Jump to content

Sirija


Budja

Recommended Posts

38 minutes ago, MancMellow said:

rekao sam doprinos, ne da je sveto pismo. u svakom slucaju ima zanimljivih momenata sve i da ti se narativ ne svidja

 

Doprinostm koji daje bellingcat je tačno u rangu onog koji daje sputnik. Najtoplije ti preporučujem da se osloniš na neke druge izvore, biće i Guardian sasvim dobar ako mu je bellingcat alternativa.

Link to comment
15 minutes ago, dillinger said:

Inače jedan od utisaka ove desetodnevne krize je potvđena spoljnopolitička slabost EU čemu je kumovao njen novoproglašeni lider - Makron.

 

Kriza je vojnog karaktera pa je bilo za očekivati je da će se nametnutitm neko čije se predsednikovanje može posmatrati i kroz vojnu perspektivu.

 

Ja imam par drugih utisaka. Na primer, 1 jaktm utisak je to da smo koliko do juče raspravljali na temu da li su neke vlade ili tajne službe (kao vladine organizacije) izvodile false flag operacije. Nije bilo dokaza crno na belo ali je u koordinatnom sistemu postojalo mesto gde se o tome vodila nekakva diskusija, pa ko šta iznese na sto.

 

Sada imamo deklarisane odrede smrti koji izvode copy/paste false flag operacije a u pauzama između istih paradiraju sa ljudskim glavama u rukama ili sa civilima u kavezima - ali u koordinatnom sistemu ne postoji bilo kakvo mesto za diskusiju o tome. Njihovim PR timovima daju se oskari i bilo šta što oni kažu automatski se kleše u kamen kao jedina istina koja postoji.

 

Drugi utisak je kaznena ekspedicija koja, po sopstvenim rečima, još uvek utvrđuje šta se tačno dogodilo u trenutku dok sprovodi odmazdu. I to bukvalno nikom ne remeti logičku koncepciju, sasvim normalna stvar.

Edited by Redoran
Link to comment
3 minutes ago, Redoran said:

 

Kriza je vojnog karaktera pa je bilo za očekivati je da će se nametnutitm neko čije se predsednikovanje može posmatrati i kroz vojnu perspektivu.

 

Ja imam par drugih utisaka. Na primer, 1 jaktm utisak je to da smo koliko do juče raspravljali na temu da li su neke vlade ili tajne službe (kao vladine organizacije) izvodile false flag operacije. Nije bilo dokaza crno na belo ali je u koordinatnom sistemu postojalo mesto gde se o tome vodila nekakva diskusija, pa ko šta iznese na sto.

 

Sada imamo deklarisane odrede smrti koji izvode copy/paste false flag operacije ali u koordinatnom sistemu ne postoji bilo kakvo mesto za diskusiju o tome. Njihovim PR timovima daju se oskari i bilo šta što oni kažu automatski se kleše u kamen kao jedina istina koja postoji.

 

Drugi utisak je kaznena ekspedicija koja, po sopstvenim rečima, još uvek utvrđuje šta se tačno dogodilo u trenutku dok sprovodi odmazdu. I to bukvalno nikom ne remeti logičku koncepciju, sasvim normalna stvar.

 

I sve to ima da rezultira zahtevom koji se već polako pomalja iza brda - da se ukine/onemogući/neutrališe/zaobiđe ili šta god...ruski veto u SB UN, pa da onda nezavisne komisije nezavisno i po kratkom postupku izdaju dozvole za tomahavčenje. Uređen globalni pravni sistem o kakvom smo sanjali

Link to comment

Не знам да ли се било ко од ових који пљешћу овој акцији упитао и једног момента гдје је то хемијско оружје? Мислим да вечина која пљешће није ни свјесна шта би се десило у округу од пар километара са цивилима да стварно постоје та постројења и да каква "ракетица" тресне тамо. Дакле питање је гдје је хемијско оружје? И шта су то они уствари гађали и коме они пласирају лажи. Чак су и ови моји несретници овдје сада врло обазриви са изјавама подршке поводом овог идиотлука тројке. 

Link to comment

Гађали Барзех јер се по њиховим изјавама тамо или производи или складишти хемијско оружје. "Симпатично"

https://www.opcw.org/fileadmin/OPCW/Fact_Finding_Mission/s-1445-2016_e_.pdf

За друштво што воли tweeter..... Снимци са лица мјеста

https://mobile.twitter.com/AlSuraEnglish?ref_src=twsrc^tfw&ref_url=https%3A%2F%2Fsteigan.no%2F2018%2F04%2Fet-ulovlig-kriminelt-og-mislykket-angrep%2F

 

Link to comment

Ovako se ozbiljno prati kriza u Siriji:


 

Quote


Ko je ikad čuo za brushalter?
 
Tokom sinoćne žurke koju je Veliki šef priredio povodom rođendana Dragice Janičić, Nadeždu Biljić je poneo ritam, pa se previše zanela, a kako je nosila lepršavu majicu  bez brushaltera, njene grudi su bile na izvol'te.
 

Lazanski otkriva: Zašto je Rusija tako hladnokrvna i smirena po pitanju Sirije?

 

Ona je igrala na stolu, a povremeno kada se saginjala, njena majica sa dubokim izrezom oko ruke je otkrivala njene gole grudi. Nadežda je to primetila, pa je u nekoliko navrata i prikrivala rukom, ali majicu nije menjala. 


 

 

Srbija.

 

Link to comment

Jest u stvari glupo. Ali da Lazanskog ubace u sred kretenske priče, nisam mogao da izdržim.

 

Nek' briše moderacija, istekao mi je edit.

Link to comment
3 hours ago, pbg12345 said:

cesto se pominje ta evakuacija vojske iz oslobodjenih/osvojenih dzepova

i ok je to, bolje nego da ginu na obe strane

ali sta se desava sa stanovnistvom? kapiram da je dobar deo stanovnistva tih oblasti morao podrzavati tu vojsku jer drugacije tesko da bi se drugacije odrzali toliko dugo okruzeni vladinim snagama

gledao sam neke snimke (odmah po ulasku saa) kojima jbg slabo verujem. 

zanima me sta se sustinski desava sa tim civilima. da li i oni odlaze ubrzo posle vojske, da li trpe represiju ili se zaista uklapaju (ponovo) u to drustvo pod vlascu asada i manje vise normalno nastavljaju zivot?

Presele ih u Idlib, to je već špranca.

Link to comment
×
×
  • Create New...