Jump to content
IGNORED

NBA 2013/14


Ros

Recommended Posts

Dobro, kod Mem-Dal je jasno, pobjednik izbjegava San Antonio koji ove godine ni jedni ni drugi nisu dobili tako da je realno da izginu veceras.

Ostalo je onda jasno, LaC odmaraju Blejka veceras, jasno je i njima kolike su sanse za poraz Oklahome.

Link to comment
  • Replies 6.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Feindouno

    1266

  • Have_Fun

    602

  • theanswer

    534

  • Timmi

    469

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nešto sam zabrljao kod ovog citata :D ne mogu da editujem

 

Elem, Klipersi odmaraju Redika a Grifin je automatski suspendovan zbog 16. tehničke koju je dobio noćas.

Edited by theanswer
Link to comment

Dosta hipotetički pričamo. Afflalo je za Orlando potrošna roba. Oni će juriti sa svojim pick-om PG Exum/Smart (ako ne osvoje lutriju) i ako budu smatrali da im je na duži rok pametnije uzeti negog talentovanog igrača žrtvovaće Afflala dok kažeš keks. Sam smatraš da je Vonleh igrač sa velikim upside-om i igrač koji može da bude "ozbiljan two-way krilni centar za par godina" (što je po meni vrlo diskutabilno). Zar za takvog igrača ne bi žrtvovao Afflala? Za mene daleko najveći upside ima Randle.

 

Pričao sam o potencijalno lošem ugovoru Bledsoe-a. Čini mi se da je greška što nije vezan ugovorom prošlog leta i da se to može obiti o glavu Suns-ima. Ugovor Curry-ja je premija GSW-a za kockanje nakon sezone pune povreda, a Lawsonov ugovor je zarađen na terenu. Bledsoe je svoj isto tako zaradio, ali ima i ozbiljnu povredu (ma šta god ti pričao o lekarima Suns-a) u protekloj sezoni sa vrlo rizičnim načinom lečenja. Sve preko 40/42 miliona na 4 godine je previše.

 

Ne bih se toliko plašio LAL-a (verujem da će Exum imati samo kod njih workout), ni Magica (gore objasnio razlog). Pre bih rekao da problem može da dođe iz Sacramenta ili Toronta.

 

nisam ni rekao da je Afflalo must keep po svaku cenu tip igraca za Orlando nego je moja poenta bila da i ti mladi timovi moraju imati par iskusnih igraca sa dobrim radnim navikama od kojih ce moci da uce i razvijaju se. a AA je svakako dobar uzor i ja ga ne bih dao samo da bih preskocio 4 mesta na draftu.

 

Vonleh je visi od Randlea, ima dosta duze ruke (veci wingspan), bolji je defanzivac (Randle cesto gubi fokus u odbrani i ne igra uvek maksimalno) dok je Randle trenutno bolji u napadu. imho, lakse ce Vonleh razviti igru u napadu nego Randle svoje falinke na drugom kraju terena. sto ne znaci da je ovaj drugi los prospekt, daleko od toga, trcao bih go ulicama kad bi Sunsi dobili sansu da ga ugrabe.

Link to comment

 

 

1. Go back to October and think about the tanking race. Given everything that’s happened since, would you rather be the Sixers or the Suns?

 

2. Phoenix had a fun year, but wound up in the worst possible place for an NBA team: on the outside of the playoffs, at the bottom of the lottery. The Suns will have two other first-round picks from Indiana (likely mid-20s) and Washington (mid-teens), plus a lottery pick from last year who missed most of this year but should be a regular contributor next year. Philly had a miserable year, but now has two top-10 picks in one of the deepest drafts in years, plus a lottery pick from last year that missed the entire year but will be healthy next season.

 

3. In a vacuum, it’s close, but Philly’s situation probably looks better.

 

4. In real life … the Suns just put together a season where they proved they can hang with the West, they played some of the most entertaining basketball in the league, and made all their stars look better in the process. In the span of six months, they went from a wasteland in the desert to a perfect landing spot for a star free agent who wants to come in and take a team to the next level. Meanwhile, the Sixers will be banking on complete unknowns for at least the next two years, with a fan base that’s been mostly dead since Allen Iverson left. For as much as fans talk about teams tearing it down to start over, would anyone in Phoenix trade places with Philly?

 

5. The Suns don’t have a top-10 pick, but the picks they have are assets they could flip for a superstar, either now or in the next year or two. Dragic is signed through the next two years, and Bledsoe is a restricted free agent. The Suns are not only the best young team in the league, but also the most flexible.

 

6. This is a long way of saying: Please God, let the Suns trade for Kevin Love this June and let him play in that offense for the next five years. It would make the whole world a better place.

 

ceo tekst sa grantlanda: http://grantland.com/the-triangle/the-year-of-the-sun-gods/

Link to comment

Game 1s Sat: at OKC TBD, at LAC TBD, ATL @ Ind TBD, at TOR, TBD. Game 1s Sun: AT Spurs 1 PM, Por @ Hou 9:30 PM, at MIA 3:30 PM; at Chi 7 PM

Link to comment

Vonleh je visi od Randlea, ima dosta duze ruke (veci wingspan), bolji je defanzivac (Randle cesto gubi fokus u odbrani i ne igra uvek maksimalno) dok je Randle trenutno bolji u napadu. imho, lakse ce Vonleh razviti igru u napadu nego Randle svoje falinke na drugom kraju terena. sto ne znaci da je ovaj drugi los prospekt, daleko od toga, trcao bih go ulicama kad bi Sunsi dobili sansu da ga ugrabe.

 

Obojica pate od iste boljke, nisu vrhunske atlete. Dok Vonleh dosta nadoknađuje dugim rukama, Randle to nadoknađuje brzim skokom i snagom. Randle ima neke sličnosti sa Griffinom. Naravno, Blake je daleko bolji atleta, ali telo, kratak wingspan, kontrola lopte za tu visinu, rad nogu, odbrana na postu su im vrlo slični u istom dobu sa sličnim upside-om. Blake je slabiji šuter. LAC ima dosta sreće, jer su Jordan i Griffin kompatibilni u odbrani, što je Doc ove godine fantastično iskoristio. Sličan centar i dobar trener bi dosta pomogli u razvoju Randle-a (recimo Noel je idealan). Randle je pokazao napredak tokom sezone i u igri desnom rukom i u oslabađanju lopte prilikom udvajanja, što je jako bitno za mlade igrače.

 

Videćemo pre svega šta može Vonleh da igra u NBA, PF ili C i da li će se pravilno razviti. Solidna kontrola lopte, dobra odbrana, ali je u svemu tehnički u zaostatku za Randle-om. Naravno prednost su duge ruke i čini se (tek) nešto bolji šut. Nije u mogućnosti da iskoristi svoje dugačke ruke i da blokira, jer nije atleta, trenutno nema snagu za NBA (mada ima osnove). Čini mi se da ima malo problem i sa košarkaškom inteligencijom. Verujem da će obojica da profitiraju igrajući sa boljim igračima oko sebe.

Link to comment

Vec nedelju dana se provlaci to kroz medije

Kao, Fil ga zeli.. pa ce videti da li moze da se vrati u normalu.. psihicki i fizicki.. a ako ne, onda ce biti dodatak nekog trejda ili tako nesto

Link to comment

Sad rekose da je Kid najavio da ce igrati bez prve petorke

Bullsi nakon prednosti od 10 pts, primili seriju od 14-2 (mozda i nesto jace) i sada gube na poluvremenu 43-39 iako su u 1/4 primili samo 16pts


Rose, Butler, Melo, Gibson, Noah

hmmm.. :)

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...