Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

izvini sto te na diskusionom forumu smaram molbom da obrazlozis tezu koju si izneo, ili da me korigujes ukoliko sam te pogresno razumeo. 

 

izvinjenje prihvaceno :)

 

nego, tu postapalicu, diskusioni forum, bese uveo dabovic svojevremeno kao argument? :)

 

@morgana

 

pa i americka politicka elita moze da se raduje isto kao i nasa sto narod poslusno ceka u redovima s tim da su nasa i americka iskustva cekanja u redovima malcice drugacija, kod njih je to samo porodicna predaja sta su bili redovi 30ih proslog veka za hranu na kazanu ili fizicki posoa na gradjevini ili redovi za benzin na pumpama pocetkom 70ih, kod nas je malo drugaciji sticaj okolnosti bio

Edited by Pontijak
Link to comment

koliko filozofirate okolo ljudi koji kupuju na snizenju, maiko sveta! daj da brendiramo boksing dej pa da za sasvim normalnu stvar imamo finu i realnu referencu umjesto promasene tj 90tih.

 

tj, ok je da tebe redovi podsjecaju na 90te ali one ne objasnjavaju fenomen bas nimalo.

 

 

gazzina primjedba za damping mi je ok

(ali to sve gradjanina koji kartu kupuje za 1 črvenu ne treba da opterecuje)

Edited by morgana
Link to comment

o boze. ukoliko je jos potrebno da se izvlace masivni dokazi da se u ovom raspadu od zemlje nista ne desava van uticaja politike vec decenijama onda stvarno ne znam sta da kazem. ponavljam, malkice su razliciti politicki i istorijski konteksti redova za ajfon, rasprodaje u harodsu i slicno sa redovima u jugoslaviji srbiji

 

ti stvarno mislis da direktori ustanova kulture u srbiji, na republickom i gradskom nivou, imaju bilo kakvu autonomiju u odlucivanju sto se tice poslovne politike ustanove? e pa nemaju. i tu dolazi do sprege kapital - vlast i naravno da se kapital (citaj banka u ovom slucaju) odlicno snalazi u svim tipovima politickih uredjenja (ok, tesko ide u severnoj koreji bankama :P ) i svako tu ima svoj interes, kako banka tako i vlast u odeljku zvanom republicka ili gradska kultura i iz tog razloga nece biti nikakvog protesta direktora drugih pozorista jer su sva ona na kratkom povocu vlasti i menadzment ustanova kulture mudro cuti i prihvata sugestije i naravno da trazi dozvolu od nadlezne vise instance. posle je sve samo stvar rutine, kako bancine tako i marketinske agencije koja se bavi brendiranjem proizvoda (banka ipak nudi proizvode kao sto su krediti itd) putem ovakvih akcija, nema to veze sa brendiranjem ustanova kulture

 

ali to sve gradjanina koji kartu kupuje za 1 črvenu ne treba da opterecuje

 

 

ma jasno. 1 crvena. ponizeni i ugnjetavani bednik u causeskovoj rumuniji i oholost zvalavih i sujetnih eseferjotovaca koji su se bahatili sa tom 1. crvenom u temisvaru do 1989 godine. odatle i sadasnji gradjanin koga ne opterecuje nista kada kupuje nesto za 1 crvenu u ovakvoj zemlji. neka bude

 

uostalom, ko se o mleko opece i u jogurt duva :P

 

daj da brendiramo boksing dej

 

 

a taj boksing dej neka bude 365i deo brenda ove godine i najavi uspeh na planu kulture i ekonomije :D

 

 

i izvinjavam se ako stajem na zuljeve vrednih trudbenika koji veruju u filozofije agencija za marketing

Edited by Pontijak
Link to comment

zavjera!

 

aj ponti ne zezaj. ovo ti zvuci kao ona britanska serija gdje policijski sluzbenici tajno ubijaju pa se ispostavi da im je motiv prosirenje penzionog fonda.

Link to comment

ne, nije zavera. kao trudbenik u kulturi™ poprilicno dugo gledam kako to funkcionise.

 

uopste ne zezam :P

 

ti redovi su odraz onog stanja svesti srbalja koje je na istoj ravni kao stanje svesti prethodne generacije koja je cekala u redovima za svasta i sve a u pauzama izmedju redova gledala dnevnik i dnevnikove dodatke i skrgutala zubima zbog stranih placenika, domacih izdajnika i zle amerike i pederske engleske i celog tog zapada koji nas muci nepravednim i nicim izazvanim sankcijama

 

volim ja taj optimizam sa brendiranjem kutlure i banaka itd ali pobogu, gde mi zivimo pa da imamo jos iluzije u cemu smo? (to ne vazi za clanove foruma u prekomorskim zemljama ili u tzv. starim clanicama eu :D)

Edited by Pontijak
Link to comment

 

 

ti redovi su odraz onog stanja svesti srbalja koje je na istoj ravni kao stanje svesti prethodne generacije koja je cekala u redovima za svasta i sve.

 

 

 

:ajde:

Link to comment

morgana, hoces da kazes, nije isto stanje svesti?

 

ma nista, brendirace se i ta svest, to je to novo evropejstvo vladajucih elita a bogme i cele nacije. samo napred :D

 

 

hajde, hajde, salerokada, ne treba pusiti u javnim prostorijama, eto, priznajem, je l si sada zadovoljan? :P

Edited by Pontijak
Link to comment

ja ne vidim gde je ovde problem, čekaju ljudi u redu za karte koje su niže cene nego inače

 

znači, oće im se u pozorište, a inače im nije toliko priuštljivo

 

ja ne bih čekao na karte za pozorište, zato što ga ne volim, ali to je moja sramota, nisu mi ovi ljudi krivi

Link to comment

ma ja samo brendiram prepodnevnu ucmalost foruma i lupetam kojesta :lolol: 

 

i ne mislim da je sramota ako se ne voli pozoriste, ne voleti pozoriste ne znaci nemati postovanje prema njemu kao umetnickoj formi, instituciji i slicno ali ne mora se voleti.

Link to comment

 

 

koliko filozofirate okolo ljudi koji kupuju na snizenju, maiko sveta! daj da brendiramo boksing dej pa da za sasvim normalnu stvar imamo finu i realnu referencu umjesto promasene tj 90tih.

 

tj, ok je da tebe redovi podsjecaju na 90te ali one ne objasnjavaju fenomen bas nimalo.

 

 

gazzina primjedba za damping mi je ok

(ali to sve gradjanina koji kartu kupuje za 1 črvenu ne treba da opterecuje)

+1

 

ovo moze samo da bude kritika vlasti. da vode pogresnu kulturnu politiku. publike ima, para nema za kvalitetnije sadrzaje.

Link to comment

slazem se. naravno da publike ima. pogresna direkcija da su auditorijum sve sami slusaoci cece plod je jos ds-ovog umisljaja.

evo rts, otkad je tijanic umro, uvodi par sitnih ali solidnih inovacija, ne bi se reklo da su im gledaoci izbjegli na pink zbog toga. 

Link to comment

ma, ovo je isto kao i noć muzeja.  ne govori ništa o sadržaju nego o tome kako se kultura konzumira. kratki predah od tv trasha.

 

inače ne verujem u teoriju da je ovo nekakav soc eksperiment. nisam siguran da je tamara vučković bez obzira na svoj politički pedigre sposobna da smisli nešto ovako efektno. prosto to je to, pozorište za džabe u zemlji gde je sve skupo i bezveze. 

Link to comment

ma, ovo je isto kao i noć muzeja.  ne govori ništa o sadržaju nego o tome kako se kultura konzumira. kratki predah od tv trasha.

 

 

ali i to je sasvim ok. da se i drugdje u svijetu muzeji konzumiraju redovno, noc muzeja ne bi bila ni potrebna pa onda ni izmisljena.

kultura je novi sport, treba je znati pomusti.

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...