Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

Keksi, provescu jedan dan u Zenevi. Gde da se snabdem cokoladom? Treba mi prodavnica koja radi nedeljom, zato sto cu u nedelju biti tamo.

Nedelja je nezgodna, gotovo svi cokoladni butici su tada zatvoreni, ali ako uspes da provodes jos neki dan tamo, ovo su najbolja mesta sto se tice cokolade...

 

Teuscher (Rue du Rhône 2)

Du Rhône Chocolatier (Rue de la Confédération 3)

Chocolat Pascoët (Rue de la Confédération 5)

Confiserie Rohr (Place du Molard 3)

Arn Chocolatierie (Bourg-de-Four 12)

Micheli (Rue Micheli-du-Crest 1)

Auer Chocolatier (Rue de Rive 4)

Pâtisserie Ducret (Rue Hoffmann 6)

Cartier Patisserie Confiserie (Route de Suisse 38)

Zeller Chocolatier (Place de Longemalle 1)

Christian Constant (Place du Marche 23)

Arlecchino (Rue du 31 Décembre 1)

La Bonbonnière (Rue de Rive 11)

Pâtisserie Mage Sàrl (Route de Malagnou 52)

Stettler (Avenue Blanc 49)

Boutique Favarger (Quai des Bergues 19)

Link to comment

Keksi, provescu jedan dan u Zenevi. Gde da se snabdem cokoladom? Treba mi prodavnica koja radi nedeljom, zato sto cu u nedelju biti tamo.

 

U nedelju ti u celom gradu radi samo Migros na železničkoj stanici a oni prodaju samo Frey čokolade, svoju robnu marku.

Edited by Dr Arslanagić
Link to comment

Hvala na ovim lokacijama. U Zenevi cu biti samo u tranzitu. Sutra cu biti od ponoci do 7 ujutru, ali mislim da mi se ne isplati da napustam aerodrom, a u povratku cu biti od ujutru do uvece. U svakom slucaju ce koristiti za neki drugi put. Ovaj put cu se verovatno zadovoljiti B klasom, a mozda uspem da se dogovorim da se vidim sa nekim drugarima koji zive u okolini i da im odrzim skraceni kurs iz poznavanja cokolade, pa da mi kupe nesto iz A klase.

Link to comment

Pa tebi ce i free shop da bude verovatno zatvoren, pogotovo ako se te svicarske cokolade nalaze u nekoj posebnoj radnji a ne u generickom delu sa dzoni vokerom i cigarama.

Link to comment

Za sutra mi je plan samo da zabodem neke tri vezane stolice i da malo dremnem, a u povratku cu biti tamo ceo dan, pa ce valjda biti prilike da im ostavim neki franak.

Link to comment

Hvala na ovim lokacijama. U Zenevi cu biti samo u tranzitu. Sutra cu biti od ponoci do 7 ujutru, ali mislim da mi se ne isplati da napustam aerodrom, a u povratku cu biti od ujutru do uvece. U svakom slucaju ce koristiti za neki drugi put. Ovaj put cu se verovatno zadovoljiti B klasom, a mozda uspem da se dogovorim da se vidim sa nekim drugarima koji zive u okolini i da im odrzim skraceni kurs iz poznavanja cokolade, pa da mi kupe nesto iz A klase.

 

Na aerodromu možeš da podigneš na automatu besplatnu voznu kartu za do grada a putuje se oko 7 minuta. Jedino što između ponoći i 7 ujutro u Ženevi nema ama baš ničega da radi i nikoga da mrda.

Link to comment

Keksi, znaš li zašto većina nemačkih čokolada, koje se mogu kupiti u supermarketima i frišopovima, ima nekakav sintetički ukus? Skoro sve što sam probao, osim Merci i RItter-a, od no name čokolada iz Lidla do skupih bombonjera iz aerodromskog frišopa, ima taj neki sintetički ukus, gori nego neke naše čokolade, a o švajcarskim čokoladama, čak i najjeftinijim, da ne pričam... O čemu se radi? :)

 

Drugo pitanje: da li trenutni hajp oko stevije ima veze sa realnošću? Ja bih rekao da jeste tačno da ima ukus kao običan šećer, ukoliko je umerena količina u pitanju, ali da li je stvarno zdravija tj. manje štetna od šećera? Šta misliš o Bambi čokoladam sa stevijom i o čokoladnim kremovima koji se kod nas prodaju pod imenom Stevia Line?

 

Treće pitanje: hoćeš li da napišeš knjigu o svemu ovome kada odeš u penziju? :s_d:

Link to comment

1) Koriste najjeftinija kakao zrna, pa onda pokusavaju da taj ukus prekriju vecim dozama vestackih aroma, plus trpaju previse secera, i onda to dovodi do tog sintetickog ukusa...Nemacka i Svajcarska (pa i Austrija) nemaju zlatnu sredinu kada su u pitanju njihovi slatkisi, znaci postoje kompanije koje su medju najboljima u Evropi, dok su ove druge poprilican krs i stancuju proizvode koji su jedino konkurentni svojom relativnom niskom cenom, dok im je ukus nikakav...na primer, Italija, Belgija i Francuska imaju mnogo skladniji taj prelaz kada se posmatraju njihovi slatkisi, tako da razlike izmedju najboljih i onih drugih nisu toliko drasticne, pa cak i kad se tamo kupe neke cokolade koje definitivno nisu u onom najvisem rangu, ipak ostavljaju sasvim solidan utisak...

2) Secer nije stetan ukoliko se konzumira u nekim umerenim kolicinama, a ubedljivo je najbolji zasladjivac prilikom izrade slatkisa jer ima savrsenu neutralnost koja ne ometa primarnu aromu, vec je samo poboljsava svojom slatkocom...e sad, problem nastaje kada konditori stede na nekim drugim sirovinama, pa onda stavljaju mnogo vece doze secera u svoje cokolade i keksove, da bi zamaskirali nedostatke u primarnoj aromi i snizili troskove proizvodnje...glavna prednost stevije i drugih zamena za secer je ta sto nemaju kalorije u sebi, pa se samo iz tog ugla moze reci za njih da su manje stetne od secera, jer nemaju nikakvu kalorijsku vrednost, a da li su svi ti vestacki zasladjivaci zdravi, to je vec nesto u sta ne mogu da ulazim jer nisam dovoljno kompetentan, mada u nekim ogranicenim dozama, tesko da nesto moze ozbiljno ugroziti zdravlje...svi ovi slatkisi sa stevijom i slicnim zasladjivacima su namenjeni osobama koje zbog zdravstvenih razloga ne smeju da konzumiraju secer, i to je skroz u redu, medjutim, za osobe koje su potpuno zdrave, nema nikakve logike da kupuju slatkise sa vestackim zasladjivacima, jer ne samo da nema prevelike razlike u kalorijama koje ce uneti, vec bukvalno kupuju inferiorniji proizvod po visoj ceni, jer je nemoguce napraviti superiorniji slatkis bez pravog secera...ljudu kupuju slatkise da bi uzivali u ukusu, a to su na kraju krajeva prazne kalorije koje moraju biti utrosene, bez obzira sta pisalo na pakovanju i da li se koristi secer ili stevija, slatkis je slatkis, on u startu ima nepovoljnu nutritivnu vrednost i gotovo nikakve gradivne elemente (mislim na proteine i esencijalne masnoce) i kad se vec neko odluci da casti sebe sa necim slatkim, onda bi glavni kriterijum prilikom kupovine trebao da bude njegov licni ukus, tj koji mu to slatkisi izazivaju najvece zadovoljstvo kada ih jede, sve ostalo je nebitno (dobro, cena je bitna, ali ako je i ona korektna, onda ne bi trebalo da bude previse dileme)...sto se tice ovih Bambi cokolada sa stevijom, vracam se na ovu moju pricu gore, znaci ako osoba sme da konzumira secer, nema potrebe bacati novac na cokolade sa stevijom, jednostavno nisu kvalitetnije, a nisu ni jeftinije od njihovih originalnih verzija sa secerom, jedino ako neko stvarno preferira ukus tih cokolada sa vestackim zasladjivacima, mada su takvi slucajevi zaista retki...a kad su u pitanju ovi Stevia Line kremovi, ista prica vazi i za njih, nemaju nikakvu prednost u odnosu na druge kremove na trzistu, ajde kod njih je malo izrazeniji taj manjak praznih kalorija, ali svrha svakog slatkisa je dobar ukus, a takvi tipovi proizvoda gde se prave odredjeni kompromisi i gde se ne koriste najbolje sirovine, jednostavno ne mogu da budu na istom nivou kao neki drugi slatkisi gde je jedini cilj kreiranje najboljeg moguceg ukusa...

3) Navikao sam da obilno, detaljno i veoma brzo pisem jer su me tako ucili, a kasnije i terali da radim, pa mozda deluje kao da mi je to jaca strana, ali olovka u ruci ili kuckanje na tastaturi su mi dve veoma odbojne stvari, tako da sigurno ne bih visak slobodnog vremena iskoristio za pisanje knjige, ima mnogo drugih zabavnijih stvari :)

Edited by keksi krem
Link to comment

Pozdrav.

Voleo bih da cujem misljenje o Eurocrem Superior, posebno o beloj verziji.

Koliko je to stvarno superiornije u odnosu na standardnu liniju Eurocrema?

Hvala.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...