Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Rodji prilepio da podrzava intervencije zato sto je jedna od njih pomogla da mu se maticna drzava etnicki ocisti od tamo nekih Srba
Malo si se zajebao u fabulaciji. Nikakva intervencija nije pomogla da se matična država očisti, to je bez intervencije napravljeno, kako bi CowBoy reko - klatno ostalo vertikalno. Intervencija jeste pomogla da se 4 godine ranije stvore od Hrvatske i od Hrvata oslobođena područja pod vlašću tih tamo nekih Srba među tim tamo nekim Srbima. Kontaš? Tako da - loše imputiraš. Ja osobno bi trebao, vizavi iskustva s intervencijama, biti protiv njih. Ali nisam. Osim kad navijam, recimo, bio sam protiv ruske intervencije™ u Gruziji, a i to je opet sve isti kurac, samo se razlikuju pakovanja. Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Američke i zapadna, lopovska i koristoljubive, naftna intervencija ubija nevinu dječicu Sirije, ali intervencije Hezbolaha i Rusije na Asadovoj strani, e to je nešto drugo?Pošto je ovo što Rusi, Iran i Hezbolah rade totalno intervencija.Može se reći i da je ISIS i mudžahedini finansirani od strane Saudi Arabije takođe deo intervencije.Ali kad dolazi USA, koja ima javno definisane ciljeve koji su mnogo svarljiviji od ISIS-a, to je katastrofa.Neko je ovde navijač, ali to nije Kauboj nikako...

Link to comment

Tokom svih ovih priča za ili protiv intervencija, kao i raznih prethodnih 'angažovanja' raznih zemalja, mi i dalje ne vidimo nijednu ozbiljnu akciju bilo zapadnih zemalja, Rusije, Irana ili arapskih zemalja da se naprave realni pokušaj primirja sa ciljem uspostave tranzicione vlade i konačno organizovanjem demokratskih izbora. To kao da nikog ne zanima, a deluje mnogo lakše i relanije izvršiti pritisak na sve strane u tom cilju. Sirija je meso koje treba raskomadati. Zavadi i uništi. Umesto toga, imamo ovo nenormalno stanje gde vodeće zemlje 'slobodnog sveta' sa nečuvenim dozom vređanja inteligencije iole mislećih ('verujte nam na reč, znate da vas nikada nismo lagali') beskompromisno zakuvava bombardovanje uprkos nuđenju bilo kakvih dokaza i poštovanju bilo kakvih međunarodnih prava.Još hajde i sve to, nego u isto vreme imamo onakvo foliranje na očigledna zbivanja u Egiptu, plus još očiglednija kršenja svih mogućih tekovina 'slobodnog sveta' u KSA i Bahreinu.Stvarno se borim ali ne uspevam da razumem one koji na bilo koji način podržavaju takvu politiku.

Link to comment
Malo si se zajebao u fabulaciji. Nikakva intervencija nije pomogla da se matična država očisti, to je bez intervencije napravljeno, kako bi CowBoy reko - klatno ostalo vertikalno. Intervencija jeste pomogla da se 4 godine ranije stvore od Hrvatske i od Hrvata oslobođena područja pod vlašću tih tamo nekih Srba među tim tamo nekim Srbima. Kontaš? Tako da - loše imputiraš. Ja osobno bi trebao, vizavi iskustva s intervencijama, biti protiv njih. Ali nisam. Osim kad navijam, recimo, bio sam protiv ruske intervencije™ u Gruziji, a i to je opet sve isti kurac, samo se razlikuju pakovanja.
Nisi ukacio poentu. Ne znam i ne zanima me zasto si pobornik selektivnih vojnih intervencija, osim kao informacija koja moze da posluzi u razgovoru. Samo kazem da kad te neko zalepi time da ne brines o demokratizaciji i neduznim XY civilima uvek postoji i dobar odgovor na to. Licno nemam nista protiv vojnih intervencija principijelno ali imam problem sa intervencijama kojima je smisao podela plena i obavljaju se na "nasoj strani granicne linije", bas kao sto je slucaj sa Gruzijom i Libijom. Uveren sam da ta vrsta cinizma supersila nece dopustiti nikakav globalni dogovor o tome kada se, kako, s kojim planom i zasto intervenise u ovoj ili onoj zemlji. Sve dok rezimi kao sto su gruzijski ili sirijski imaju rezervni polozaj (lazni, doduse) u Vasingtonu ili Moskvi to ce ih dodatno motivisati da mogu da rade sta hoce u svojim vilajetima jer smatraju (glupo) da imaju dobra ledja.Nekakav minimalni konsenzus oko toga u kojim slucajevima je dozvoljeno pokrenuti vojni mehanizam protiv ovog ili onog rezima mogao bi cak i biti dobar mehanizam odvracanja tih rezima od drkanja svog stanovnistva. Mi to, naravno, necemo gledati sve dok supersile mogu nekaznjeno da intervenisu onde gde mogu i gde imaju konkretan politicki i finansijski interes. Za to vreme svaki moralni argument gubi smisao kad covek pogleda gde sve na svetu ljudi ginu svakodnevno kao muve a nikog jednostavno nije briga za to, nti iko razmislja o tome da bi mogao i tamo intervenisati.
Link to comment
pomeranje klatna ubija ljude?
Naravno. Dokle god neka od strana (ideoloskih) misli da ima podrsku velikog badze, gurace svoje. Ako amerikanci ohrabruju, jaca vadjenje i jedenje srca iz neprijateljskih zarobljenika. Ako Rusi ohrabruju, jaca tiraninova tiranija.Ne vidim da Rusi ili Ameri ovde ikoga ohrabruju na kompromis, samo stoje sa strane i bacaju koske. Nista diplomatija (videli smo pre par dana kada je bila prilika) nista kompromis - samo i iskljucivo paljenje vatre uz Rodjerovsko slepo navijanje koje je samo sebi svrha.
Razlika je samo navijačka - principijelna, etička i moralna nije. I zato su ovo što pišeš glupa, prizemna, površna, pljuvačka i preseravačka sranja.
Jeste qratz (drugi put)Ja ne navijam ovde, paralelno pominjem Ruse i jebem Asadu majku za svakog poginulog sa obe strane, jer je njegova odgovornost najveca. Pre bih se ubio nego da navijam™ za bilo koga dok civili ginu. Ako moram da navijam, navijam za one najslabije koji ce najmanje koristi iz intervencije da izvuku (vazda bilo) - za civile, gradjane, postene ljude.Ali moje navijanje je najuzaludnije jer su im sanse za pobedu nikakve, sve dok je Asada, Putina, Obame i rodjerolikih navijaca. Edited by CowBoy
Link to comment

kakve su šanse za 'pobjedu™ civila, građana i poštenih ljudi' jednom kad je građanski rat već počeo?? Tvoje velike misli su nespojive sa suvislim rasuđivanjem, junou. Bajdvej, da ti u posjetu dođe tvoj poštapalički 'CNN™' - homegrown civil war je i više nego dovoljan. CNN ima već 'reporter boots on the ground', nsepa?a ima bogme i PPP, taj forum krvoloka kokicama opremljenim, ter moralista bigger than life.. :fantom:

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
...
Rodjo, ja jos uvek cekam na tvoj odgovor.Tvoja teza je bila: NIkada nije napadnut neko ko nije vrsio nasilje nad sopstvenim gradjanima.Ja bih voleo da vidim da li se slazes sa mojom kontratezom: Nije bilo potrebe, za takve "slabe" rezime se organizuju unutrasnji pucevi u proteklih pedesetak godina. Na primer: Iran pedesetih, Cile 1973., Egipat 2013.
Link to comment

Ovaj papa je skroz lud ( u pozitivnom smislu).

The meeting will surely not forget the situation in the Middle East and particularly in Syria. It is regrettable that, from the very beginning of the conflict in Syria, one-sided interests have prevailed and in fact hindered the search for a solution that would have avoided the senseless massacre now unfolding. The leaders of the G20 cannot remain indifferent to the dramatic situation of the beloved Syrian people which has lasted far too long, and even risks bringing greater suffering to a region bitterly tested by strife and needful of peace. To the leaders present, to each and every one, I make a heartfelt appeal for them to help find ways to overcome the conflicting positions and to lay aside the futile pursuit of a military solution. Rather, let there be a renewed commitment to seek, with courage and determination, a peaceful solution through dialogue and negotiation of the parties, unanimously supported by the international community. Moreover, all governments have the moral duty to do everything possible to ensure humanitarian assistance to those suffering because of the conflict, both within and beyond the country’s borders.
Link to comment
kakve su šanse za 'pobjedu™ civila, građana i poštenih ljudi' jednom kad je građanski rat već počeo?? Tvoje velike misli su nespojive sa suvislim rasuđivanjem, junou. Bajdvej, da ti u posjetu dođe tvoj poštapalički 'CNN™' - homegrown civil war je i više nego dovoljan. CNN ima već 'reporter boots on the ground', nsepa?a ima bogme i PPP, taj forum krvoloka kokicama opremljenim, ter moralista bigger than life.. :fantom:
Pazi, ako na topik "Sirija" dodjes kao (po sopstvenom priznanju) navijac, svako ko ne deli misljenje sa tobom, po tvojoj bipolarnoj percepciji, navija za suprotnu stranu.Ovakvi topici na PPP-u obicno imaju paralelni tok - jedan koji je informativni (majmun usao u tenak!), koji se bavi situacijom na terenu i komentarise je kao sportski dogadjaj, izvlaceci zakljucke iz dosadasnje taktike i predvidjajuci tok meca™ - i drugi koji je opstiji, posmatra siru sliku i izvlaci dugorocnije zakljucke (da, nije iznenadjenje sto je majmun usao u tenak. Sad sve zavisi od drugih tenkova njihove posade, a bogme kako igraju, cini se da ce se ponoviti majmun iz Iraka etc.).Meni je naravno zanimljivija ova druga jer stvari sagledava sire. Tebi pak, kao navijacu, vise prija aparat za kokice i kacket sa stalkom za pivo. Imas pravo, nismo ni trebali da ulazimo u neku raspravu jer se ne razumemo, sto je u sustini super. Edited by CowBoy
Link to comment

A jel ti možeš da se baviš tematikom a ne Rođom, jer koliko vidim citirao si nešto na šta ne daješ odgovore ili ti je možda ispod časti da komuniciraš sa "navijačem" nego samo s pravim momcima...

Link to comment

Eh, pa ako se bavim tematikom, ispada da govorim sa moralnih visina jer, zaboga, pominjem ljudske zivote. A na ljudske zivote se valjda citava stvar i svodi? Ili da se pokaze ciji je veci pa da topik zamre cim se Asad izlozi u nekoj 'ladnjaci jer, eto, ta stvar je stavljena ad akta, zna se ko je pobedio (?) cemu dalja prica.Ako ovde polemisemo o nacinu na koji centri moci resavaju probleme, to znaci da ovo nije samo topik o Siriji (Libiji, Iraku, Iranu, Afganistanu etc.) vec i o svakom sledecem zaristu koje dodje pod radar korporacija ili politicke interesne sfere najjacih. Pa onda dopusti (Rodjo included) da se ljudi zapitaju cemu to jebeno vodi i u kakvom svetu ce da zive a bez da ih se pri tom obavija u zastave suprotnog tima.btw. i topik o "prolecu" je bio na dva koloseka, sa jedne strane twiter a sa druge pokusaj neke rasprave (mada tamo se nesto nisam mesao, vise sam bio naduvavan na intervencionistickom topiku od pre godinu dana).

Link to comment
Naravno. Dokle god neka od strana (ideoloskih) misli da ima podrsku velikog badze, gurace svoje.
"ideologija", glavonjo, nije sinonimna sa čistim, intacta interesom, i shodnim kešom koji se privređuje na konto "ratosiljanja od diktatora"
Link to comment

kauboje, da završimo, centar i stožer moći te srž problematike je uvijek u Siriji bio u Damasku, u Basharu Assadu i prirodi režima kojeg je naslijedio od ćaće. U njegovoj srži isključivo je čizma koja gazi ljudsko lice, bez glume, bez demokratskih i moralnih šarada i simulakruma. Kada se tome suprostaviš dovoljno odlučno i do kraja, a to ne možeš bez metka i krvi jer takav režim samo to uvažava kao opoziciju koja ima šansu da o nečem počne odlučivati i postane vlast, dobit ćeš natrag granate, VBRove, mitraljeze, profesionalno odrađivanje kakvo se Slowu sviđa. To što će se u to umiješati Washington, Moskva ili neko treći nije i ne može promijeniti izvor svega, a to je čizma i ljudsko lice koje ona gazi. Zato nitko ne intervenira u Norveškoj mada i ona sjedi na moru nafte i sjecištima geopolitike.Centri moći nisu pokvarili nešto što već nije bilo trulo. Irak nije bio intervencija nego klasična invazija, i koliko ga god voliš gurati njemu u ovoj klasi događanja nije mjesto. A i Irak i prije te invazije bio država u kojoj se ratovalo i gubilo glavu, ništa se tu nije promijenilo osim kvantitete. A intervencija je pak u Libiji smanjila mortalitet, mada ga nije ukinula. Da se tamo krljaju i dalje sirijskim intenzitetom, koliko bi mrtvih i izbjeglica bilo? S tom jednom navijačkom razlikom da bi razbojnik i dalje sjedio u Tripoliju kao što ovaj sjedi u Damasku.

Link to comment
×
×
  • Create New...