Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

nešto čudno se desilo. ne znam hoću li moći da objasnim kako treba.

apdejtovao se telefon. tj. sistem i izgubila se mogućnost da isključim tonove. kada odem na podešavanja, prva opcija je bila tonovi zvona + zvukovi, tu je bilo da isključim/uključim tonove za zvono i poruke, a ispod isto za vibraciju. sad ima samo za vibraciju. 

šta da radim? neću valjda morati svaki put da prebacujem na režim rada u avionu ili da isključujem telefon? :(

 

lumia 625 je u pitanju. apdejtovalo se na neki win 8.1 i još nešto, ne znam gde to da vidim.

 

dosad mi je sve bilo super lako i jasno, ovo sad me nervira.

 

sad moram da bežim, isključiću tel, a vi slobodno predložite rešenje, videću večeras.

Link to comment

lumia 625 je u pitanju. apdejtovalo se na neki win 8.1 i još nešto, ne znam gde to da vidim.

 

settings -> about -> more information (bar je tako kod mene na 925, pretpostavljam da je isto)

Link to comment

nešto čudno se desilo. ne znam hoću li moći da objasnim kako treba.

apdejtovao se telefon. tj. sistem i izgubila se mogućnost da isključim tonove. kada odem na podešavanja, prva opcija je bila tonovi zvona + zvukovi, tu je bilo da isključim/uključim tonove za zvono i poruke, a ispod isto za vibraciju. sad ima samo za vibraciju. 

šta da radim? neću valjda morati svaki put da prebacujem na režim rada u avionu ili da isključujem telefon? :(

 

lumia 625 je u pitanju. apdejtovalo se na neki win 8.1 i još nešto, ne znam gde to da vidim.

 

dosad mi je sve bilo super lako i jasno, ovo sad me nervira.

 

sad moram da bežim, isključiću tel, a vi slobodno predložite rešenje, videću večeras.

za mute i dalje ono fizičko dugme (+/- pojačavanje) sa desne strane telefona koje otvori otvoriš padajući meni, pa klikneš da broj i time ga mute-iraš?

Link to comment

settings -> about -> more information (bar je tako kod mene na 925, pretpostavljam da je isto)

ne, kod mene ovo ništa ne menja.

za mute i dalje ono fizičko dugme (+/- pojačavanje) sa desne strane telefona koje otvori otvoriš padajući meni, pa klikneš da broj i time ga mute-iraš?

ovo radi. nisam ranije koristila, bila mi je elegantnija opcija bez fizičkog dugmeta. stvarno mi nije jasno zašto su za tonove ubili, a za vibracije ostavili.

 

hvala. pomogli ste mi. :)

Link to comment

U poslednje vreme imam problem sa displejem na L925: isključi se i potpuno je mrtav, iako touch radi (čujem po zvucima koji prate pipkanje po mrtvom ekranu). Da bih ga vratio iz mrtvih, moram da ga "naslepo" otključam (swipe up), pa da ga isto tako ugasim (držim power dugme par sekundi pa swipe down, opet "na neviđeno"). Jako neprijatan problem. Imao još neko sličnih iskustava? Inače, fon još nema ni godinu dana. DP 8.1 je na njemu.

 

hm... nisam siguran, ali vjerovatno  i ja imam isti problem nakon poslednjeg update-a, samo ja nisam skontao nikakve zvuke pa sam kontao da se telefon ugasio. desilo 3-4 puta, opet nisam siguran ali cini mi se svaki put kad je telefon bio na punjacu. do sad je pomagalo samo vadjenje baterije.

Link to comment

Pa, na L925 nema vađenja baterije.

 

Kontam da je poslednji update dosta toga zeznuo. Više se ne dešavaju ti blackout-i, ali se telefon počeo čudno ponašati: dešavaju se "smrznuća" već jako često, a kamera ume da se startuje i po pola minuta.

 

Valjda će Denim nešto da popravi, inače eto me nazad na nekom bijednom Androidu.

Link to comment

nešto slično sam i ja imao, pa evo mog iskustva:

925 8.1 na PfD, radio perfektno sve dok pre 2-3 nedelje nije bio onaj update za extras+info (ili sam ja barem to sa tim povezao).

Nakon toga mi se zaglavljivao (on regularno radi, ali kada mu se posle 1min ugasi ekran usled nekorišćenja, on više neće da se upali), pa sam morao da ga restartujem sa ona 2 pritisnuta dugmeta u isto vreme. E sad, kada ga restartujem, on bi mi uvek pomerao datum na 25.nov ove godine (?), a zaglavljivanja su se dešavala 1 dnevno (ako bih ga ostavio na tom 25.nov), odnosno sa tekućim datumom pri prvom odlasku u stand by (pri gašenju ekrana). Uradio sam hard reset, a tokom tog hard reseta on je NEŠTO ažurirao i sada imam "Denim", iako ja mislim da je to greška, odnosno da Denim tek sledi. Mislim da se sludeo da tim postepenim prelaskom na Denim preko tog Extras+info, a sa PfD.

posle tih peripetija, sada radi perfektno.

 

wp_ss_20141223_0002.jpg

Link to comment

nešto čudno se desilo. ne znam hoću li moći da objasnim kako treba.

apdejtovao se telefon. tj. sistem i izgubila se mogućnost da isključim tonove. kada odem na podešavanja, prva opcija je bila tonovi zvona + zvukovi, tu je bilo da isključim/uključim tonove za zvono i poruke, a ispod isto za vibraciju. sad ima samo za vibraciju. 

šta da radim? neću valjda morati svaki put da prebacujem na režim rada u avionu ili da isključujem telefon? :(

 

lumia 625 je u pitanju. apdejtovalo se na neki win 8.1 i još nešto, ne znam gde to da vidim.

 

 

 

Odeš na settings, pa na melodije + zvukovi. Kad se to otvori, idi skroz na dno stranice - skrolaj. Na dnu stranice piše "upravljanje zvukovima aplikacije" (ili ne znam na kojem jeziku ti je telefon). Kad na to klikneš, možeš pojedinačno upravljati zvukovima, vibracijom i banerima za pozive, mailove, poruke, Viber, FB, itd. 

Link to comment

Odeš na settings, pa na melodije + zvukovi. Kad se to otvori, idi skroz na dno stranice - skrolaj. Na dnu stranice piše "upravljanje zvukovima aplikacije" (ili ne znam na kojem jeziku ti je telefon). Kad na to klikneš, možeš pojedinačno upravljati zvukovima, vibracijom i banerima za pozive, mailove, poruke, Viber, FB, itd. 

hvala. videla sam ovo.

 

jednostavno mi nije jasno, još uvek, što su sklonili nešto što je meni bilo najjednostavnija opcija.

 

sad mi jefrka od narednog apdejta. sigurno će opet ubiti nešto na šta sam ja navikla. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...