Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

e, da... ja sam prvo zapatila da makrone nazivam kao i cmrlj tako, maKRoni, dok vidim da se sasvim regularno nazivaju makaron i makaroni... kako je pravilno? znam, moglo je i na jezickim nedoumicama, al kad smo vec ovde, mayday ili keksi sigurno znaju pravilan naziv (ili izgovor :-)

Link to comment

Sa "a" apsolutno. A italijanski proizvod je u originalu sa "e", maccheroni. Medjutim mi i još mnogi smo italijanske makerone prozvali makaronima, pa otud mesanje sa slatkim makaronima.

Link to comment

Pravilan naziv je macaron, a on je nastao od italijanskih reci macarone, maccarone i maccherone...pa bi na nasem jeziku bio makaron...u Svajcarskoj ga zovu luxemburgerli, tako ga je brendirala kompanija Confiserie Sprüngli...Konfuziju stvara to sto se cesto koristi naziv macaroon, pa se kod nas prevodi i kao makarun...inace je macaron francuski naziv i on simbolizuje makaroni slatkis, dok je macaroon engleski naziv i odnosi se na amaretti keksice...

Edited by keksi krem
Link to comment
keksi, šta misliš o ovom barni kolačiću za klince? je l misleading advertising sva ta priča? (bez konzervansa, bla bla)
procitaj sastav i bice ti jasno...Barni je po sastavu jedna od gorih stvari koje mogu da se daju detetu i jedna od vecih marketinskih prevara
Link to comment

evo sastava barni kolacica:Sastav (ono što piše jako sitnim slovima): pšenično brašno, glukozno-fruktozni sirup, šećer, jaja, repičino ulje, čokolada 6% [kakaova masa, kakaov maslac, šećer, kakaov prah smanjene masti, emulgator (sojin lecitin), aroma], obrano mlijeko 3,3% i punomasno mlijeko (2,3%) u prahu*, tvar za zadržavanje vlage (glicerol), palmino ulje, tvari za rahljenje (dinatrijev difosfat, natrijev hidrogenkarbonat), sirutka u prahu, emulgatori (ester mliječne kiseline mono i diglicerida masnih kiselina, poliglicerolni esterimasnih kiselina), kakaov prah smanjene masti, sol arome. *ekvivalent mlijeka 53%. Čokolada sadrži: kakaovi dijelovi min 35%. Mliječna mast 4,5%. SADRŽI PŠENICU, GLUTEN, JAJA, SOJU, MLIJEKO, MOŽE SADRŽATI TRAGOVE ORAŠASTIH PLODOVA.tjah, ne lici da je bas zdravo, al bar nema puno soje...

Link to comment
keksi, šta misliš o ovom barni kolačiću za klince? je l misleading advertising sva ta priča? (bez konzervansa, bla bla)
To je popularni Lulu L'Ourson, veoma simpatrican slatkis koji je bio jedan od prodavanijih proizvoda francuske kompanije LU u vreme kada je Groupe Danone vodila glavnu rec, medjutim nakon sto je pre 6 godina Kraft preuzeo kontrolu, onda je paralelno krenula proizvodnja ovog kolacica u Poljskoj, namenjena istocnom delu Evrope, a ime je promenjeno u Barni...nazalost promenjen je i sastav, i to drasticno...nije ni onaj originalni bas toliko pogodan za decu koliko se reklamira, ali je ipak u pitanju znatno kvalitetniji proizvod, ovo sto se sada plasira u ovaj deo Evrope je samo bleda senka svoje jace verzije za neka druga, bogatija trzista...
keksi, jel ono u pocket coffeeju zbilja prava kava?
Jeste...vec 45 godina Ferrero stavlja pravi italijanski espresso u te male fine praline...inace to im je proizvod cija je distribucija najvise limitirana...van Italije i Nemacke je veoma tesko doci do njega... Edited by keksi krem
Link to comment

kao da sam ga videla negde kod nas!?nego, kako je moguce da secer koji oblaze pralinu iznutra ostane nerastopljen u kafi, to mi je velika misterija.

Edited by darling
Link to comment

ne znam da li je neko vec pitao za ruske cokolade? naime, juce sam otkrio neku rusku radnju u belvilu i video nekoliko vrsta ruskih crnih cokolada, pa da procitamo nesto i o tome. inace ova tema je blago foruma a ne pamtim da sam ikada na vascelom internetu video takvog poznavaoca i entuzijastu da tako nesebicno deli informacije o konditorskim prozivodima kao sto to cini keksi krem, milina je citati njegove tekstove ovde :)

Link to comment
sjajna mu priča, a on staložentoliko dominira znanjem, da nema ni naznake guglera koji bi pokušali da skenjaju dobru temu
ma gospodin covek i poznavalac + sto mu je stil pisanja tako precizan i lep, uzivanje je citati sve njegove postove
Link to comment
ma gospodin covek i poznavalac + sto mu je stil pisanja tako precizan i lep, uzivanje je citati sve njegove postove
sigurno je imao predmet konditorska slatkorecivost ili retorika balavljenja u toku skolovanja. ^_^
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...