Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

moram i ja da se zapljunem sa pohvalom. keksi, ljudi od pomoci na racunarima (i jos nekim mestima), srecna slava, kladza (fei i ostali), sjajni postovi na kulinarstvu (vecina, ne svi) i jos po neke stvarcice i poneki forumasi (na zalost sve manje ostalo i prsti jedne ruke su previse - mnogi otisli neki slabo pisu) su stvari koje me drze na ovoj usranoj kloaki.pre nego sto preteram sa patetikom, da stavim tacku.

Link to comment
moram i ja da se zapljunem sa pohvalom. keksi, ljudi od pomoci na racunarima (i jos nekim mestima), srecna slava, kladza (fei i ostali), sjajni postovi na kulinarstvu (vecina, ne svi) i jos po neke stvarcice i poneki forumasi (na zalost sve manje ostalo i prsti jedne ruke su previse - mnogi otisli neki slabo pisu) su stvari koje me drze na ovoj usranoj kloaki.pre nego sto preteram sa patetikom, da stavim tacku.
pa nije patetika. iskreno se nadam da ce u nekoj buducnosti, kada odumre ovaj forum, nastati neki novi forum iskljucivo iz hedonistickih tema odavde tj sta se kuva sta se jede sladimo se sa keksi kremom sta se pije domaca vina strana vina, to su meni najinteresantnije teme za citanje i ima zaista poznavalaca koji em sto znaju znanje i uzivaju u hrani i picu i jos umeju to lepo da pretoce u recenice :) Edited by Pontijak
Link to comment

jebote. neko ovde pohvali coveka zbog sjajnog pisanja a tebi odmah asocijacija na uvlacenje u dupeta. znas kako, mozda je to van tvog iskustva ali moguce je i pohvaliti nekog zbog necega a da u tome nema ikakve licne koristi koja se realizuje tehnikom uvlacenja u neciju guzicu :fantom:

Link to comment

ma stvarno? e dobro da si mi rekao, inace ne bih znala. i moca ovo da procita s razumevanjem. to cu zapamtiti za buducnost, posto se to ne odnosi na ovaj moj duhoviti post u kom se salim na sopstveni racun, glede mog posta s prve strane ove teme u kom se, ko sto rekoh, keksiju prva divim vise od svih vas zajedno. otud i pravo prvenstva u guzici.nisi razumeo moj nemacki humor :(

Edited by darling
Link to comment

au da, sada se setih da si se davno na ovoj temi zezala na svoj racun a ja to pogresno protumacio da se zezas na racun onih koji hvale keksijevo pisanje pa sam odma' krenuo sa odbranom svojih gradjanskih prava da hvalim koga hocu :frust:sta da kazem osim: izvini, moja glupost i mrzovolja :)i sramim se sebe, zagadih ovako lepu temu, kao da sam stavio margarin u recept koji zahteva kao sastojak puter :(

Edited by Pontijak
Link to comment

:) pa ja sam tek danas napisao prvi post na ovoj temi jer me interesuje to o ruskim cokoladama a citam ovu temu od pocetka, ma, bolje da sam samo postavio pitanje i ni rec vise, bas se osecam kao idiot sto sam svojim pisanjem zagadio ovaj topik

Edited by Pontijak
Link to comment

evo, dok ne dodje keksi i strucno i perfektno objasni, onako kako samo on zna, da pomtijaku samo ovlas odgovorim. moje iskustvo sa ruskim cokoladama je od pre 7-8 godina, iskustvo prosecnog i ne narocito zahtevnog konzumenta...:-) dakle, iako sam tamo najcesce kupovala Lind crnu cokoladu sa koricom narandze, jela sam i njihove cokolade koje, po meni, uopste nisu lose. i u ono vreme bile su mnogo, mnogo bolje nego nase cokolade, a vec tada su imali svoje nove proizvode kao sto je Korkunov, vrlo uspesan proizvodjac i ''fabrickih'' i rucno spravljenih cokolada, pralina i ostalih cokoladnih delikatesa... dobre su i Babaevski cokolade, zatim one staaaareee, socrealisticke cokolade Krupskoj, Krasnij oktobar, Skazki Puskina, Alenka....ono sto je meni bilo najinteresantnije ne znam ko proizvodi, pretpostavljam da je vise proizvodjaca u pitanju, moguce i neki od ovih koje sam vec pomenula. naime, na pijacama, u malim trgovinama sam kupovala cokoladne konfete na merenje, koje su zaista bile jako, jako jeftine, a vrlo mastovito kreirane. npr. jako sam volela one od crne cokolade sa suvim sljivama i krupno seckanim lesnicima, pa zatim, razne kombinacije krupno seckanih lesnika, badema, nugat punjenje, kandiranih korica narandze.... ono sto je meni bilo zanimljivo je da su sve te ''socijalisticke'' konfete zaista bile za tri koplja ispred svih nasih bajadera, ledenih kocki i ostalih poznatih pralina... ali je i cinjenica da se u rusiji bas puno poklanjaju bombonjere i cokolade, poslepodne uz caj se obavezno i konzumiraju /jer se tamo mnogo manje prave kolaci u kucnoj radinosti, kao sto je kod nas, narocito po provincijama, obicaj/. sve u svemu, cokolade su im vrlo solidne - imaju i solidnu tradiciju, ogromno trziste, navike konzumiranja, pa mislim da ce se u buducnosti tamo pojaviti sigurno jos dobrih proizvodjaca, a ne sumnjam da i sada masovno trose i ove najbolje svetske brendove...uostalom, za svezije informacije o ruskim cokoladama bi mogao izvesni forumas da kaze jos koju, a keksi sigurno zna kakve su ove ruske cokolade koje sam spomenula, mislim kog kvaliteta /ono A, B, C klasa i taj rad.../

Link to comment
molim da se ne zaboravi da sam ja prva zauzela mesto u keksijevom (savrseno izvajanom) dupetu :fantom:
UvlačenjeuBuljumetrija :Hail:Inače, ja sam zapanjen keksijevim znanjem. Ja razumem to, radi čovek u struci, time se bavi pa neka bude i ceo život. Ali da li je bilo pitanja, da nije bilo odgovora do najsitnijih tančina? Ne znam, često sam kao mali razmišljao o nekoj mašini koja daje odgovore na SVA pitanja, keksi je manje više to u konditorskom smislu. :D Meni je to fascinantno u meri da mi prelazi u domen neverovatnog. :) Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Keksi,mozes li nam reci nesto vise o Speculoos spread iliti cookie butteru?Bas citam u americkom magazinu Food Network da je prava ludnica u USA za ovim proizvodom.Mogu samo da potvrdim da je ludilo opravdano.Kupio u Maxiu Lotusov Speculoos spread i mogu samo da dodam :ziga:

Link to comment
jel to nov proizvod?dođe mi da otrčim u maxi sada :D
Mislim da je "izumljen" od strane kompanije Lotus u Belgiji 2007.Ali je nov kod nas i cena mu je povoljna oko 270 dinara za staklenu teglicu.
Link to comment
kao da sam ga videla negde kod nas!?nego, kako je moguce da secer koji oblaze pralinu iznutra ostane nerastopljen u kafi, to mi je velika misterija.
I kod nas. A ovo što kažeš, zato i pitam. Mislio sam da je to neki pripravak, na etiketi pak piše - kava, a uz čokoladu okolo i hladnoću punjenja teško je procijeniti što je prava istina!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...