Jump to content

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

@Singer: Ovo je pravi kompliment, pošto me keksi krem oduševljava. Uredno sledim njegove upute i isprobavam sjajne slatkiše; istakao bih Amadei krem i Galler čokolade, one od 70g (a posebno onu sa kremom od badema i marcipanom :)) Iskreno, tanak sam i kada je priprema torti i kolača u pitanju, a Somlói galuska je jedini slatkiš koji umem da napravim, jer ga obožavam.

Edited by rezwalker
Link to comment

@Singer: Ovo je pravi kompliment, pošto me keksi krem oduševljava. Uredno sledim njegove upute i isprobavam sjajne slatkiše; istakao bih Amadei krem i Galler čokolade, one od 70g (a posebno ona sa kremom od badema i marcipanom :)) Iskreno, tanak sam i kada je priprema torti i kolača u pitanju, a Somlói galuska je jedini slatkiš koji umem da napravim, jer ga obožavam.

 

to je ono što je vasa rekao da će da napravi za 29.novembar. 

Link to comment

La Grande Epicerie de Paris

 

adresa: 38 rue de Sèvres

radno vreme: ponedeljak-subota od 8.30 do 21.00

metro stanica: Sèvres-Babylone, linije 10 i 12

autobuske linije: 39, 63, 68, 70, 83, 84, 87 i 94

 

 

ako uhvatim 83 kod opstine jel idem ka munzeu ili ka krstu?

Link to comment

ako uhvatim 83 kod opstine jel idem ka munzeu ili ka krstu?

83 i 84 ka munzeu.

 

celih 7 sekundi sam se pitala shta ti je :lolol:

Link to comment

83 i 84 ka munzeu.

 

celih 7 sekundi sam se pitala shta ti je :lolol:

 

ma i ja sam kontao da je u munzeu (zbog metro stanice), nego htedoh da potvrdim.

 

bas danas idem tamo, pa javljam kakva im je ponuda.

Link to comment

Bila bi dobra fora da su sve linije na svetu povezane prostorvremenski pa gde god da uđeš možeš da izađeš na bilo kojoj stanici te linije u svetu. Razmisliću malo o tome.

Puter kažete, sa vanilom, zvuči fantastično.

 

Malo blasfemije, voleo sam dobro jutro sa medom, ne mogu ga nigde naći. Šta od toga u nas valja, na stranu što margarin "ne valja".

Link to comment

Koga put nanese tamo, može ga naći u La Grande Epicerie de Paris, koja posluje u okviru Le Bon Marchéa.

Ima u Parizu da se nadje Bordier maslac na jos dosta lokacija...na primer, dva mesta koja su mi veoma blizu su Dalloyau (101 Rue du Faubourg Saint-Honoré) i Fauchon (dve radnje, 26 Place de la Madeleine i 30 Place de la Madeleine)...ako odlazim na drugu stranu Sene, onda mi je prvi izbor Da Rosa (62 Rue de Seine), jer tamo imaju i Jamon Iberique de Bellota, pa kad vec uzimam maslac, taman iskoristim priliku da kupim i moju omiljenu spansku suhomesnatu navlakusu...La Grande Epicerie (38 Rue de Sèvres), koju si pomenuo, definitivno ima najbolji izbor, jer mislim da u svakom trenutku imaju sve vrste Bordier maslaca, isto ga ima i Lafayette Gourmet (97 Rue de Provence), samo ne volim preterano da upadam u velike guzve, a ta dva mesta su uvek krcata...mislim i da Maison Baillon (57 Rue Louise Michel) redovno ima Bordier maslac, ali tamo vec dugo nisam isao...

 

U svim ovim navedenim radnjama moze da se nadje mali milion fenomenalnih proizvoda, od slanih do slatkih, uz naravno vino, kafu i razne vrhunske cokolade...

Edited by keksi krem
Link to comment

keksi, kakva je Pålægschokolade[/size]? [/size]

Po pitanju kvaliteta jako lose, 3/4 secer i mast, a ostatak cine kakao maslac, malo manje kakao masa, emulgator, so i vestacka aroma...to mu ustvari dodje kao stvrdnuta Nutella (ili bilo koji drugi coko namaz), samo umesto lesnika ima kakao delove...namenjeno je da se jede s hlebom, dok na suvo to je onda daleko vise kao secerna tabla, nego cokolada (sto tehnicki i nije)...

 

To je popularno u skandinavskim zemljama, na primer Danska ima dva popularna brenda tog proizvoda (Toms i Galle & Jessen), oba su u vlasnistvu jedne kompanije (Toms International), a postoje dve varijacije te "cokolade" (mlecna i tamna)...licno, nikada nisam imao prilike da probam niti sam imao neku zelju za tim, ali ljudi uglavnom imaju pozitivno misljenje (meni ako se jede cokolada, uzecu pravu cokoladu, a ako mi se jede hleb sa necim slatkim, namazacu coko-lesnik namaz, tako da cu tesko ikada na svoju ruku posegnuti za ovim proizvodom)...

 

Ima isto u Nemackoj identican proizvod pod imenom Eszet, od kompanije Sarotti...u Holandiji postoji slican proizvod koji nije kao tabla, vec dolazi u varijacijama kao mrvice (Hagelslag) i kao tracice (Vlokken), sve to pravi kompanija De Ruijter...ni to nisam probao, niti zelim...

Edited by keksi krem
Link to comment
  • 4 weeks later...

Apsolutno se slažem; Bordier puteri su bez premca. Baš sam prošlog meseca dovukao, u frigo-kesi, količinu iz Pariza. Koga put nanese tamo, može ga naći u La Grande Epicerie de Paris, koja posluje u okviru Le Bon Marchéa.

 

20140401_085209_zps99c7145a.jpg

Ovaj je klasičan bez soli, mada je moj favorit bio sa dimljenom solju, ali smo ih razmazali pre nego sam se setio da ih uslikam.

 

20140330_095023_zps3051fad8.jpg

Ovo je drugi favorit; Bordier sa vanilom i odličan se "ponaša" u društvu džemova i medova... :)

 

 

набављено,  али нисам још стигао да испробам

 

sa0OeCV.jpg

Link to comment
  • 1 month later...

Moram se i ja zapljunuti sa pitanjem. Prosle godine sam se unistavao u Grckoj od Soft Kings kolaca/keksa kako vec da ih nazovem. Totalna zavisnost. Koliko sam video proizvodjac je grcki, ali ne znam je l neka licenca u pitanju ili sta vec. Odusevih se pre koji dan kad sam ih konacno snimio i kod nas, u lancu samousluga rasprostranjenom po Dorcolu (ne znam je l sme ime da se pominje). Tipa 200 kinti su ali vrede svaki dinar.

 

Vredi li to cemu, znas li ista o ovom proizvodu?

 

5244.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...