Jump to content
IGNORED

Google Street View putovanje


pacey defender

Recommended Posts

Google Street View ubrzano se širi. Ovih dana se vozila nalaze u Srbiji, Argentini, Bangladešu, Kambodži, Sloveniji, Grčkoj, sudeći po podacima koji se mogu naći na Vikipediji. Već sada možemo iz fotelje "putovati" Tajlandom, Svazilandom, Brazilom, itd.... GSV ne pokriva više samo one bogate države što bi trebalo da poveća našu informisanost o svakodnevnom životu u nekim manje razvijenim ili nerazvijenim delovima sveta i ulicama u tim delovima sveta.Topik je zamišljen tako da porazgovaramo o tome u kojoj meri konsultujete GSV pre odlaska na određenu destinaciju, koliko vam je korisno da na ovaj način saznate kako izgleda život u državama u kojima nikada niste bili, ali i da postavljamo neke zanimljive skrinšotove sa naših putovanja iz fotelje. Za početak, da se zakotrlja topik: Island.JPGmanacapuru2, brazil.JPGshiselweni, svazilend.JPGYhushan Township, Tajvan.JPG

Link to comment
dada, hocu i ja da se vidim.ot. ne voliim da se raspitujem previše o zemlji koju ću posetiti.jedan razlog je to sam raspala lenčuga sa strahom od učenja,a drugi je što me u americi ništa nije iznenadilo jer sam sve već video na tvu.bilo vrlo dobro dou.
Link to comment

konsultujem, gledam i mesta u koja ne idem. mogu satima da blenem i skrolujem.od tada svaku knjigu koju čitam, a ima bilo kakvu geografsku odrednicu, tražim na GSS. recimo roman "polubrat" sam čitala i paralelno ispratila radnju kroz ulice osla, ko film da sam gledala.sećate se ove igrice što smo igrali ovde na linku za gubljenje vremena?

Link to comment
konsultujem, gledam i mesta u koja ne idem. mogu satima da blenem i skrolujem.od tada svaku knjigu koju čitam, a ima bilo kakvu geografsku odrednicu, tražim na GSS. recimo roman "polubrat" sam čitala i paralelno ispratila radnju kroz ulice osla, ko film da sam gledala.sećate se ove igrice što smo igrali ovde na linku za gubljenje vremena?
To hoću da čujem!Sate i sate sam proveo na ulicama Baltimora, jureći the Wire lokacije.
Link to comment

google street view je genijalna stvar! mogu da klikcem satima.zanimljivo je da se pronadju mesta iz filma/knjige, ali jos vise detalji okolo, sporedne ulice ili periferije gradova, koje skoro sigurno necu videti uzivo.azija i juzna amerika su zanimljivi jer se dosta zivota odvija na ulicama. tajvan, japan i tajland... brazil, peru. fabrike, slepe ulice, smece, grafiti, plakati, ljudi na ulici...30966ux.jpg2mmy3h4.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...