Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

I meni se cini da su u proizvodnji koristili razne precice. Realno, C klasa.
ovo je samo prica o kvalitetu, ukus je vec licna stvar...ako ti se ukus necega svidja, ne obracaj paznju na ove sitnice...Slatkis kao i svaki drugi slatkis, u nekim umerenim kolicinama sve treba probati i onda uglavnom jesti ono sto izaziva najvece zadovoljstvo :)
Link to comment
Ono sto stavljaju u palacinke u Italiji ipak nije prava bela Kinderlada, provereno :(
Kakvo administratorsko izd*kavanje, čovek ladno optužio keksija da je dao false info. :Hail: za hrabrost!
Link to comment
meni deluje da delta white nije bas 100% od prirodnih sastojaka.
Mislis ima one biljne masti i ostala GMO sranja?
A nije ni original, nego je kopija
I meni se cini da su u proizvodnji koristili razne precice. Realno, C klasa.
Realno nemate pojma, kod ovakvih stvari jedino su bitni glas naroda i napredna statistika :D
Delta White:World #11Europe #2United Kingdom #1Overal performance rating: 9.3/10 (3.757,382 votes cast)Last five scene:92% 823,982 views91% 861,012 views93% 657,892 views92% 983,838 views91% 834,235 views
Link to comment
Šta bih mogao da koristim umesto mlevene plazme, a da ne sadrži soju?
Pa bilo koji mleveni keks koji ne sadrzi sojino brasno...ili nadji neki tvrdi keks bez sojinog brasna pa ga sam izdrobi...silne imitacije petit beurre keksa na nasim prostorima su dobra zamena, ako bas ne zelis soju...Medjutim, ukoliko mislis i na sojin lecitin, e pa onda gotovo da neces naci keks koji ga ne sadrzi, bar ne ovde kod nas...mada ne razumem zasto uopste izbegavas soju, to su ionako bas mizerne kolicine, ali ajde...
da li su makaroni (kolači) isto što i išleri?
Kao sto kaze renne, nisu...austrijska kompanija Zauner je izmislila islere (Ischler Törtchen) sredinom 1950-ih, a ime su dobili po onoj poznatoj banji Bad Ischl posto je tamo sediste ovog konditora...originalna verzija je imala dva keksa (od testa kojim se prave tartovi i americke pite), izmedju njih je bio cokoladni krem, a preko svega toga je isao cokoladni preliv, dok su iseckani pistaci sluzili za dekoraciju...ubrzo je pocela da se pravi i Bozicna verzija, tu su bila dva keksa od lesnika, izmedju njih je isao vanila krem, preliv je bio moka cokolada, a za dekoraciju su se koristili bademi...brzo nakon toga pojavile su se i verzije sa alternativnim punjenjem, tu su najvise vocni ukusi dominirali, narocito dzem od kajsije...i kao sto to obicno biva, svi zivi su krenuli da ih imitiraju i da prave svoje verzije ovog veoma popularnog slatkisa...
Link to comment
da li su makaroni (kolači) isto što i išleri?
verovatno si mislila na padobrance. nisu isti, slicni su, razlika je sto kod padobranaca u belanca idu orasi, kod makrona ljusteni bademi (i sto su padobranci bolji:).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...