Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

ti keksi da si neki čovek bi ispekao te kolače i doneo nam na forum...

ma shta doneo, pojeo, da se ne muchimo ovoliko :D

Link to comment

ti keksi da si neki čovek bi ispekao te kolače i doneo nam na forum...

Nisam isao u vojsku, a cak sam i civilno sluzenje iskusno izbegao...tako da mislim da mi ni deljenje kolaca nece pomoci da postanem pravi covek :(

 

 

:ziga:

 

ovo nikad nigde nisam videla. tenkju veri veri mac, keksi.

baja si. :)

Recept za domaci petit beurre je toliko uobicajen i popularan u Francuskoj, da cak ne mogu ni da se pravim kako sam nesto maestralno napisao...mislim da u sred noci mogu da ga izrecitujem bez greske :D

Link to comment

sto si i uradio :)

 

meni je zanimljivo kako u moru domaceg svega sto se pravi(lo) kod nas, od eurokrema, preko jafakeksa, do kokakole, niko nikad nije izbacio recept za domaci ptiber. ne znam dal cu praviti, nisam ja za te pipave stvari, radije cu istovariti sleper cementa, nego sto cu se drkati sa sitnim kolacima, al nek stoji. a mozda cu uvaliti nekom, zanima me ukus, dovoljan mi je jedan keks.

 

a smesno mi ovo s kvalitetnim puterom u srbiji :D 

Link to comment

Ranije mi maslac nije bio toliko bitan u smislu da moram da jurim najkvalitetniji, dovoljno je bilo da bude solidan...medjutim, kada sam pre nekoliko godina probao Le Beurre Bordier, njega uvek kupujem ako mi je dostupan...

Link to comment

Apsolutno se slažem; Bordier puteri su bez premca. Baš sam prošlog meseca dovukao, u frigo-kesi, količinu iz Pariza. Koga put nanese tamo, može ga naći u La Grande Epicerie de Paris, koja posluje u okviru Le Bon Marchéa.

 

20140401_085209_zps99c7145a.jpg

Ovaj je klasičan bez soli, mada je moj favorit bio sa dimljenom solju, ali smo ih razmazali pre nego sam se setio da ih uslikam.

 

20140330_095023_zps3051fad8.jpg

Ovo je drugi favorit; Bordier sa vanilom i odličan se "ponaša" u društvu džemova i medova... :)

Edited by rezwalker
Link to comment

gde?

 

 

Apsolutno se slažem; Bordier puteri su bez premca. Baš sam prošlog meseca dovukao, u frigo-kesi, količinu iz Pariza. Koga put nanese tamo, može ga naći u La Grande Epicerie de Paris, koja posluje u okviru Le Bon Marchéa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

inace,suzicu sam pustila sad   :cry:

Edited by ivy
Link to comment

La Grande Epicerie de Paris

 

adresa: 38 rue de Sèvres

radno vreme: ponedeljak-subota od 8.30 do 21.00

metro stanica: Sèvres-Babylone, linije 10 i 12

autobuske linije: 39, 63, 68, 70, 83, 84, 87 i 94

Link to comment

necu se iznenaditi ako rezwalker ipadne keksi krem™ u svetu zacina ili gastronomskih "zackoljica" :sleep:

 

ove reference sa sve GPS kordinatima bi trebalo na to da indiciraju :ph34r:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...