Jump to content
IGNORED

NBA 2013/14


Ros

Recommended Posts

to su odlicni igraci, ali nije vecina relevatnih, a i dobar deo njih je igrao nba zapravo, sad sto im je vise odgovarala evropska kosarke je drugi par cipela. 

 

oni najveci su ipak napravili nba karijere, bar u ovom veku.

 

 

 je uopste veliko ime evropske kosarke u poslednjih 15 godina koje nije svoju karijeru gradilo iskljucivo u NBA ligi

Po meni su ovo dva razlicita pojma ...

Link to comment
  • Replies 6.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Feindouno

    1266

  • Have_Fun

    602

  • theanswer

    534

  • Timmi

    469

Top Posters In This Topic

Posted Images

et Joe

 

Kako misliš nisu relevantni - svi su oni pobeđivali na velikim klupskim i reprezentativnim takmičenjima sa timovima u kojima su imali bitne uloge, ne znam kud ćeš relevantnije. (Jedino, ajde Gurović, njegova relevantnost je sadržana u pet minuta, ali su tih pet minuta bitni za ovu priču :) ). A može još da ih se nabroji dosta, samo me mrzi da idem kroz istoriju fajnal fora Evrolige.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

apsolutno se salzem s joeom, pogotovo sto su sunsi draftovali bogdana. sunsi igraju brzo, s mnogo suteva u tranziciji, u pozicionom napadu imaju dvojicu koji napadaju obruc i ostavljaju mnogo tovorenih suteva saigracima. koliko god minuta da dobio, imao bi slobodu u igri da sutira i kreira iz driblinga svaki put kad bi dobio prostor. uz to, najveca zvijezda tima je prakticno nas igrac i sjajan lik.

Link to comment

ne razumem o cemu se ovde raspravlja?! da li je lose da ode i da greje klupu sve vreme  - da (mada je i to upitno posto mislim da je dovoljno dobar da se izbori za mesto) da li je dobro da ode i da dobije na pocetku 15ak minuta po utakmici - da. kraj price.

Link to comment

et Joe

 

Kako misliš nisu relevantni - svi su oni pobeđivali na velikim klupskim i reprezentativnim takmičenjima sa timovima u kojima su imali bitne uloge, ne znam kud ćeš relevantnije. (Jedino, ajde Gurović, njegova relevantnost je sadržana u pet minuta, ali su tih pet minuta bitni za ovu priču :) ). A može još da ih se nabroji dosta, samo me mrzi da idem kroz istoriju fajnal fora Evrolige.

ama bilo je dosta dobrih igraca u evroligi. ali niko od njih nije velicina reda novickog, gasola, parkera, ginobilija(dobro, on je bio i odlican evroligaski igrac), kirilenka, stojakovica, i to je ono sto ja smatram igackom velicinom, a oni su svi postajali igraci preko bare, a i jos brdo dobrih mladih igraca u novije vreme. pa batum je pokazao razliku izmedju nba i evroligaskog igraca u ono malo sto je igrao kao i na evropskom prvenstvu.

 

i to mi je sve sasvim dobar argument za ono sto pokusavam da dokazem sa bogdanom. sve te evroligaske velicine koje su prvo pravilo ime sa ove strane atlantika pa onda kao ostvareni odlazili, imali su tezi posao da se priviknu i udju u ulogu. zato mislim da je dobro za njega da sto pre ode da bi se sto pre navikao i napredovao.

Link to comment

ama bilo je dosta dobrih igraca u evroligi. ali niko od njih nije velicina reda novickog, gasola, parkera, ginobilija(dobro, on je bio i odlican evroligaski igrac), kirilenka, stojakovica, i to je ono sto ja smatram igackom velicinom, a oni su svi postajali igraci preko bare, a i jos brdo dobrih mladih igraca u novije vreme. pa batum je pokazao razliku izmedju nba i evroligaskog igraca u ono malo sto je igrao kao i na evropskom prvenstvu.

To ti je silogizam - samo nba evropljani su relevantni, zato što je samo uspeh u nba relevantan.

I svi ti igrači koje si nabrojao, osim možda Parkera, su bili najveći talenti svoje generacije, na freak nivou. Bogdan je sjajan igrač, ali nije toliki talenat, gledano po fizikalijama (što se u nba uglavnom i gleda).

 

Naravno da je kvalitet skoncentrisan u nba, ali je zato tamo i teže proći. Jbg, da sam agent, ne bih nikad savetovao igraču da vodi svoju karijeru u stilu "il' pukovnik il' pokojnik".

Link to comment

To ti je silogizam - samo nba evropljani su relevantni, zato što je samo uspeh u nba relevantan.

nije tacno, to su igraci koji su svoju vrhunsku klasu pokazali na svim takmicenjima na kojima su ucestvovali i svaki put.

 

a nba liga je superiorna u odnosu na evroligu po kvalitetu i biti noseci igac nba ekipa je mnogo veci poduhvat, i to je fakat i mora se uzimati u obzir u ovakvim raspravama.

Link to comment

Jbg, da sam agent, ne bih nikad savetovao igraču da vodi svoju karijeru u stilu "il' pukovnik il' pokojnik".

kako mislis pukovnik il pokojnik? pa taj sergio rodriguez na koga se ovde pozivate je mvp evrolige, nakon sto je proveo nekoliko godina u nba. sam rad na treningu s najboljim igracima i trenerima igraca cini boljim.

Edited by Timmi
Link to comment

To ti je silogizam - samo nba evropljani su relevantni, zato što je samo uspeh u nba relevantan.

I svi ti igrači koje si nabrojao, osim možda Parkera, su bili najveći talenti svoje generacije, na freak nivou. Bogdan je sjajan igrač, ali nije toliki talenat, gledano po fizikalijama (što se u nba uglavnom i gleda).

 

Naravno da je kvalitet skoncentrisan u nba, ali je zato tamo i teže proći. Jbg, da sam agent, ne bih nikad savetovao igraču da vodi svoju karijeru u stilu "il' pukovnik il' pokojnik".

 

ovo je konzervativan stav koji furaju mnogi, a meni potpuno nerazumljiv. nema razloga ne pokusati u nba pa makar i izgubio sezonu zbog toga.zasto ne,  zbog minutaze u drugorazrednom takmicenju kakva je evroliga? cak i nakon godinu dana smatram da je nedovic napravio pravi potez, jednostavno mora da vidi sta mzoe da uradi tamo. ako ne prodje vratice se u evropu i dovidnjenja, barem je pokusa.

 

edit

 

sad sam video ovaj tvoj poslednji post i mislim da je besmisleno da vise raspravljamo o ovome.

 

@timmi

 

i svi oni sa spiska koji su pokusali u nba pa se vratili.

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment

kako mislis pukovnik il pokojnik? pa taj sergio rodriguez na koga se ovde pozivate je mvp evrolige, nakon sto je proveo nekoliko godina u nba. sam rad na treningu s najboljim igracima i trenerima igraca cini boljim.

Pa u stvari, nije tako - on je iz nba došao 2010 i u Evropi igra već četiri godine i za to vreme je igrajući napredovao do nivoa na kom je sad.

 

A pitanje treninga u NBA je diskutabilno, jer se, kao  što je poznato, trenira manje, a više igra, tako da si tu, ako ne igraš, u problemu.

Link to comment

Da se u NBA ne trenira je mit, osim ako se pod treningom ne podrazumeva iskljucivo umiranje od napora od recimo sedam do devet ujutro. S druge strane reci da se postaje ozbiljan igrac treningom je vise nego navodjenje na svoju vodenicu.

 

Stvar je vrlo prosta, ko hoce da igra NBA, mora da ide u NBA. Sticanje imena u Evropi moze eventualno malo da pomogne, ali na duze staze ne znaci nista. Samo smanjuje vreme igracu da napravi ozbiljnu karijeru.

Link to comment

+1

 

Ako mu je cilj NBA, a po meni to je jedino ispravno, treba da ode što pre. Ako se loži na osvajanje turskog prvenstva i ulebov f4, onda nek ne ide nikad u NBA. Ja sam pre za to da mu to bude rezerva za kraj karijere ili ako ne uspe u NBA.

Edited by Heaviside
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...