Jump to content

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

koliko si para potrošio u brazilu za tih 40 dana? nije provokacija, stvarno me zanima

Negde oko €200k...malo je bezveze iznositi takve cifre javno, ali eto...jeste mnogo, medjutim i zaradjujem dobro...

Link to comment

taman da pitam

 

pošto sam tada odustvovao sa foruma, pa sam priče o keksijevom provodu u Brazilu slušao prepričane u RL, bilo bi lepo da mi neko pusti link ka toj svetoj prepisci, pošto sam lenj da tražim. hvala

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kude u Minhenu ima cokolada A klase da se kupi?

Najjednostavnije negde u sirem centru, hvala unapred

[emoji4]

1001 Sense (Ledererstrasse 10) - prava high-end prodavnica sa nekoliko desetina razlicitih cokoladnih brendova iz A klase...od najboljih lokalnih cokolada, pa sve do najboljih uvezenih cokolada iz Belgije, Italije, Francuske, Spanije, Svajcarske, Austrije, itd...

 

Amai (Neuturmstrasse 2) - cokoladni butik koji drzi Sabine Heinsch, u zadnjih desetak godina verovatno i najbolji nemacki cokolater, ovo su mozda i najbolje nemacke hand-made cokolade koje se mogu kupiti, takodje imaju i prelepa pakovanja, pa su idealni za poklone...

 

Leysieffer (Kaufingerstrasse 8/9) - tradicija duza od 100 godina, imaju odlicne praline i cokoladne table sa svim mogucim ukusima, veoma su upscale i asortiman proizvoda im je ogroman, pa se tako kod njih mogu kupiti i mnogi drugi sjajni slatkisi i dezerti...

 

Dallmayr (Dienerstrasse 14/15) - ovo je ogromna delikates prodavnica sa luksuznom robom, tu ima svega i svacega, ali posto te zanima cokolada, njihove table i praline su jedne od najboljih u Nemackoj, nalaze se u posebnom departmanu u samom prizemlju, lako ih je naci...

 

Confiserie Rottenhofer (Residenzstrasse 25/26) - isto imaju fenomenalne cokolade, kao i kolace, torte i ostale slatkise, ogroman izbor svega i svacega, kao i duga tradicija, u pitanju je iskljucivo luksuzna roba, tako da ne mozes pogresiti sta god da izaberes...

 

Chocolate & More (Westenriederstrasse 15) - prodavnica sa uvoznim cokoladama, ali ima i lokalnih brendova, isto nabavljaju samo najkvalitetnije cokolade i moguce je naci svakakve kombinacije ukusa, asortiman je bas veliki, pa su slatke muke oko toga sta kupiti...

 

Laderach (Karlsplatz 8) - u pitanju je jedan od najpoznatijih svajcarskih cokolatera, ali i u Minhenu imaju svoj cokoladni butik, koji je rame uz rame sa svim pomenutim radnjama gore, vrhunska cokolada A klase i nesto sto se definitivno ne bi smelo propustiti...

 

Franz Schokoladenkontor (Brunnstrasse 5) - jos jedna prodavnica gde je moguce kupiti raznorazne luksuzne brendove tipa Amedei, Domori, Valrhona, Fauchon, Prestat, Marie Belle, itd...kao i sa gore pomenutim prodavnicama, ako te zanima A klasa, na pravom si mestu...

Link to comment

Supruga me uveliko proziva da će ovo sve nestati netragom koliko sledećeg vikenda ali ja zaista nameravam da ih konzumiram veoma lagano i disciplinovano :) Inače, Ferrero ima neke nove batone punjene belim kremom i cerealima, zarazni su. Sreća pa ih je samo 6 u jednom pakovanju.

Link to comment

2.89 evra na sniženju, inače je nešto preko 3. Pri tome je ovaj creme di latte skuplji od običnog jer sadrži i taj mlečni krem.

 

Morao sam u bebi marketu da ga tražim, nijedan običan market ga nema u ponudi.

Link to comment

Ne znam sta drugarica misli kad kaze da "misli da je 1kg plasmona tipa 2e" :fantom:

 

Ako te ne mrzi i cene ostalih proizvoda sa slike, moram drugarici da dam jasnu sliku sta mi donosi :)

Link to comment

ma kilo plasmon keksa je preko 15-16€.

dok se beowl ne javi, amedei cokolade mozes naci za 4,10€ ove desno, chuao je vec preko 7€, a porcelanu bije glas da je najskuplja cokoladna tabla na svetu, ja je ne nadjoh nikad ispod 10€

 

edit: 50 grama su ti table :(

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...