Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

ja juce gledao etikete, jesu malo zbrljano napravljene, ali sam nekako rastumacio da nuspli ima 5% lesnika a nutela 13%?hm. moracu danas da proverim opet.
Zentis Nusspli - chocolate hazelnut spreadIngredients:Sugar, vegetable oil, 13% hazelnuts, 5.5% skim milk powder, 3.5% low fat cocoa powder, almonds, emulsifier soya lecithin, vanilla extract.
Link to comment

Relativno je to. Jeo sam skoro neki (zaboravio sam kako se zove) sa navodno preko 30% lesnika itsl. pa je svejedno bio sladji od Nutele, tj. generalno je dominiralo slatko, a Nutela vise vuce na ukus lesnika.

Link to comment
Zentis Nusspli - chocolate hazelnut spreadIngredients:Sugar, vegetable oil, 13% hazelnuts, 5.5% skim milk powder, 3.5% low fat cocoa powder, almonds, emulsifier soya lecithin, vanilla extract.
e, ja to procito ovako:Sugar, vegetable oil, 13%hazelnuts, 5.5% skim milk powder, 3.5%...:D
Link to comment

Nudossi je "Istocno-Nemacka Nutella" :DUvek je to bio ocajan krem, Vadossi je kompanija koja je vec nekoliko puta propadala (pa se nekako dizala iz mrtvih) i nikada im kvalitet nije bio na prvom mestu, vec iskljucivo konkurentna cena...Inace njihov krem ima 36% "lesnik mase", medjutim u toj "masi" i nema nesto mnogo lesnika...to je onaj trik gde pomesaju 1/4 usitnjenog lesnika i dodaju 3/4 istopljenog secera i time nabudze procenat...

Edited by keksi krem
Link to comment

Keksi,upravo skinuo sa neta fantasticnu knjigu Chocolates and Confections: Formula, Theory, and Technique for the Artisan Confectionerchocolates-and-confections-formula-theory-and-technique-for-the-artisan-confectioner.jpgFantasticna knjiga o cokoladi i procesima pripreme,prepuna ilustracija i recepata.Ovo je biblija za osobe koje zele da nauce zanat artisan chocolatiera!Ko zeli da je skine sa neta, neka malo progugla.

Edited by sandine
Link to comment

@ banatjaninTrebali su da propadnu u maju 2012, pa nisu...zatim isti slucaj se desio i u avgustu prosle godine, pa su opet preziveli...izgleda da se ponavlja ista prica, tako da se svasta moze desiti, kruze glasine i oko hapsenja...Radojko Stanic i njegova ekipa (Tolmac, Nenadic i Malencic) je ionako na veoma sumnjiv nacin privatizovala Banini, a i one pare od Programa Ministarstva ekonomije koje im je Dinkic poklonio pre dve i po godine su "nestale"...stalno dizu cene svojih proizvoda, a prodaja im je nikad gora...radnici se redovno otpustaju, dok oni koji su i dalje tamo ne dobijaju platu po nekoliko meseci, i tako u krug...zadnja dva meseca na berzi su im katastrofa...@ sandineodlicna knjiga

Link to comment

Njih je veoma tesko naci u Evropi, to jedino u nekim specijalizovanim prodavnicama koje trguju s japanskom robom...nikad ih nije bilo u Srbiji i cisto sumnjam da ce ih ikada i biti...Japan, Juzna Koreja, Amerika i Australija...Lotte se uglavnom drzi tih teritorija, mada se oni bave raznim poslovima pa se desava da ponekad njihovi konditorski proizvodi dodju i do Zapadne Evrope...Koala March biskviti su veoma popularni, ja sam ranije u Americi probao njihovu verziju sa punjenjem od bele cokolade, dok ostale ukuse (med, kafa, banana, jagoda, itd) nikada nisam nasao...

Link to comment
Njih je veoma tesko naci u Evropi, to jedino u nekim specijalizovanim prodavnicama koje trguju s japanskom robom...nikad ih nije bilo u Srbiji i cisto sumnjam da ce ih ikada i biti...Japan, Juzna Koreja, Amerika i Australija...Lotte se uglavnom drzi tih teritorija, mada se oni bave raznim poslovima pa se desava da ponekad njihovi konditorski proizvodi dodju i do Zapadne Evrope...Koala March biskviti su veoma popularni, ja sam ranije u Americi probao njihovu verziju sa punjenjem od bele cokolade, dok ostale ukuse (med, kafa, banana, jagoda, itd) nikada nisam nasao...
Steta, mislim da bi ovde dosta dobro prosli. Pretpostavljam da se nikome ne isplati da uvozi iz Japana kada moze nesto slicno iz EU-Cefta-Turske koji su blizi sa nizim carinama.
Link to comment

Keksi, na forumu si pominjao sastav Kinder Lade:Kinder Lada: secer (46%), punomasno mleko u prahu (21%), lesnici (13%), biljno ulje (nehidrogenizovano palmino ulje 13%), kakao delovi (7%), emulgator (soja lecitin), prirodna aroma (burbon vanila)Da li imas sastav samo za beli krem koji isporucuju za prodavce na italijanskoj i francuskoj rivijeri i da li imas saznanja oko procesa proizvodnje(koja oprema je potrebna i postupak proizvodnje)?

Link to comment

secer (41%), punomasno mleko u prahu (33%), lesnici (13%), biljno ulje (13%), emulgator (soja lecitin), prirodna aromaNikada nisam imao priliku da udjem u neku od Ferrero fabrika, oni su ubedljivo najtajanstvenija kompanija u ovom sektoru i ne samo da javnost i novinari nemaju pristup i uvid u njihovo poslovanje, vec su i mnogi italijanski zvanicnici bili odbijeni kada su pokusali da zavire s druge stane ograde...medjutim bila je jedna reportaza iz njihove fabrike u Francuskoj (Villers-Écalles) gde su koliko-toliko prikazali u kojim se uslovima pravi Nutella, e pa te iste masine se koriste i za pravljenje belog krema koji se stavlja u Kinder Bueno i Kinder Happy Hippo...sto se tice same opreme, u pitanju su masine koje su njihovi inzenjeri specijalno dizajnirali samo za Ferrero, jedino sa ovih slika da protumacis o cemu se radi, ja se ne bavim time i nikada se nisam interesovao za taj deo posla...

oeMKt0u.jpgbWwgfmJ.jpgOITy2Hg.jpgGETOMCZ.jpgGoki3ti.jpg6JpMPnk.jpgkOxeMUC.jpgMFGtCpy.jpge2rZCPX.jpgjX9cJo5.jpg

Link to comment
secer (41%), punomasno mleko u prahu (33%), lesnici (13%), biljno ulje (13%), emulgator (soja lecitin), prirodna aromaNikada nisam imao priliku da udjem u neku od Ferrero fabrika, oni su ubedljivo najtajanstvenija kompanija u ovom sektoru i ne samo da javnost i novinari nemaju pristup i uvid u njihovo poslovanje, vec su i mnogi italijanski zvanicnici bili odbijeni kada su pokusali da zavire s druge stane ograde...medjutim bila je jedna reportaza iz njihove fabrike u Francuskoj (Villers-Écalles) gde su koliko-toliko prikazali u kojim se uslovima pravi Nutella, e pa te iste masine se koriste i za pravljenje belog krema koji se stavlja u Kinder Bueno i Kinder Happy Hippo...sto se tice same opreme, u pitanju su masine koje su njihovi inzenjeri specijalno dizajnirali samo za Ferrero, jedino sa ovih slika da protumacis o cemu se radi, ja se ne bavim time i nikada se nisam interesovao za taj deo posla...

oeMKt0u.jpgbWwgfmJ.jpgOITy2Hg.jpgGETOMCZ.jpgGoki3ti.jpg6JpMPnk.jpgkOxeMUC.jpgMFGtCpy.jpge2rZCPX.jpgjX9cJo5.jpg

Hvala na odgovoru.Ovo su slike iz odeljenja pakovanja, u svakom slucaju hvala.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...