Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

otkako je rodzer pitao za dzepnu kafu, ne mogu da je izbacim iz glave. to, naravno, znaci i da uvek zaboravim da je kupim kad sam u prilici (prolazak pored ideje), pa mi ne preostaje nista drugo nego da ceznem za njom na ovoj temi i na internetu uopste. i tako juce nadjem zanimljivost da je debljina secerne skoljke u poket kofiju mera starosti: sto je svezija, to je tanja, sto je starija, secer se kristalizuje i deblja je. takodje sam procitala da je nema u toplim mesecima. ne znam da l je to istina. i dalje dumam kako se secer ne rastopi u secernokafenom sirupu, iako keksi istinski veruje u masine i temperaturu. treba mi neki hemicar da mi objasni dal je, na primer, secerni sirup toliko zasicen secerom, da on prestaje da se rastvara, al sta se zatim desi da se kristalizuje i tako dalje.

Edited by darling
Link to comment
a sad ja imam pitanjce za tebe :-) gde se nalazi ta ruska radnja i imaju li jos nesto sem cokolada i votki /pretpostavljam/. ja stalno nesto narucujem da mi se donese, a ukoliko bih tu nasla artikle koji mi trebaju, mislim da bi moji prijatelji malo odahnuli...
ajoj, izvini sto nisam odgovorio na vreme, nisam pazljivo pratio forum. lako se nadje ruska radnja, ona je u zapadnom delu belvila, pored delta sitija i onog bocnog ulaza/izlaza gde je maxi, u zgradama na kraju naselja, pored trim staze, srednja od tri zgrade koje su arhitektonski drugacije od ostalih zgrada. prodavacice su ruskinje koje dobro pricaju srpski, ima svacega, raznoraznih tursija i svasta, cokolada, semenja raznog za grickanje, ruskih piva, kvasa i naravno vodke, ima cak i beluga vodke ali skupa kao djavo za mene :D Edited by Pontijak
Link to comment

Kekse, jel može jedno pitanje:) Probala sam da napravim čokošljivu sa suvim šljivama i najobičnijom Milkom i uspelo je naravno, Milkača se lepo istopila i obmotala oko šljive al mi je ta Milka preslatka. Imaš li predlog koju čokoladu da iskoristim za tu svrhu. Pošto hoću da upotrebim skoro kilo suvih šljiva ne bih baš da rabim za to neku skupu crnu čokoladu a opet , htela bih da napravim jedan vrlo spešl poklon pa sam u dilemi šta čokoladno da smućkam i rastopim. Dobrodošli su saveti i od svih ostalih čokopoznavalaca :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...