista, koji nisu naseli na manipulaciju.

 

:fantom:

Edited by Takeshi
Link to comment

bilo bi vrhunski da su stavili ogroman popust a da se niko nije pojavio. 

sigurno bi to svi protumacili kao mudrost ljubitelja pozorista, koji nisu naseli na manipulaciju.

 

:fantom:

pa nije u tome stvar. meni je vishe problem shto se po malo nabacuje da su chekachi za pozorishne karte neka stoka kao takva, eto, kao, srbi.

i da je taj rezultat, i prilika da se tako neshto kaze, zasluga idejnog tvorca i organizatora tog, da kazemo, dogadjaja.

mada ne znam ni kako bi organizovali, a da ne bude masovna scena. dobro se niko nije tukao, tu bi vec bilo materijala.

ljudi su zeljni svega, ovaj zivot nije krenuo na onu stranu na koju smo se nadali.

drugo pitanje je a shto majkumu u srbiju nema nishta za 100 i 200 dindzi? <_<

 

 

 

edip. o festivalima muzeja i nauka sam rekla vec shta mislim jednom drugom prigodom :s_w:

Edited by gospa buba
Link to comment

Ja znam neku decu iz zavičaja, koja studiraju u velikom gradu, i koja su juče čekala u redu za te karte.

Neka su ih kupila, neka deca su dobila neke brojeve za danas.

Ne vidim gde je problem?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...