Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

1 hour ago, Budja said:

 

Potpuno netacno, masakra ne bi bilo pod pretnjom zavrtanja slavine egipatskoj vojski merenoj milijardama dolara.

 

Aha, a KSA? Glavni izvor love je bio KSA a ne US. 

Link to comment
3 minutes ago, Anduril said:

 

Aha, a KSA? Glavni izvor love je bio KSA a ne US. 

 

KSA jeste znacajan ali ne presudan faktor, i Katar je uletao lovom i AJ za Muslimansku bracu.

 

Signal za puc u smislu okretanja glave je morao doci preko okeana. Da je to tako, moze se videti i po smesnim reakcijama zapada nakon tenkovskog pokolja. Sisi je jedna stvar gde su se SAD i Rusija lepo slozili.

Link to comment
59 minutes ago, MancMellow said:

ja sam shvatio da se "iskrivljavanje stvarnosti" odnosi na to ko je to bacio, a ne na cilj bacanja.

 

Sto se tice toga ko je bacio doprinos diskusiji: https://www.bellingcat.com/news/mena/2018/04/11/open-source-survey-alleged-chemical-attacks-douma-7th-april-2018/

 

Ne razumes - zna Redoran tacno sta se desilo a sta ne. Maltene je licno prisustvovao pregovorima u Dumi, pa ti covek kaze sve iz prve ruke. Smesno ja znam laprdanje ispred prodavnice.

Link to comment
45 minutes ago, MancMellow said:

Mmmmm, pa nista bitno. Zato i ne stoji poredjenje sa postojanjem boga. Ovo sto posto postoji.

 

Pa to ti kazem, i Kosovo i Evropa, sve pokriveno, hipoteza koja nema sadrzaj.

 

Daj malo konkretnije, kada su uverenja (tj. ideologija) preovladjujuci a kada interesi.

Potrebno je malo konteksta.

Ovako, nikada ne mozes da pogresis kada kazes "To je posledica uverenja i interesa XYZ"

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

Dobro, al-nusra sam stavio kao metaforu islamistickog pokreta. Hocu reci, 100% je izvesn da bi neka varijanta islamistickog sunitskog pokreta na izborima pobedila, ne nuzno dzihadisti.

 

Teško, bilo bi to isfiltrirano Sirijsko nacionalno veće u egzilu, a koljačka vojska u otadžbini bi im se svakako obavezala na vernost.

Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

 

KSA jeste znacajan ali ne presudan faktor, i Katar je uletao lovom i AJ za Muslimansku bracu.

 

Signal za puc u smislu okretanja glave je morao doci preko okeana. Da je to tako, moze se videti i po smesnim reakcijama zapada nakon tenkovskog pokolja. Sisi je jedna stvar gde su se SAD i Rusija lepo slozili.

 

Pogledaj sta si napisao - pricao si o milijardama a ne o politickoj podrsci. Obama je puc verovatno tolerisao ali tesko da ga je organizovao. No, bez obzira, to mu jedan od vecih fejlova.

Link to comment
42 minutes ago, Krošek said:

osim uverenja i interesa ima ono što je suprotno uverenjima i interesima. nekad se države ponašaju i tako, ai to je svojevrsna greška koja redovno biva istorijski tako označena

čak i ako uzmeš skoriju istoriju imperijalističkih poteza kao što su britanski i američki videćeš da tu postoji pretežna saglasnost da se nešto htelo ali da se debelo usralo te se postupilo suprotno interesima i/ili uverenjima. oni koji tvrde da je npr vijetnam bio super su označeni kao revizionisti i bolesnici, uglavnom.

 

Bold 1:

Sta je to suprotno uverenjima?

Sta je to suprotno interesima?

 

Negativna defincija nije definicija.

 

 

Bold 2:

Govoris o posledicama a ne motivima. Uverenja/ Interesi su motivi koji kreiraju politiku, a posledica moze biti milion.

 

 

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Anduril said:

 

Pogledaj sta si napisao - pricao si o milijardama a ne o politickoj podrsci. Obama je puc verovatno tolerisao ali tesko da ga je organizovao. No, bez obzira, to mu jedan od vecih fejlova.

 

Prihvatam korekciju

 

Link to comment
1 hour ago, MancMellow said:

ja sam shvatio da se "iskrivljavanje stvarnosti" odnosi na to ko je to bacio, a ne na cilj bacanja.

 

 

 

and the use of chemical weapons has been an effective tool in his crushing of rebel enclaves

 

Tolike enklave pale zbog upotrebe hemijskog oružja.

 

Propagandno smeće.

 

Edited by dillinger
Link to comment
1 hour ago, namenski said:

90% sporova ovde nije oko toga postoje li ili ne postoje interesi drzava i svakojaka muljanja zarad njihovog proterivanja, makar i silom.

Ali je pitanje svih pitanja, narocito za razvijeni Zapad koji je raskantao BI do mere nezapamcene u istoriji, koji kurac ne kazu popu - pop, a bobu - bob.

Koji kurac se bacakaju sa frazama o demokratiji, zlim diktatorima koji su danas zli, a sutra nisu i obrnuto, koalicijama i savezima od kojih se dize kosa na glavi, itd, itd...

I oni i svet bi imali kudikamo cistiju situaciju nekontaminiranu takvim i slicnim budalastinama.

to moze tako kad nemas promene vlada/administracija na 4 do 8 godina. 

Link to comment
19 minutes ago, Budja said:

 

Pa to ti kazem, i Kosovo i Evropa, sve pokriveno, hipoteza koja nema sadrzaj.

 

Daj malo konkretnije, kada su uverenja (tj. ideologija) preovladjujuci a kada interesi.

Potrebno je malo konteksta.

Ovako, nikada ne mozes da pogresis kada kazes "To je posledica uverenja i interesa XYZ"

Pa evo sad imas i jedno i drugo sa ovim bombardovanjima. A mozda i licne interese, ali svejedno interese. Mada to ne znaci da su u pravu tj da je to najbolji nacin za ostvarivanje istih, nego cisto motivacija. Tj nema jedan jedinstven kontekst za sve. Kontekst cini i unutrasnjepolitika situacija i spoljnopoliticka. Tako da moramo da pricamo o konkretnom slucaju.

Link to comment
11 minutes ago, dillinger said:

 

and the use of chemical weapons has been an effective tool in his crushing of rebel enclaves

 

Tolike enklave pale zbog upotrebe hemijskog oružja.

 

Propagandno smeće.

 

rekao sam doprinos, ne da je sveto pismo. u svakom slucaju ima zanimljivih momenata sve i da ti se narativ ne svidja

Link to comment

Inače jedan od utisaka ove desetodnevne krize je potvđena spoljnopolitička slabost EU čemu je kumovao njen novoproglašeni lider - Makron. Mesto da, za promenu nametne EU kao medijatora ove krize,  priključio se bregzitašima i Trampu, štaviše ponudio im se kao ovan predvodnik. Što reče neko - sirijski Toni Bler

Edited by dillinger
Link to comment
×
×
  • Create New...