Jump to content

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

Pojavio se u DM-u, 4 vrste, cena sitnica 270-300 din. Ne znam šta mi bi da uzmem Light, 0% holesterol ... sledeći put ću klasik, pun ukus i ćao.

meni je od sveg keksovlja tog tipa najbolji Grancereale ciocollato. To i mlijeko za doručak - breakfast of ćempionz.

Link to comment

keksi, dal sam u pravu ako mislim da je ferero porodicna firma? ako sam u pravu, zasto je fererice tesko primetiti na listama najbogatijih ljudi na svetu? zasto se o njima ne zna bas nista?

 

kako bre nema?

 

According to Bloomberg's 2014 rich-list, Michele Ferrero, the owner of the world's fourth-biggest chocolate making empire producing Nutella, Kinder and Ferrero Rocher is the richest man in Italy and the 28th wealthiest person on the planet with an estimated $25.4 billion (€18.5 billion) fortune.

 

e sad, sto nema o njima nista po trac rubrikama i po zutoj stampi, to je vec nesto drugo...

Link to comment

:D imala sam nos

 

ne pratim liste bogatasa, al s vremena na vreme naletim, i tu nikad nisam provalila fererice. za razliku od ostalih bogatuna, to ime bih prepoznala.

koji igraci, cute, rade i bole ih k. 

Link to comment

@ reg

Ivoria je francuska kompanija cije cokolade pripadaju C klasi, a to sto nije jaka kao Hachez (koja pripada B klasi) je zato sto koriste losiji kakao, plus ukupni procenat kakao delova u samoj cokoladi i nije toliko bitan, vec je vaznije koliko od toga cini kakao masa, a koliko kakao maslac, isto tako treba imati na umu da veliki deo proizvodjaca cokolada C i D klase masovne koriste i kakao prah kao zamenu za odredjeni deo kakao mase, i onda moze doci do velike razlike u teksturi i ukusu izmedju dve cokolade koje imaju isti procenat kakao delova...na primer, ako jedan proizvodjac (iz B klase) u svoju cokoladu od 70% kakao delova stavlja 65% kakao mase i 5% kakao maslaca, a drugi proizvodjac (iz C klase) u svoju cokoladu od 70% kakao delova stavlja 25% kakao mase, 25% kakao maslaca i 20% kakao praha, e to je onda drasticna razlika, bez obzira sto ce skoro svaki potrosac misliti da se radi o gotovo identicnim proizvodima kada bude odmeravao obe cokolade u prodavnici i video sta pise na omotima...naravno, osim razlike u procentima odredjenih sastojaka, bitan je i sam kvalitet kakao zrna koje se koriste, a cene nisu slucajno drasticne, iako su cesto napumpane...

Chabrior je isto francuska kompanija, samo sto se oni bave proizvodnjom keksa...medjutim, u Francuskoj nisu ni blizu istog nivoa po pitanju kvaliteta kao njihove vodece konditorske kompanije (LU, St-Michel, Gavottes, itd), a razlika je jos drasticnija ako se uporede sa ostalim dominantnim kompanijama iz drugih evropskih zemalja...bolji su u odnosu na konditore sa ex-yu prostora, pa se zato dosta njihovih proizvoda i moze naci u istocnom delu Evrope...

Zitoprerada DM je srpska kompanija koja nije vredna paznje, jer su i na domacem trzistu znatno inferiorniji u odnosu na druge srpske konditore, a kada vec postoji i izbor stranih proizvoda u supermarketima, onda tek nema potrebe gubiti vreme na njih...oni takodje proizvode razne slatkise za privatne robne marke odredjenih trgovaca, ali su isto losi...


@ darling

Pietro Ferrero je izmislio coko-lesnik krem pod imenom Giandujot (Pasta Gianduja), ali to je bila tvrda verzija koja se sekla nozem i jela kao zamena za cokoladu, jer je u to vreme u Italiji bilo mnogo lakse i jeftinije doci do lesnika, nego do kakao zrna...posle je uz pomoc svog brata (Giovanni Ferrero) napravio i meku verziju tog krema koja se mogla mazati na hleb, a nazvali su ga Supercrema...kada je Pietro preminuo, onda je njegov 24-godisnji sin (Michele Ferrero) postao glavni, pa je uz pomoc svog strica (vec pominjani Giovanni) napravio semu kako da zaobilazi distributere i da direktno snabdeva prodavnice sa svojim coko-lesnik kremom, a tada je to bio revolucionarni potez (pre nekih 65 godina) i doneo je veliki profit samoj kompaniji...onda na scenu stupa njegova zena (Maria Franca) koja je malo izmenila i poboljsala sam krem i odlucila da je mnogo lepse da nosi ime Nutella, a od tada pa do danas, to im je postao ubedljivo najpopularniji i najprodavaniji proizvod...isto tako vredi istaci da je Michele nakon smrti svog strica iskoristio jednu fabriku koju su ranije kupili u Nemackoj da eksperimentise sa nekim idejama koje je imao, i tako je rodjena Kinder cokolada, a nakon nje i gomila drugih simpaticnih Kinder proizvoda...kako su godine prolazile, tako se i profit nenormalno uvecavao, kupljeno je jos nekoliko fabrika i lansirano je jos nekoliko pazljivo kreiranih proizvoda (pre svih Ferrero Rocher pocetkom 80-ih godina), a takodje odbijeni su svi predlozi raznih investitora koji su zeleli da umesaju svoje prste i odbijene su mnogobrojne ponude tada bogatijih konditora koji su zeleli da postanu vecinski vlasnici, pa je kompanija Ferrero uspela da ostane porodicna firma...

Michele Ferrero trenutno zivi u Monaku (pametan covek, ne zeli da placa porez), i dalje cesto obilazi fabrike u Italiji i rukovodi odredjenim poslovima...imao je dva sina, starijeg je nazvao po ocu (Pietro Jr.), a mladjeg po stricu (Giovanni Jr.) i oni su preuzeli vodjenje kompanijom 90-ih godina, a kada su pokusali pre pet godina da preuzmu Cadbury (zajednickim snagama uz pomoc Hershey kompanije), njihov otac ih je na kraju sprecio, jer nije zeleo da kompanija izgubi tu misticnost i privatnost koju ima i da se spaja sa drugim konditorima, a to je sve naravno iskoristio Kraft koji je sam kupio Cadbury, nakon sto su Ferrero i Hershey odustali...Pietro Jr. nije bio ogranicen samo na rad u svojoj porodicnoj kompaniji, vec je godinama bio i generalni direktor dve velike banke (Deutsche Bank i Mediobanca), a ta njegova pozicija mu je omogucila da obezbedi najbolje kredite i razne olaksice sebi i svom bratu kad god su trebali da lansiraju neki novi proizvod na trziste, kao i kada su sirili mrezu distributera sirovina i kupovali raznorazne plantaze po celom svetu...pre neke tri godine, Pietro Jr. je imao saobracajnu nesrecu u Juznoj Africi (pao je s bicikla usled srcanog udara, pa ga je onda udario neki automobi), dok je Giovanni Jr. i dalje jedan od vodecih ljudi u kompaniji, a njihov trenutni generalni direktor je Pasquale Giorgio...

Ferrero je trenutno jedan od pet najvecih konditora na planeti (uz Nestle, Mars, Kraft i Hershey), njihovo sediste se nalazi u Luksemburgu (naravno da bi izbegli placanje poreza, pametni ljudi), nikada u svojoj istoriji nisu odrzali konferenciju za stampu, matori Michele nikada u zivotu nije dao intervju, a u javnosti gotovo uvek nosi naocare za Sunce...tek se nedavno desilo da puste novinare u jednu od svojih fabrika u Velikoj Britaniji, ali to je vise bio marketinski trik, nego pravi obilazak, inace sve njihove fabrike su zakljucane za javnost, imaju gomilu naoruzanih cuvara, mali milion kamera, pazljivo biraju radnike i drze ih pod kontrolom, tako da nikada nisu imali problem sa industrijskom spijunazom, sve njihove masine koje koriste su rucno izradjene i smisljene od strane njihovog inzenjerskog tima, ma neverovatno je tesko dolaziti do bilo kakvih informacija i secam se koliko sam poteskoca imao da otkrijem kako je nastala (i kako je posle nestala) jedna jedina Kinder Lada, nikada mi nije bilo potrebno toliko vremena i toliko natezanja da bih dosao do podataka o nekom proizvodu koji vise ne postoji, a i sada kada zelim da saznam nesto vise u vezi bilo cega sto je vezano za Ferrero, moram da prolazim kroz takve muke kao da istrazujem neku malu firmu koja posluje na nekom izolovanom ostrvu, a ne jednu od najvecih kompanija na svetu...

Link to comment

tenks. stvarno cute rade i bole ih djoka. tako bih i ja. :)

jel znas mozda ko su gospodje i deca naslednici fereric?

 

gde bi inace stigo ovaj svet kad bismo se svi preselili tamo gde se ne placa porez... 

Edited by darling
Link to comment

Ferrero je trenutno jedan od pet najvecih konditora na planeti (uz Nestle, Mars, Kraft i Hershey), njihovo sediste se nalazi u Luksemburgu (naravno da bi izbegli placanje poreza, pametni ljudi), nikada u svojoj istoriji nisu odrzali konferenciju za stampu, matori Michele nikada u zivotu nije dao intervju, a u javnosti gotovo uvek nosi naocare za Sunce...tek se nedavno desilo da puste novinare u jednu od svojih fabrika u Velikoj Britaniji, ali to je vise bio marketinski trik, nego pravi obilazak, inace sve njihove fabrike su zakljucane za javnost, imaju gomilu naoruzanih cuvara, mali milion kamera, pazljivo biraju radnike i drze ih pod kontrolom, tako da nikada nisu imali problem sa industrijskom spijunazom, sve njihove masine koje koriste su rucno izradjene i smisljene od strane njihovog inzenjerskog tima, ma neverovatno je tesko dolaziti do bilo kakvih informacija i secam se koliko sam poteskoca imao da otkrijem kako je nastala (i kako je posle nestala) jedna jedina Kinder Lada, nikada mi nije bilo potrebno toliko vremena i toliko natezanja da bih dosao do podataka o nekom proizvodu koji vise ne postoji, a i sada kada zelim da saznam nesto vise u vezi bilo cega sto je vezano za Ferrero, moram da prolazim kroz takve muke kao da istrazujem neku malu firmu koja posluje na nekom izolovanom ostrvu, a ne jednu od najvecih kompanija na svetu...

 

Čitao sam jedan tekst o Marsu tj. o porodici koja drži ovu firmu, i paralele su jako očigledne, isto je porodična firma, stekao sam utisak da su isto jako tajnoviti i povučeni, doduše oni su počeli da se malo otvaraju za novinare i da daju pokoji jako ekskluzivan intervju poslednjih godina, inače tog članka koji sam čitao ne bi ni bilo. 

 

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/life-on-mars-the-mars-family-saga-has-all-the-classic-elements-1535722.html

Link to comment

Čitao sam jedan tekst o Marsu tj. o porodici koja drži ovu firmu, i paralele su jako očigledne, isto je porodična firma, stekao sam utisak da su isto jako tajnoviti i povučeni, doduše oni su počeli da se malo otvaraju za novinare i da daju pokoji jako ekskluzivan intervju poslednjih godina, inače tog članka koji sam čitao ne bi ni bilo.

Postoji jako puno slicnosti izmedju ove dve porodice, medjutim u zadnjih desetak godina Mars je dosta promenio svoju poslovnu filozofiju, pa sada na rukovodecim mestima sede ljudi koji nisu u nikakvom krvnom srodstvu, kompanija je i dalje u porodicnom vlasnistvu, ali John, Forrest Jr. i Jacqueline nemaju nikakvu aktivnu ulogu, osim sto drze bord direktora u cijem sastavu se nalaze i njihova deca...ima ukupno deset naslednika (cetiri muska i sest zenskih) i pola njih nije zainteresovano za rad u kompaniji (osim sto imaju pocasne titule), dok druga polovina ima odredjene funkcije i kontrolise pojedine internacionalne ogranke, ali bukvalno sve vazne upravljacke pozicije drze osobe koje su dovedene sa strane...jos jedna stvar je bitna, Mars nije ogranicen samo na slatkise, vec im ogroman profit donosi i hrana za kucne ljubimce (Pedigree Petfoods), kao i popularni Uncle Ben's pirinac, naravno tu je i kompanija Wrigley koju su preuzeli pre sest godina, a tu je i biznis sa vending masinama, raznim napitcima i ostalom hranom...istina je da i dalje dobro cuvaju svoju licnu privatnost i da je veoma tesko dolaziti do odredjenih informacija u vezi samih clanova porodice, ali kada je u pitanju rad kompanije, njihovi stari i novi proizvodi, kao i sve ostale stvari vezane za njihovo poslovanje, veoma je lako doci do svih mogucih podataka, jer informacije cure na sve strane, mnogo ljudi je ukljuceno u njihovo poslovanje i ne postoji vise ta lojalnost medju njihovim saradnicima koja je sigurno bila neverovatno jaka dok su clanovi porodice bili glavni u svakom smislu...izgubio je dosta Mars na toj misticnosti i tajnovitosti, dok je Ferrero i dalje ostao isti, kod njih samo clanovi porodice mogu da rukovode kompanijom...

 

tenks. stvarno cute rade i bole ih djoka. tako bih i ja. :)

jel znas mozda ko su gospodje i deca naslednici fereric?

Naravno da znam :)

 

Pietro Jr. je umro kad je imao 47. godina, imao je zenu, u pitanju je Luisa Strumia (trenutno 43. godine), kao i troje dece, Michael (7. godina), Marie Eder (6. godina) i John (4. godine)...udovica sa svojom decom trenutno zivi u Italiji, tacnije u gradu Alba (oblast Piedmont), tamo gde je i nastala Ferrero imperija i gde se nalazi njihova najcuvenija fabrika...koliko znam, zena se uglavnom bavi nekim humanitarnim poslovima...

 

Giovanni trenutno ima 50. godina, njegova zena je Paola Rossi (44. godine) i imaju dva sina, a to su Michele (9. godina) i Bernardo (6. godina)...godinama vec zive u Belgiji, tacnije u Briselu, a dok Giovanni upravlja celom Ferrero kompanijom, Paola vec dugi niz godina radi u Evropskoj komisiji, da budem precizniji, u pitanju je BEPA (Bureau of European Policy Advisers), a tamo je asistent generalnog direktora...

 

Evo nekih slikica, nazalost nema boljih...

 

 

Ferrero porodica na okupu, s leva na desno: sin Giovanni, majka Maria, otac Michele, (pokojni) sin Pietro Jr.

MjB4jyh.jpg

 

Dok je jos bio ziv, Pietro Jr. i njegova majka Maria (levo), kao i njegova zena Luisa (desno, ova s duzom kosom)

zMFtwgb.jpg

 

Giovanni i njegova zena Paola

yARnKzz.jpg

 

Sahrana I: Giovanni, Michele, Maria i udovica Luisa

2l2KkMI.jpg

 

Sahrana II: Giovanni, njegova zena Paola, zatim udovica Luisa, kao i Michele i Maria

exy4mdV.jpg

 

Sahrana III: Paola, njen muz Giovanni, zatim Michele i Maria, kao i udovica Luisa

HRvqUKF.jpg

 

Edited by keksi krem
Link to comment

Kupio u Tesco-u u HU Lindt cokoladu sa 99% kakaoa, kutija je ista kao za 100g pakovanje ali je unutra samo 50g. Nisam jos probao...

 

ps kupio i Lindt sa ukusom morske soli, chilija i 85% kakaoa - ova poslednja je odlicna, jedna kocka i dosta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...