Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

Jel se to tamo prodaje i van bozicnih blagdana (glupo pitanje, al' da pitam)?
naravno. a udaljenost od kritichnog blagdanskog datuma odredjuje cenu. nachi, a prodje vaskrs, jedemo za sva 3 obroka ^_^
Link to comment
  • 3 weeks later...

keksi, jel bilo reci o nusspli-ju? nesto mi se cini da jeste, ali ne mogu da nadjem. ako nije, reci koju. :) jbt, odisevio sam se kremom, kao malo dete. da nisam nutella fan, ovo cudo bih stavio na celo liste omiljenih mi kremova (koje sam probao, naravno). :) nije slatko kao nutella, a ima neki bas super ukus. vidim da ima i od badema. to bih voleo da probam. da li kod nas ima da se nadje negde? probah i onaj njihov aachener pflumli, isto sjajan. zentis je jedna bas slatka kompanija. :)

Link to comment

Zentis pre svega pravi odlicne dzemove, a i Nusspli je bio prilicno dominantan 90-ih kada je drzao 1/4 trzista slatkih kremova...medjutim kako je Nutella pocela da surovo dominira, tako je i Nusspli (kao i mnogi drugi kremovi) pomalo pao u zaborav...ranije je bio dostupan u vecem delu Evrope, a danas je to uglavnom trougao Nemacka/Austrija/Svajcarska, nema ga kod nas (bar ne u zvanicnoj distribuciji, mozda ispod tezge kod nekog svercera)...Taj krem od badema koji pominjes je Belmandel, on je postao hit u zadnje 2-3 godine, u smislu da postoji veoma lojalna grupa potrosaca koja ga brani do smrti...meni se isto svidja, ima veoma finu strukturu i dosta blag ukus, mada sam i dalje vise okrenut kremovima od lesnika...Belmandel je tek nemoguce naci kod nas, ali ga definitivno vredi probati ukoliko se za to ukaze prilika...

Edited by keksi krem
Link to comment

hvala, keksi. nusspli nadjoh kod ovih svercera sa pijace. jel po sastavu bolji od nutella-e ili su i istoj kategoriji? moracu da ih smaram da donesu i belmandel. volim bademe i marcipan, pa mi krem od badema, definitivno, zvuci primamljivo.

Link to comment

Zna li neko gde ima da se kupi neki kvalitetan kakao prah u Beogradu? Uopšte, za keksija pitanje, šta je kvalitetan kakao? Ove što sam ja video imaju 20-30% kakao maslaca. Cenim da je to visok procenat kad svi imaju toliko.

Link to comment
Zna li neko gde ima da se kupi neki kvalitetan kakao prah u Beogradu? Uopšte, za keksija pitanje, šta je kvalitetan kakao? Ove što sam ja video imaju 20-30% kakao maslaca. Cenim da je to visok procenat kad svi imaju toliko.
Na prvoj strani imas tzv. Best Of iz postova sa drugih tema a tebe zanima odavde nesto..http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=88&st=660&do=findComment&comment=2269808
Link to comment

Čitao sam svašta iz linkova sa te prve strane. Može biti da sam nešto propustio, ali i dalje ne uspevam da nađem neki tekst o kakao prahu za izradu kolača ili pravljenje drugih poslastica. Uglavnom sam pročitao o kakau koji se koristi u različitim vrstama čokolade. Interesovalo me malo šta postoji na tom tržištu, koji proizvođači i tako to.

Link to comment
hvala, keksi. nusspli nadjoh kod ovih svercera sa pijace. jel po sastavu bolji od nutella-e ili su i istoj kategoriji?
Kod tih standardnih slatkih kremova nema podele na kategorije, jer kod njih secer i biljno ulje cine vise od polovine proizvoda...pisao sam vec o tome, postoji odredjena grupa odlicnih kremova (Crema Toscana, Nocciolata, Crema Novi, zatim kremovi koje prave Guylian, Loacker, Vivani, Rapunzel, itd), ali je njihov trzisni udeo toliko mizeran, pa je svaka klasifikacija suvisna jer Nutella ionako drzi 4/5 celokupnog trzista...Nutella i Nusspli su veoma slicni, razlika je u tome sto Nutella ima veci procenat mleka i kakao praha, tako da je po tome za nijansu kvalitetnija...procenat lesnika im je isti, a sve ostalo je stvar ukusa...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...