Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Nisam ukapirao u čemu je posebnost nastupa ovog Mudd-a. Rendition, "excessive" interrogation, sve smo znali a bar nije negirao i ekivirao temu, za stanje AQ je manje više u pravu (nema više planera 9/11, postala je ideja vodilja više nego strukturisani pokret), a ne mogu da procenim kakva je teroristička pretnja od takve AQ da bih za to napušavao.

Link to comment
Nisam ukapirao u čemu je posebnost nastupa ovog Mudd-a. Rendition, "excessive" interrogation, sve smo znali a bar nije negirao i ekivirao temu, za stanje AQ je manje više u pravu (nema više planera 9/11, postala je ideja vodilja više nego strukturisani pokret), a ne mogu da procenim kakva je teroristička pretnja od takve AQ da bih za to napušavao.
Ma, ne zezaj. Ovo sa odustajanjem od mucenja zatvorenika jer je u medjuvremenu americki narod debatovao o tome i zakljucio da je to no-no je hillarious. Treba stvarno imati obraz k'o djon pa javno reci tako nesto.
Link to comment
Cisto sumnjam da bi HRW izmisljao dokaze. Uz to ne verujem bas u price o namestaljkama tipa Markale, Racak itd tako da posto je neko pobio te ljude sve su sanse da je to Asad.
kredibilnih dokaza za sad nema, sve ostalo je spin
Link to comment

^^Otkud znam, retko čujem neki komentar od američkih zvaničnika a da ne sadrži bar nešto za fejspalm. Meni je luđa ispala drugarica Kristijana nego ovaj counterterror buff.

Link to comment

Pogledaj mu stav, intonaciju, arogantnu facu, i skapiraj da je to osoba koja je zadužena za counterintelligence, koja se dernja pre nego što voditelj i završi pitanje da treba udariti na Siriju, odjebati Ruse i slično. O tome se radi. Čitaj ga po špijunski, a ne po gospodski, čekajući i pažljivo vagajući šta će reći i sa kojom argumentacijom, kao da si pravnik ili književni kritičar...

Link to comment

IMO, njemu je posao da bude takav, napržen na izuzetnost 1 nacije i njenu vaskoliku bezbednost, a na njegovim šefovima je da duvaju i 'lade supu. Nije valjda politička mudrost nešto imanentno CT/intell operativcima?Veći je fejl što je on, takav kakav je, doveden da priča o politici, ko Milomir Marić kad dovuče neke no-name ludaje da nam otkrivaju istinu i dele savete.

Link to comment

Brat bratu, ne verujem ni da su komunistički đenerali i bezbednjaci na svaku pretnju odgovarali sa "pobij sve to", "sravni tamo" i "sruši sve do poslednjeg" uz "ma odjebi te Bugare" ili "ko šiša šta kažu Mađari", čak ne verujem ni da su mislili tako a nisu smeli da kažu. Ne znam, tačno zamišljam ovog bolesnika kako deli memoe i izveštaje i predloge policy makerima šta treba uraditi na terenu i sve mi je jasno.

Edited by Filipenko
Link to comment
Brat bratu, ne verujem ni da su komunistički đenerali i bezbednjaci na svaku pretnju odgovarali sa "pobij sve to", "sravni tamo" i "sruši sve do poslednjeg" uz "ma odjebi te Bugare" ili "ko šiša šta kažu Mađari", čak ne verujem ni da su mislili tako a nisu smeli da kažu.
Ja baš verujem obratno, i da su mislili i da su govorili a bogami i radili...
Link to comment
×
×
  • Create New...