Jump to content
IGNORED

naucni casopisi


gospa buba

Recommended Posts

mamaaa :cry:edip. sad mi se desila 1 chudna stvar. od 20 radova, koje sam nashla da mi mnogo trebaju za sutra, a sa ciljem da ih sve prochitam, samo za 1 (JEDAN!) mi je trebao kobson, aka izdavach :o. sve ostale su ljudi okachili na neke svoje profile ili fakultete. ono, nisu chasopisi spektakl neki, mada ima i ozbijnih, reda american chemical society.to nije bilo nikad! morace da pochnu da uz institucijsku pretplatu ipak traze pola kila krvi od chitaoca :s_w:a kilo od autora, ponaosob <_<

Edited by thermal bug
Link to comment

Inace trojka sa FONa stice medjunarodnu slavu. Poslao mi kolega iz Engleske link sa pricom (a koju mu ja nisam pomenuo u ranijoj komunikaciji):http://retractionwatch.wordpress.com/2013/09/23/a-serbian-sokal-authors-spoof-pub-with-ron-jeremy-and-michael-jackson-references/

Link to comment
ali pisati u impaktnim publikacijama je oh so bitno, kako god sagledavala
To može da znači (ne mora, ali može) da vrlo malo ljudi čita i koristi to što pišeš... a to nije baš da ti bude drago?
Pa meni zaista nikada nije bilo bitno, ja čak nisam ni čula za te impakt faktore dok mi nisu neki ljudi iz sasvim drugih oblasti pričali kako imaju probleme s tim, kako moraju ne znam koliko radova sa ne znam kolikim faktorima, ja reko "kaki su vam bre to faktori, ljudi".Verovatno objašenje je ovo što Indy kaže, i to zato što je oblast prilično uska.Manje-više svi "dežurni krivci" se znaju sa raznih konferencija, projekata i zajebancija, postoje 3-4 moguća časopisa gde se objavljuje, 1 je kao vrhunski u smislu da pripada najvrhunskijoj organizaciji u toj oblasti i da je dosta teško objaviti, ako uspeš da rad proguraš tu faca si*, ostali su ok, neki su malo lakši neki malo teži za objavljivanje.A pride je važnije da objavljuješ na konferencijama, tako bivaš redovno viđen i primećen, a za časopise ti treba godinu-dve da objaviš, tako da to tek povremeno kad se baš nakupi dobrog materijala.*uspela sam ^_^ Edited by Amelija
Link to comment
  • 2 weeks later...
Odlican tekst.Nego, s obzirom na:- globalnu prirodu oblasti- veci broj istrazivaca- objavljivanja kao najvaznijeg kriterijuma napredovanjaza razliku- od lokalnog intereseovanja za odredjenu temu- profesora koji ne moraju nuzno da budu istrazivaci vec "profesionalci" (u komunikacijama, pravu, marketingu...)- i drustvenog angazmana ili bilo kojeg profesionalnog angazmana, van akademije, kriterijuma za napredovanjebilo bi zanimljivo videti da li je prevara veca u prirodnim nego u drustvenim naukama s obzirom da je traznja za objavljivanjem veca.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...