Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

Океј, продавци бијеле технике су ставили у понуду и Microsoft Lumia 640 Dual SIM

Читао сам овај топик, али бих волио савјет да ли да узимам виндоуз или андроид (годинама сам на квертију и срце ми се пара али земан дош'о). Оно што бих користио на телефону је вибер вајбер, камера и сурфање по нету. Иии да ме буди ујутро :)

Za te stvari, odličan.
Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sta znam, da aplikacija nema sam znao i pre nego sto sam kupio telefon. Nije me pogadjalo ni tada, pa ni sada. Sitni bagovi postoje svuda, te je o tome besmisleno govoriti. Mada je fakat da se platforma nedovoljno razvija. Video sam skoro moto e (lolipop) i u tom cenovnom rangu je android nebo i zemlja u odnosu na pre dve-tri godine.

Link to comment
  • 1 month later...

Žena uzela Lumiu 550 sa W desetkom, dok nisam uradio update mislio sam da je fon pokvaren, zamalo da ga nosim nazad u Telenor :lolol:

 

Posle updatea druga sprava skroz, sve radi ko zmaj (s tim što ona koristi tri i po aplikacije ukupno)...

Link to comment

Napustio WP, welcome Nexus 5x. Bio strpljiv neko vreme, al jbga. Ni MS nema pojma šta bi sa ovim.

 

A sta ti hoces da telefon radi, sto WP ne radi? Ne kritikujem, zanima me.

Link to comment

Hej, naravno, ni ne kontam da je kritika, a pitanje je odlično... veruj da je meni prvom žao što sam morao da promenim kastu, ali šta je tu je. Na WP sam bio od početka, imao HTC Trophy 7 čim je izašao...

 

Ne mogu da kažem da me Nokia nije služila, dapače. HW je odličan, a kamera na 925 fenomenalna, mada posle dve godine polako pokazuje znake starenja (u smislu da su kamere na novijim modelima telefona bolje, bez obzira na OS). Ali, ovo je priča o WP, pa evo ukratko šta mi je smetalo - mahom su apps:

 

  1. Aplikacije su prosto outdated. Nema apdejta ni u najavi za gomilu. Neprestani osećaj da kaskaš za najglupljim Androidom za dinar (znam, to radi katastrofalno, ali je poenta u zaostajanju).
  2. Viber je kriminalno spor. Skype neupotrebljiv. TT loše portovan u odnosu na Android. FB uploaduje slike neverovatno dugo, a neke prosto neće.
  3. Live tiles su sjajno zamišljene, ali jako bugovite. Osvežavanje radi kad mu ćefne.
  4. Sitna OS poboljšanja koja za Android dolaze stalno, a za WP nikad... Primer: na Androidu možeš sistemski unapred dismiss-ovati alarm ako si se ranije probudio. Takve neke stvarčice.
  5. Manje lokalne / regionalne aplikacije uvek postoje za Android i iOS, nikad za WP.
  6. E-banking app ne postoji.
  7. MS apps su bolje na Androidu nego na WP (mada mi je Outlook katastrofa u oba sveta) - mislim pre svega na Word i Excel. OneDrive radi fino.
  8. HERE mape su dostupne za Android. I neka sitna prednost WP ode u dim.
  9. Kašnjenje MS i generalan stav da ih baš zabole za sopstveni proizvod. Nexus sa druge strane dobija updates direktno od Google-a, do sada sam ih instalirao tri ili četiri.
  10. Ne mogu da koristim GoogleCast sa WP... tačnije, u poslednje vreme su se pojavile aplikacije, ali je osećaj generalno lošiji nego sa Androidom.

Eto, a mogu tako još neko vreme... Stvarno, posle dve godine sa Lumiom, Nexus mu dođe kao prelazak sa Win 3.11 na Win95, na primer :)  Ok, možda preterujem, ali ne previše.

Edited by giuseppe
Link to comment

Hm... što je Skype neupotrebljiv? Ja ga na Lumiji 640 koristim skoro svakodnevno, radi najnormalnije. Što se tiče ažuriranja, izuzev pomenutog Nexusa, svi drugi Android uređaji takođe čekaju na ažuriranja unedogled, sećam se da je Galaxy S3 sto puta odlagao prelazak na verziju 4.3 iako je tad bio među najpopularnijim i najprodavanijim telefonima na tržištu.

Link to comment

Cekaju na azuriranja Androida, ali to odavno nije tako bitno; mnogo cega novog stize kroz Google Play Services.

 

@giuseppe: u principu se slazem. Na prethodnoj strani ima moj post koliko sam se iznenadio kad sam probao jeftini Android. Jedino sto sam ovo za aplikacije znao i ranije i nisam ocekivao da se promeni. Live tiles je bagovit ali sam ga ionako brzo iskljucio - ne zelim da znam sve svake sekunde. Ne znam koliko zapostavljanje celog sistema ima veze sa prelaskom na desetku.

Link to comment

Skype inače sam po sebi radi prilično loše, nažalost - i na desktopu i na mobilnim uređajima. Nije sjajan ni na Nexusu, dakle, više je do samog servisa. Ali, na WP aplikacija taman dodatno lag-uje da, kad se spoji sa skrnavštinom samog Skype, čovek izgubi strpljenje.

 

Ažuriranje... pa, otkud znam. Nije da sam nešto lud za njima, ali nekad se stvari izmene na bolje (nekad i na gore... battery life npr može da bude osakaćen novim apdejtima). Ono što mi se sviđa kod Marshmallow-a jesu odvojeni security updates koji sada stižu mesečno. Mada, kad gledaš, to je sada Androidov Patch Tuesday :)

Link to comment
  1. Aplikacije su prosto outdated. Nema apdejta ni u najavi za gomilu. Neprestani osećaj da kaskaš za najglupljim Androidom za dinar (znam, to radi katastrofalno, ali je poenta u zaostajanju).

 

Samo da primetim da česti apdejtovi mogu biti potrebni i zbog loše napisanih aplikacija punih bagova - ne pričam ovde o androidu / wp već uopšteno.

Šta podrazumevaš pod "zaostajanjem"? Ako je napredak dodavanje novih opcija, onda mora da se postavi i pitanje da li su te opcije zaista potrebne i da li je početnom arhitekturom aplikacije možda izbegnuta potreba za dodavanjem tih opcija? Opet naravno govorim uopšteno, ne koristim wp (koristi ga gospođa, jako je zadovoljna posle dva androida) a više ni android i ne stavljam se na stranu nijednog.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...