Jump to content
IGNORED

NBA 2013/14


Ros

Recommended Posts

  • Replies 6.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Feindouno

    1266

  • Have_Fun

    602

  • theanswer

    534

  • Timmi

    469

Top Posters In This Topic

Posted Images

that`s the spirit, ikare!

 

bice zanimljivo da se vidi moze li McDonough da upakuje ove pikove koje imamo (14, 17, 27) i da uskoci u top 8 (Pistonsima npr. ne treba power forward ali zato placu za suterima kojih ce biti na sredini prve runde) da digne jednog od trojca Randle/Vonleh/Gordon.

 

ili jos bolje ako Boston ne udje u top 3 na lutriji (a Ainge je rekao da je ova draft klasa precenjena) - Morris twins, 14. i 17. pik za 5. pika, Bassa i Anthonyja. mozda.

Edited by Sundance Kid
Link to comment

jeste, brate kime.

 

bio bi red da nas kosarkaski bogovi nagrade na draft lutriji jednim top 3 pikom za ovakvu sezonu. to bi bilo kad bi svet bio idealan, ovako ce prvog pika da dobije Orlando ili neki slican Cleveland.

mislim navijam za gsw i patim za minesotu ali ono sto sam gledao sunaca bas su mi bili gotivni. narocito najpoznatiji slovenac uz zizeka. dao bih levo mudo da bogdan napravi takvu karijeru u nba. mislim, sada sam se razmnozio pa samo smeta.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Mogu li raspali Netsi pasti na 6. mjesto ako izgube a Uosington dobije? Ko ima tajbrejker™

mogu

 

sve mi se cini da su zato izgubili vs NYK (nisam gledao mec)

 

 

ako sam dobro izracunao

 

BKN:

5 - ako dobiju mec

6 - ako izgube mec a WAS dobije

 

WAS:

5 - ako dobiju a BKN izgubi

6 - ako izgube a BKN dobije, ili ako izgube, ali i CHA izgubi

7 - ako izgube a CHA dobije

 

CHA igra vs CHI

 

CHA:

6 - ako dobiju a WAS izgubi

7 - obrnuti slucaj

Edited by Have_Fun
Link to comment

bice zanimljivo da se vidi moze li McDonough da upakuje ove pikove koje imamo (14, 17, 27) i da uskoci u top 8 (Pistonsima npr. ne treba power forward ali zato placu za suterima kojih ce biti na sredini prve runde) da digne jednog od trojca Randle/Vonleh/Gordon.

 

ili jos bolje ako Boston ne udje u top 3 na lutriji (a Ainge je rekao da je ova draft klasa precenjena) - Morris twins, 14. i 17. pik za 5. pika, Bassa i Anthonyja. mozda.

 

Lepo je sanjariti.

 

Ainge je i prošle godine pričao o lošoj klasi, pa je na kraju sam kupio lutrijskog pika (i potrošio ga na Olynika). Ne zna se gde više curi u Bostonu (ako ne računamo trenera i Ronda), a ti ceniš da će da idu trade down i pri tome uzmu još dva PF (kao da ih malo imaju) i dva pick-a iz sredine drafta.

 

Ili ako Detroit bude uopšte bude išao trade down, zar ne misliš da im ponuda Magic-a neće biti bar dvostostruko kvalitetnija, niži pick i Afflalo za osmi izbor. Ipak o svemu tome za mesec dana kada prođe lutrija.

 

Randle nema šanse da ispadne iz top5 ako izađe na draft. Sve to pod uslovom da danas Parker odluči da izađe na draft, jer u protivnom svi idu po poziciju niže. Vonleh je spreman za NBA kao i Len. Jedino Gordon kao opcija, mada je upitno da li će on ostati do osmog biranja.

 

Malo mi je krivo za NOP, dosta povreda tokom sezone ih je koštalo da ne budu na dnu lutrije. Ja bih voleo da oni dobiju top3 pick-a na lutriji i uzmu Embiid-a i da gledamo tandem Davis-Embiid deceniju.

 

edit. Bolje da GM Suns-a brine o tome kako da ne ugura svoj tim u probleme sa platama sa novim ugovorom za Bledsoe-a. Ide mu na ruku to što je bio povređen i što će im možda dati neki mini popust, ali...

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

mogu

 

sve mi se cini da su zato izgubili vs NYK (nisam gledao mec)

jebe njih NY, mislim da su ih dobili 3 od 4 puta.

Gledao sam do pocetka trece, NY u prvom sutirao 7/11 za 3, nevidjena neka govna od suteva su pogodili. Na pocetku drugog odma' napravili seriju i otisli na blizu 20 razlike i tu je bio kraj. Trudili su se Netsi, nije izgledalo kao da pustaju.

Uostalom sto bi kad se i dalje ne zna protiv koga ce igrati #5 a protiv koga #6.

Recimo da je i jasno da Toronto dobija, opet se ne zna za Sikagou posto imaju tezak mec u Sarlotu koji juri #6.

Link to comment

Mislio sam na to da ovim porazom jos uvek mogu da "prate" rezultate i kalkulisu

Da su dobili, sigurno bi bili 5. i cekali bi rasplet Chicagoa i Toronta koji ako dobije ide ispred Bullsa sta god ovi uradili.

Link to comment

Mislis da bjeze od Toronta? Sumljam™

Svejedno sad niko ne moze da kalkulise. Jedino Netsi mogu da zapnu protiv Cavsa ne bi li osigurali to 5. mjesto ako im se bas igra protiv Sikagoua mada nesto sumnjam u to.

 

Kakva je na zapadu situacija? Prvih 5 mjesta je rijeseno posto OKC nece gubiti od Detroita kod kuce. Kakvi su tajbrejkeri izmedju GS, Memfisa i Dalasa? Moze li pobjednik ovog drugog meca do #6 ako GS izgubi?

Link to comment

ne ne, mislio sam na to da ce gadjati Toronto

ako CHA dobije CHI, Bullsi su zakucani na 4. poziciji, i BKN bi porazom izbegao CHI i pao na Toronto (ovde u jednacinu ulazi i pobeda WAS nad Bostonom, jer ce ici na pobedu da ih `catsi ne prestignu i da ne padnu na IND)


Na zapadu je GSW sigurno na 6. mestu
Mogu se zameniti jedino OKC i LAC, DAL i MEM

Link to comment

Dobro, kod Mem-Dal je jasno, pobjednik izbjegava San Antonio koji ove godine ni jedni ni drugi nisu dobili tako da je realno da izginu veceras.

Ostalo je onda jasno, LaC odmaraju Blejka veceras, jasno je i njima kolike su sanse za poraz Oklahome.

Link to comment

ako Detroit bude uopšte bude išao trade down, zar ne misliš da im ponuda Magic-a neće biti bar dvostostruko kvalitetnija, niži pick i Afflalo za osmi izbor. Ipak o svemu tome za mesec dana kada prođe lutrija.

 

Randle nema šanse da ispadne iz top5 ako izađe na draft. Sve to pod uslovom da danas Parker odluči da izađe na draft, jer u protivnom svi idu po poziciju niže. Vonleh je spreman za NBA kao i Len. Jedino Gordon kao opcija, mada je upitno da li će on ostati do osmog biranja.

 

Malo mi je krivo za NOP, dosta povreda tokom sezone ih je koštalo da ne budu na dnu lutrije. Ja bih voleo da oni dobiju top3 pick-a na lutriji i uzmu Embiid-a i da gledamo tandem Davis-Embiid deceniju.

 

edit. Bolje da GM Suns-a brine o tome kako da ne ugura svoj tim u probleme sa platama sa novim ugovorom za Bledsoe-a. Ide mu na ruku to što je bio povređen i što će im možda dati neki mini popust, ali...

 

mislis da je realno da Orlando da svog najboljeg igraca da bi se popeo samo sa 12. na 8. poziciju? ne bih rekao.

 

od te trojke (Randle, Vonleh, Gordon) najveci upside ima upravo Vonleh. ok, verovatno ce mu trebati godina/dve da proigra ali ga vidim kao ozbiljnog two-way krilnog centra za par godina.

 

Pelicansima je sasvim dovoljno sto ih je usralo na draft lutriji pre 2 god, Davis koji ce biti top 5 igrac u NBA ako ga zdravlje posluzi im je sasvim dovoljan, bilo bi im malo mnogo da im s neba padne i Embiid. za ostalo neka se malo i sami potrude umesto sto preplacuju igrace na istoj poziciji.

 

sto se Sunsa tice, trenutno nemaju nijedan los ugovor, ne znam o kakvim problemima s platama pricas... Bledsoe bi realno trebalo da dobije ugovor kakav su dobili Curry i Lowson (10-11 mil) i nadam se da nece da se pojavi neka budala (strahujem od Lakersa, Bucksa i Magica) koja ce da mu da neki besmislen offer sheet na potpis. mada svakako ocekujem da Sunsi matchuju svaku ponudu.

Edited by Sundance Kid
Link to comment

mislis da je realno da Orlando da svog najboljeg igraca da bi se popeo samo sa 12. na 8. poziciju? ne bih rekao.

 

od te trojke (Randle, Vonleh, Gordon) najveci upside ima upravo Vonleh. ok, verovatno ce mu trebati godina/dve da proigra ali ga vidim kao ozbiljnog two-way krilnog centra za par godina.

 

sto se Sunsa tice, trenutno nemaju nijedan los ugovor, ne znam o kakvim problemima s platama pricas... Bledsoe bi realno trebalo da dobije ugovor kakav su dobili Curry i Lowson (10-11 mil) i nadam se da nece da se pojavi neka budala (strahujem od Lakersa, Bucksa i Magica) koja ce da mu da neki besmislen offer sheet na potpis. mada svakako ocekujem da Sunsi matchuju svaku ponudu.

 

Dosta hipotetički pričamo. Afflalo je za Orlando potrošna roba. Oni će juriti sa svojim pick-om PG Exum/Smart (ako ne osvoje lutriju) i ako budu smatrali da im je na duži rok pametnije uzeti negog talentovanog igrača žrtvovaće Afflala dok kažeš keks. Sam smatraš da je Vonleh igrač sa velikim upside-om i igrač koji može da bude "ozbiljan two-way krilni centar za par godina" (što je po meni vrlo diskutabilno). Zar za takvog igrača ne bi žrtvovao Afflala? Za mene daleko najveći upside ima Randle.

 

Pričao sam o potencijalno lošem ugovoru Bledsoe-a. Čini mi se da je greška što nije vezan ugovorom prošlog leta i da se to može obiti o glavu Suns-ima. Ugovor Curry-ja je premija GSW-a za kockanje nakon sezone pune povreda, a Lawsonov ugovor je zarađen na terenu. Bledsoe je svoj isto tako zaradio, ali ima i ozbiljnu povredu (ma šta god ti pričao o lekarima Suns-a) u protekloj sezoni sa vrlo rizičnim načinom lečenja. Sve preko 40/42 miliona na 4 godine je previše.

 

Ne bih se toliko plašio LAL-a (verujem da će Exum imati samo kod njih workout), ni Magica (gore objasnio razlog). Pre bih rekao da problem može da dođe iz Sacramenta ili Toronta.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...