Jump to content

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

Koliko se nutele utroši za normalnim slojem namazati jednu palačinku od 40cm ?

Izmedju 20g i 40g, zavisi da li se maze jedna ili dve supene kasike, i koliko su one popunjene...

Link to comment

Ne postoje...bombone su mesavina secera, vestackih aroma i raznoraznih hemikalija, tako da sto se tice kvaliteta, sve su podjednako lose...ista prica vazi i za zvake i za lizalice...
 
Tako da sto se tice te vrste slatkisa, tu jedino vaznu ulogu igra ukus pojedinca, da li voli tvrde, meke ili gumene bombone, slatke ili kisele, itd...meni se svidja Haribo, a isto tako ne odbijam ako mi neko ponudi Jelly Belly, Skittles, Life Savers, Starburst, Tofita ili Mentos bombone...obicno kazem da su mi omiljeni M&M's, Maltesers, Werther's Original i Riesen, ali te cetiri navedene marke ipak nisu bombone, jer osim samog izgleda, po karakteristikama nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa tom vrstom slatkisa, mada ih cesto potrosaci grupisu zajedno sa ostalim bombonama, iako se radi o potpuno drukcijem tipu proizvoda...

Link to comment

Ako nisi do sad, probaj Bären-Treff. Posle toga ne bi trebalo da pozelis Haribo ikad vise :)

 

Isto gumeno? Gde ima?

 

Ja sam težak gumeni junkie. Jedini uslov je da su kiselkaste.  :heart:

Link to comment

Isto gumeno? Gde ima?

 

Ja sam težak gumeni junkie. Jedini uslov je da su kiselkaste.  :heart:

 

Gumeni raj ;D Imaju i slatke i kisele, mada te nisam probala jer ih ne volim. Moje omiljene su Rote Rosen i Waldmeisterbären (ovo ne znam ni kako bih prevela, neke travke su u pitanju). Pakovanja su (nehumana) od 500grama i cena ide od 3.50 evra pa navise.

 

Ja ih uzimam u Nemackoj i izgleda da ima samo tamo, bas u njihovim radnjama. Moj prijatelj ih narucuje posto u njegovom gradu nemaju ranju ali vidim da ih ni ne salju van zemlje.

http://www.baeren-treff.de/

 

//Gumene bombone i Starkove bananice su jedine namirnice za koje sam svesna da su realno lose ali volim da jedem, trudim se da budem umerena :ph34r:

Link to comment

Ako nisi do sad, probaj Bären-Treff. Posle toga ne bi trebalo da pozelis Haribo ikad vise :)

Hvala na predlogu, ukoliko negde naletim na njih, svakako cu obratiti paznju...inace bombone veoma slabo jedem, od svih slatkisa ubedljivo najmanje...

 

u kini prodaju bombone sa ukusom svinjetine :huh:

Probao sam nesto slicno, u pitanju su Bacon Mints, pravi ih Uncle Oinker's (bas u Kini), ali distribuiraju se uglavnom po Americi...ukus nije bio toliko los, nekakva cudna fuzija slanine i peperminta...

Link to comment

Moram se i ja zapljunuti sa pitanjem. Prosle godine sam se unistavao u Grckoj od Soft Kings kolaca/keksa kako vec da ih nazovem. Totalna zavisnost. Koliko sam video proizvodjac je grcki, ali ne znam je l neka licenca u pitanju ili sta vec. Odusevih se pre koji dan kad sam ih konacno snimio i kod nas, u lancu samousluga rasprostranjenom po Dorcolu (ne znam je l sme ime da se pominje). Tipa 200 kinti su ali vrede svaki dinar.

 

Vredi li to cemu, znas li ista o ovom proizvodu?

 

5244.jpg

Malo sam se kasno uključio na topik pa zaostajem.

 

Elem od sledeće nedelje najverovatnije, ponavljam najverovatnije će u Veru za isti biti akcija 1+1 gratis, pošto uvoz preuzima Delez, tako da se trenutni uvoznik oslobađa lagera.

Link to comment

Ja ih uzimam u Nemackoj i izgleda da ima samo tamo, bas u njihovim radnjama. Moj prijatelj ih narucuje posto u njegovom gradu nemaju ranju ali vidim da ih ni ne salju van zemlje.

http://www.baeren-treff.de/

 

 

Znači mrka kapa za nas ovde.. Sad moram da razmislim šta da kupim za pare koje sam upravo uštedeo. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...