Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

Keksi, da li možda znaš ko kod nas uvozi (možda proizvodi?) i prodaje pearl sugar? Unapred zahvaljujem.

 

Privatno preduzece Eterika iz Trstenika, oni uvoze sve zivo sto se tice tih stvari, moguce da imaju i pearl sugar (ali ne mogu da garantujem)...Dr. Oetker ga sigurno ima, ali ne na nasem trzistu (mozda ga ima u Hrvatskoj)...

 

U skandinavskim zemljama ima ga na sve strane, Lars' Own je ubedljivo najzastupljeniji, ali njega niko ne uvozi na ex-yu prostorima...kod nas ga niko ne proizvodi, a ja sam ga probao jedino u Belgiji kada sam jeo njihove vafle...

Edited by keksi krem
Link to comment

Verovatno mi nije potreban taj pearl sugar posto ne znam sta je, ali sam radoznala cemu to sluzi i sta radi? :)

 

 

ne topi se na temperaturama koje se koriste pri spravljanju kolaca/torti. tj, ovo sto darling kaze, sluzi kao ukras.

Link to comment
  • 3 weeks later...

@ Mau

Super su Tim Tam keksici, ja sam isto probao samo te cokoladne varijante (mlecna, crna, bela), a mislim da sam probao i od karamele (ili je to bila dupla cokolada, vise se ne secam), imaju oni i razne vocne ukuse, kao i kokos, cili i jos neke egzoticne...inace taj Arnott's je do pre nekih 15-20 godina bio najveci konditor u Australiji, i dalje im je ostala ista trzisna pozicija, ali ih je onda preuzeo Campbell Soup, pa su od tada u americkom patronatu...

 

Imaju oni jos gomilu simpaticnih keksova, tipa Honey Jumbles, Wagon Wheels, Monte Carlo, Tiny Teddies, Caramel Crowns, Kingstons, itd...upravo je zbog ovog konditora Campbell Soup morao da proda belgijsku Godiva cokoladu (preuzeo ih je turski Ulker) kada je zavrsio izgradnju novih fabrika u Brizbejnu, Sidneju i jos nekim gradovima pre nekih desetak godina...mada da su se samo Amerikanci pitali, preneli bi oni celu proizvodnju negde drugde...

Link to comment

Definitivno vredi probati...meni se licno svidja, to mi je i najbolje sto Premier ima u svojoj ponudi...kvalitet za nase uslove je itekako zadovoljavajuci...

Link to comment

^^ako je kraljevski krem isto sto i kraljevski blok samo tecniji, a verovatno jeste, kupi parce da probas, to se kupuje na grame. meni je to jedino sto valja iz premiera, sve ostalo sto sam jela nije bilo vredno para.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...