Jump to content
IGNORED

NBA 2013/14


Ros

Recommended Posts

slažem se za draft praćenje,samo se nadam da će espn uživo biti brži sa sources say trejdovima da ne bude da saznamo da je neko u stvari birao za nekog drugog posle pola sata.

 

ja mislim da jokić može da igra u nba,za bogdana nisam toliko siguran. o miciću iskreno nemam pojma šta bih mislio. nekad mislim pozitivno nekad ne. za dangubića ćemo videti za koju godinu,svakako neće ići ranije.

Edited by theanswer
Link to comment
  • Replies 6.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Feindouno

    1266

  • Have_Fun

    602

  • theanswer

    534

  • Timmi

    469

Top Posters In This Topic

Posted Images

micic ce sasvim sigurno igrati nba u nekoj skorijoj buducnosti, mozda krene i posle ovog drafta, to je ono sto moze da se zakljuci iz njegov nastupa u javnosti kao i menadzera mu. za jokica nisam siguran. generalno, nemam vioko misljenje o neodlasku iz evropske kosarke, jebes ti te igrace koji ne sanjaju da se oprobaju sa najboljima.

 

Mogu da odu u NBA, ali mahati peškirom nije cilj. Moraju prilično da mu se slože kockice da bi zaradio drugi ugovor i bio deo rotacije nekog tima. Oni u Evropi uz pravilan razvoj (što da ne i kroz NBA) su sigurni igrači gornjeg doma Evroligaških timova uz milionski ugovor.

Link to comment

Mnogo gori suteri od dangubica su razvili pristojan spot up sut za tri. Mislim da je u tom segmentu vec napredovao tokom ove sezone. Medjutim, on ni po meni nije neki nba potencijal, pa ne znam zasto uopste raspravljamo. Za vasu se ne slazemo.

 

bertans ce imati odlicnu nba karijeru.

Link to comment

Možemo da se dogovorimo da ne komentarišemo pre nego što Silver objavi.

 

+1

 

ja sigurno necu pratiti tnjiter za vreme drafta. ubija draz.

Edited by 189-
Link to comment

po meni Dangubic>Micic,sjajna motorika suta,ali mora da popravi procenat.,Ne vidim zasto ne bi imao ulogu poput Belinelija u San Antoniu za nekih 5-6 godina

 

ako pod sjajna mislis veoma losa onda se slazemo. ovo ostlao da ne komentarisemo.

Link to comment

Mnogo gori suteri od dangubica su razvili pristojan spot up sut za tri. Mislim da je u tom segmentu vec napredovao tokom ove sezone. Medjutim, on ni po meni nije neki nba potencijal, pa ne znam zasto uopste raspravljamo. Za vasu se ne slazemo.

 

bertans ce imati odlicnu nba karijeru.

za bold se slazem... definitivno igrac iz nase lige koji ima najveci NBA potencijal.

 

od nasih, Vasi fali brzina za NBA. kao pure passer, covek je top 3 igrac na ovom draftu, ali dzabe kada nema brzinu da sacuva ikoga... Bogdan ima kao i Bertans strasan potencijal, ali za razliku od Bertansa, daleko je bolji sa loptom nego bez nje, a u NBA sigurno nece cariniti loptu... Jokic, ima tools, ima tehniku, ima i lep sut spolja. za jedno 2 godine bi mogao da postane solidan starter ako uleti u pravi tim. Dangubic nema sta da trazi u NBA

Link to comment

meni vise dangubic nije za nba. vasa zna kosarku i moze da nauci da koristi svoje kvalitete na visem nivou. sta dangubic moze da igra u nba?

 

Ista prica kao i s Nedovicem. Ima opake fizikalije, a to sto realno nije bog zna kakav kosarkas na stranu. Mada razumem tu logiku donekle, zato mislim da Micic nema sta da trazi u NBA iako bi bio 500x korisniji od bilo kog fizikalca. Jednostavno nece videti parket. Ali ok, neka proba, samo mislim da bi mogao da bude ozbiljan evropski igrac, kao sto je Teodosic.

Link to comment

Mada razumem tu logiku donekle, zato mislim da Micic nema sta da trazi u NBA iako bi bio 500x korisniji od bilo kog fizikalca. Jednostavno nece videti parket. Ali ok, neka proba, samo mislim da bi mogao da bude ozbiljan evropski igrac, kao sto je Teodosic.

 

+1

 

Micić mora da nadogradi još jednu dimenziju pored ove koju mora da dodatno razvije. Sem šuta, ostale teško da može da razvije. Slično kao i Nedović šut za drugi ugovor i ulazak u stalnu rotaciju.

Link to comment

Nedovicu uopste sut nije primarni problem na NBA nivou. Kao sto ne bi bio ni Dangubicu. Problem je sto gube osnovnu prednost u moru atletski dominantnih igraca, i onda ostane eksponirana tehnicka nesavrsenost i neprepoznavanje situacija na terenu, a one se tamo smenjuju mnogo brze. Zato mislim da ce se lakse uklopiti neko ko je brzi na pameti nego u nogama. Nije neka slucajnost sto je Pero Antic napravio bolju karijeru od Veselog u Americi.

Link to comment

Ista prica kao i s Nedovicem. Ima opake fizikalije, a to sto realno nije bog zna kakav kosarkas na stranu. Mada razumem tu logiku donekle, zato mislim da Micic nema sta da trazi u NBA iako bi bio 500x korisniji od bilo kog fizikalca. Jednostavno nece videti parket. Ali ok, neka proba, samo mislim da bi mogao da bude ozbiljan evropski igrac, kao sto je Teodosic.

nije bas dobra paralela, nedovic je mnogo bolji s loptom u rukama i uzasan defanzivac. dangubic u najboljem (i neostvarivom) slucaju moze biti 3&d igraca, nedovic combo guard koji ulazi s klupe i kreira sam za sebe.

Link to comment

Moje je mišljenje da Nedović može da nađe svoje mesto u rotaciji ako upristoji šut. Nedović će da zategne i obogati repertoar sa loptom u rukama, ali pre toga je neophodno da upuca šut.

 

Sada kada spomenuste Veselog. On i McDermott, dva igrača apsolutno različita, samo ih pozicija SF/PF veže.

Link to comment

Nedovicu uopste sut nije primarni problem na NBA nivou. Kao sto ne bi bio ni Dangubicu. Problem je sto gube osnovnu prednost u moru atletski dominantnih igraca, i onda ostane eksponirana tehnicka nesavrsenost i neprepoznavanje situacija na terenu, a one se tamo smenjuju mnogo brze. Zato mislim da ce se lakse uklopiti neko ko je brzi na pameti nego u nogama. Nije neka slucajnost sto je Pero Antic napravio bolju karijeru od Veselog u Americi.

do pola se slazem, za veselija ne. njegov glavni problem je sto ima uzasan sut, pa je igrac manje u napadu. s druge strane, da bi igrac igrao u nba mora da ima neki donji limit fizikalija, jer ga nedostatak istih sprijecava da radi ono sto moze na nizem nivou. zato mislim da vasa ne moze da igra nba.

 

jokic, s druge strane, ima ogromno tijelo koje moze da mu pomogne da premosti taj nedostatak. opet, poredjenje sa spanskim bogom kosarke uopste ne stoji, i nizi, i manji, i sporiji je od m. gasola. meni je scola mnogo bolje poredjenje.

Link to comment

nije to poredjenje, ne volim da poredim kosarkase na taj nacin. iste zamerke su imali na gasola kada je bio mladji ne shvatajuci da to nije najvaznija stvar. sto se poredjenja sa skolom tice, to uopste ne vidim, nebo i zemlja.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...