Jump to content
IGNORED

NBA 2013/14


Ros

Recommended Posts

ja mislim da je stashovanje u evropi sviranje kurcu. kad ga dovate pijani ruski ili turski milijarderi, nema taj da izadje iz toga brzo da bi dobio smesan ruki ugovor. sad mu je sansa da evoluira na sledeci nivo kao igrac, ima 22 godine, dovoljno je dobar, nema sta da ceka. nece igrati od starta, kad god da ode morace da radi puno za poziciju u timu, i bolje mu je sto pre to da prodje.

Tvoja logika je ok iz perspektive NBA tima za koji Bogdan treba da stasa. Međutim, sa 22 godine i talentom koji ima, moža mu je ipak vreme da pobeđuje i osvaja trofeje. Ne zaboravimo da je već imao 2 godine grejanja klupe kod V. Jovanovića.

Kako ceniš, hoće li Nedović ove godine igrati u GSW i koliko?

Link to comment
  • Replies 6.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Feindouno

    1266

  • Have_Fun

    602

  • theanswer

    534

  • Timmi

    469

Top Posters In This Topic

Posted Images

jes jebote, ko nije igrao kod zeljka bolje da se nije bavio kosarkom. eno ti ga i pekovic je postao nba igrac kod zelimira, trebalo mu je godinu dana da shvati gde treba da stoji na terenu, a bio je jedan od dominantnijih evropskih igraca.

 

vecina relevatnih evropskih igraca u nba jedva da je videlo evroligu ili je nije videlo uopste. neki od najvecih nisu igrali nikakvu ozbiljnu kosarku. pitanje je samo da li je on nba kalibar ili nije. ako jeste(a jeste) tamo mu je mesto, a za priliku ce da se izbori radom, kao i svi drugi.
 

edit: nedovic apsolutno nije za poredjenje, on osim na youtube klipovima nigde nije pokazao da zna da igra kosarku. i nece igrati nista, zato sto nista i ne zna.

Edited by Joe D
Link to comment

Ja se samo nadam da od ove priče "ili Partizan ili NBA" neće biti ništa, da se ne troši džaba protiv nekih Nimburka i kod ovog ludaka koji će ga handriti 35+ minuta na vrućim terenima poput Zagreba ili Skoplja. On je prerastao i ABA i EC, za njega više tu nema prostora za napredak u takvim ligama, ili vrhunska EL ili NBA. Ove priče o ljubavi i tim munjama, samo mu još fali da izgubi godinu kao Bertans ili Vesterman. Ovo govorim kao ljubitelj srpske košarke i navijač reprezentacije uprkos njegovoj budalastoj izjavi. 

Link to comment

Bullsi prosli odlicno
Zeleli su Stauskasa ili McDermotta i dograbili su ovog drugog :)

Kad smo kod Stauskasa, kakva jebena nepravda :(
Meni najomiljeniji lik iz NCAA zavrsi u jebenim Kingsima :/
Tuga..

Nisam ni preterano srecan sto je Exum u Utah, a Jordan me je razocarao trejdom Shabazza, nadao sam se da cu ga gledati zajedno sa Kembom u ekipi :/

Link to comment

jes jebote, ko nije igrao kod zeljka bolje da se nije bavio kosarkom. eno ti ga i pekovic je postao nba igrac kod zelimira, trebalo mu je godinu dana da shvati gde treba da stoji na terenu, a bio je jedan od dominantnijih evropskih igraca.

 

vecina relevatnih evropskih igraca u nba jedva da je videlo evroligu ili je nije videlo uopste. neki od najvecih nisu igrali nikakvu ozbiljnu kosarku. pitanje je samo da li je on nba kalibar ili nije. ako jeste(a jeste) tamo mu je mesto, a za priliku ce da se izbori radom, kao i svi drugi.

 

edit: nedovic apsolutno nije za poredjenje, on osim na youtube klipovima nigde nije pokazao da zna da igra kosarku. i nece igrati nista, zato sto nista i ne zna.

Argument da je većina evropskih nba igrača malo igrala u evropi ima i kontrargument - većina relevantnih evropskih igrača uopšte nije ni igrala u NBA. Osim toga šta reći za Rodrigueza koji je otišao u NBA tako kako bi sad Bogdan trebalo da ode, pa tamo nije ništa igrao i trebalo mu je vremena da posle dođe na svoje™. Ne tvrdiš valjda da Rodriguez nije dovoljno dobar da ima značajnu nba minutažu? Prosto je naleteo u klub gde je imao prejaku konkurenciju i nije dobio šansu.

Možda Nedović ne zna ništa, ali onda ni Duda Ivković ne zna ništa.

Link to comment

jes jebote, ko nije igrao kod zeljka bolje da se nije bavio kosarkom. eno ti ga i pekovic je postao nba igrac kod zelimira, trebalo mu je godinu dana da shvati gde treba da stoji na terenu, a bio je jedan od dominantnijih evropskih igraca.

 

vecina relevatnih evropskih igraca u nba jedva da je videlo evroligu ili je nije videlo uopste. neki od najvecih nisu igrali nikakvu ozbiljnu kosarku. pitanje je samo da li je on nba kalibar ili nije. ako jeste(a jeste) tamo mu je mesto, a za priliku ce da se izbori radom, kao i svi drugi.

 

edit: nedovic apsolutno nije za poredjenje, on osim na youtube klipovima nigde nije pokazao da zna da igra kosarku. i nece igrati nista, zato sto nista i ne zna.

Zeljka sam spomenuo samo zato sto Fener figurira kao najozbiljnija opcija a i ti si spomenuo Turske milijardere a ne zato sto verujem da je on kosarkaski mesija... Stvarno ne vidim sta su izgubili(sto se tice NBA) mnogi evropski talenti , koji su prvo dobro sazreli u evropi .Suprotnih primera je mislim mnogo vise ...

Edited by Geograf
Link to comment

Ma budalastina, sad sam razocaran sto du ga draftovsli sunsi. Nema 10 spremnijih igraca na ovom draftu od njega. On je igrac koji moze odmah da igra bez problema, nije on neki klinja kome treba vreme da se razvije. Nadam se nekom trejdu.

Link to comment

Argument da je većina evropskih nba igrača malo igrala u evropi ima i kontrargument - većina relevantnih evropskih igrača uopšte nije ni igrala u NBA. Osim toga šta reći za Rodrigueza koji je otišao u NBA tako kako bi sad Bogdan trebalo da ode, pa tamo nije ništa igrao i trebalo mu je vremena da posle dođe na svoje™. Ne tvrdiš valjda da Rodriguez nije dovoljno dobar da ima značajnu nba minutažu? Prosto je naleteo u klub gde je imao prejaku konkurenciju i nije dobio šansu.

Možda Nedović ne zna ništa, ali onda ni Duda Ivković ne zna ništa.

koje su to relevantnii evropski igraci koji nisu igrali nba od 90. godine na ovamo? Bodiroga i ko jos? Ko je uopste veliko ime evropske kosarke u poslednjih 15 godina koje nije svoju karijeru gradilo iskljucivo u NBA ligi? ima li ih vise od 5?

 

a ova zadnja recenica ti je jak argument, al u kurcu. ja sad tom logikom mogu da izvucem da su kalinic i tripkovic bili nba igraci u nekom trenutku, al to neko nije preoznao.

Link to comment

koje su to relevantnii evropski igraci koji nisu igrali nba od 90. godine na ovamo? Bodiroga i ko jos? Ko je uopste veliko ime evropske kosarke u poslednjih 15 godina koje nije svoju karijeru gradilo iskljucivo u NBA ligi? ima li ih vise od 5?

 

a ova zadnja recenica ti je jak argument, al u kurcu. ja sad tom logikom mogu da izvucem da su kalinic i tripkovic bili nba igraci u nekom trenutku, al to neko nije preoznao.

Papalukas, Spanulis (isto nije dobio priliku u nba), Dijamantidis, Navaro (igrao jednu nebitnu za njegov razvoj sezonu u NBA), Bodiroga, Tomašević, Đorđević, Paspalj (nije dobio priliku, prejak tim), Gurović, Jasikevičius, Šiškauskas, Macijauskas, .....ne znam dokle hoćeš da nabrajam.

Kalinića ne možeš da porediš s Nedovićem, njihove uloge u repki su veoma različite, Tripko je posebna priča, njegovi problemi su psihološke prirode.

I drugo, ja ne tvrdim da je Nedović potencijal za nba zvezdu, nego da je očigledno napravio grešku što je otišao u NBA. I on i skauti GSW koji su ga izabrali, draftovali i potpisali sa njim ugovor. Možda bi Bogdan tamo napravio karijeru, možda ne - to se ne zna, međutim sigurno je da mu još jedna godina sedenja na klupi ne bi dobro došla. Prevelik rizik, jednostavno.

Link to comment

... Rigodo , Majers , Vujanic ... Stvarno ih ima dosta samo treba definisati to "znacajnih" (predpostavljam reprezentativne titule i el.)

Edited by Geograf
Link to comment

Zach Lavine UCLA u prvoj, pa u drugoj: Glenn Robison III, Michigan, Markel Brown, Oklahoma i Alessandro Gentile.

Lično mi deluje prilično jadno... :cry:

 

Lavine je meh. Druga runda je solidna.

 

Argument da je većina evropskih nba igrača malo igrala u evropi ima i kontrargument - većina relevantnih evropskih igrača uopšte nije ni igrala u NBA. Osim toga šta reći za Rodrigueza koji je otišao u NBA tako kako bi sad Bogdan trebalo da ode, pa tamo nije ništa igrao i trebalo mu je vremena da posle dođe na svoje™. Ne tvrdiš valjda da Rodriguez nije dovoljno dobar da ima značajnu nba minutažu? Prosto je naleteo u klub gde je imao prejaku konkurenciju i nije dobio šansu.

 

Sergio je dobio korektne minute u NBA, odmah je bio backup plej u Portlandu. Nije se zadrzao u ligi pre svega zato sto ne moze nista da odbrani.

Edited by J.R. Cash
Link to comment

Nije dobio, bio je treći plej.

 

usput, s wikipedije:

 

Rodríguez was selected with the 27th pick in the first round, by the Phoenix Suns, in the 2006 NBA Draft

Edited by kobni zelaya
Link to comment

U prvoj sezoni je u pocetku bio negde izmedju, a onda se stabilizovao kao drugi plej. Sledece je dosao Blake pa je igrao manje, a godinu kasnije je, kad je otisao Jack, bio je pravi backup plej. Lepo ga je bilo gledati, ali nije bio dovoljno dobar, slicno kao Rudy. Malo je nategnuto reci da nije dobio sansu u NBA.

Link to comment

Pa ok, možemo i tako ako hoćeš. Sad je najbolji igrač Evrolige, za NBA nije bio dovoljno dobar. Valjda je bolje biti ovo prvo. :)

Link to comment

Papalukas, Spanulis (isto nije dobio priliku u nba), Dijamantidis, Navaro (igrao jednu nebitnu za njegov razvoj sezonu u NBA), Bodiroga, Tomašević, Đorđević, Paspalj (nije dobio priliku, prejak tim), Gurović, Jasikevičius, Šiškauskas, Macijauskas, .....ne znam dokle hoćeš da nabrajam.

Kalinića ne možeš da porediš s Nedovićem, njihove uloge u repki su veoma različite, Tripko je posebna priča, njegovi problemi su psihološke prirode.

I drugo, ja ne tvrdim da je Nedović potencijal za nba zvezdu, nego da je očigledno napravio grešku što je otišao u NBA. I on i skauti GSW koji su ga izabrali, draftovali i potpisali sa njim ugovor. Možda bi Bogdan tamo napravio karijeru, možda ne - to se ne zna, međutim sigurno je da mu još jedna godina sedenja na klupi ne bi dobro došla. Prevelik rizik, jednostavno.

to su odlicni igraci, ali nije vecina relevatnih, a i dobar deo njih je igrao nba zapravo, sad sto im je vise odgovarala evropska kosarke je drugi par cipela. 

 

oni najveci su ipak napravili nba karijere, bar u ovom veku.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...