Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Vidim, ovo kao casus belli je već axiom u tvom opusu. Imaš li ikakvih uporišta za to osim anegdotalnih?
Evo, trcim da ti kasuzobelujem, cim mi stigne pecatirana i potpisana izjava iz Stejt Dipartmenta. Edited by harper lee
Link to comment

^^meni je novina da su npr tenkovske posade u damasku sastavljene od neuniformisanih sabiha i hizbulahovaca, tj da nema regularnih trupa dostupnih za borbu u prestonici.

Link to comment

Za bb:

Obama said military action "also fits into a broader strategy we have" to weaken Assad and "strengthen the opposition," in an effort to create conditions for "peace and stability in the region."
Link to comment

u međuvremenu:

House speaker John Boehner has announced his backing for a Syria war resolution, reporters on Capitol Hill are saying.On Twitter, Senator John McCain applauded Boehner's stance.
i još:

Obama said: "I've made the decision that America should take action. But I also believe that we will be much stronger... if we take action together."Appealing to Congress to back military action, Obama added:"This gives us an opportunity not only to present the evidence... as to why we have high confidence that chemical weapons were used and that Assad used them."But also why it's so important that [the Assad regime] be held accountable."There are certain weapons that, when used, can not only.. result in grotesque deaths, but also can end up getting transmitted to non-state actors...Obama said weapons proliferation could pose a risk to "allies and friends of ours like Israel, like Jordan, like Turkey."Obama said it was dangerous to let international norms against chemical weapons use be violated.
Not to act would indicate "that international norms around issues like nuclear proliferation don't mean much
," he said."This is the key point that I want to emphasize to the America people," Obama said.The military plan.. is proportionate, it is limited, it does not mean boots on the ground. This is not Iraq, this is not Afghanistan. This is a limited, proportionate step that will send a clear message to Assad, but also to other countries that may be interested in testing international norms...'There are consequences.'Obama said military action "also fits into a broader strategy we have" to weaken Assad and "strengthen the opposition," in an effort to create conditions for "peace and stability in the region."

retoričko pitanje: na koga li misli kad govori o proliferaciji nuklearki?
Link to comment

Kakva farsa. Prvo, ponoviću ono što je rečeno već hiljadu puta: koji retard u Beloj kući i Stejtu može da veruje da intervenciju može da pravda upotrebom hemijskog oružja posle WMD fijaska sa Irakom? Sve da je i Asad i zaista pobio milion ljudi sarinom, daleko od toga da sam jedini koji u to jednostavno ne veruje sve dok priča o tome dolazi iz usta Amerikanaca, Britanaca, i saveznika im.Drugo, vise od 90.000 ljudi je poginulo/ubijeno do sada, i onda je okidač intervencije par desetina ili stotina pobijenim gasom? Mislim, ne znam šta to govori o ,,međunarodnim normama o nuklearnoj proliferaciji'', ali valjda govori da je po međunarodnim normama OK tepih-bombardovanje, sve dok su klasične bombe (a koliko smo videli, i one sa osiromašenim uranijumom) u upotrebi.

Link to comment
Kakva farsa. Prvo, ponoviću ono što je rečeno već hiljadu puta: koji retard u Beloj kući i Stejtu može da veruje da intervenciju može da pravda upotrebom hemijskog oružja posle WMD fijaska sa Irakom? Sve da je i Asad i zaista pobio milion ljudi sarinom, daleko od toga da sam jedini koji u to jednostavno ne veruje sve dok priča o tome dolazi iz usta Amerikanaca, Britanaca, i saveznika im.
Ja o tom gubitku poverenja pišem već nekoliko strana. Mene Obama podseća na otuđenog đenerala sa čijim naređenjima lokalne vojvode brišu dupe.
Link to comment

^^ u stvari ništa od toga nije u redu, pošto sve to zalazi u zonu ratnih zločina i zločina protiv čovečnosti koji, jelte, imaju šarenu istoriju procesuiranja™ s obzirom na zemlju porekla osumnjičenog te njegov i politički položaj njegovih protivnika.da se ne lažemo, asad, zajedno sa gomilom svojih podređenih, i gomilom njima paralelnih sa pobunjeničke strane je zreo za optužnicu mks ili nekog novog ictys-a.hemijsko oružje je oportunistički pristup, ništa drugo.

Link to comment
hemijsko oružje je oportunistički pristup, ništa drugo.
cw (ako je korisceno) je bila cista vojna odluka bazirana na doktrini koju asad primenjuje od pocetka rata. za njega i njegove komandante ne postoji nista osim cilja, ne postoje civili, ne postoji protivnik, ne postoje konvencije... nista.profilisanje radikalnih milicja u siriji nastalo je na plodnom tlu, delom i kao rekacija na ovakvu doktrinu. daleko od toga da tvrdim da se takvi elementi ne bi pojavili, naravno da bi, ali je unekoliko taj broj povecan upravo kao reakcija na nemoc da se konvencionalno bori protiv takvog nacina ratovanja.cw je u slucaja asada i ogledalo ocajnika i ogledalo nekog ko se smatra gotovo nedodirljivim pa kako ko to posmatra.i jedno i drugo su iracionalne kategorije. Edited by Bane5
Link to comment

Najveci problem protivnika Asada nije nikakva hemija i nekonvecionalno oruzje vec avijacija. I, kada Amerikanci budu gadajli 3-4 dana, gadjace najvise aerodrome u pokusaju da uniste sto vise aviona.

Link to comment
^^ u stvari ništa od toga nije u redu, pošto sve to zalazi u zonu ratnih zločina i zločina protiv čovečnosti koji, jelte, imaju šarenu istoriju procesuiranja™ s obzirom na zemlju porekla osumnjičenog te njegov i politički položaj njegovih protivnika.da se ne lažemo, asad, zajedno sa gomilom svojih podređenih, i gomilom njima paralelnih sa pobunjeničke strane je zreo za optužnicu mks ili nekog novog ictys-a.hemijsko oružje je oportunistički pristup, ništa drugo.
Ali, kako se u roku od dva dana doslo do regim change je super. Mislim, nije da nismo znali, ali eto.
House majority leader Eric Cantor was most explicit, calling for the US to take sides in the "sectarian proxy war" against Iran.
Zapravo, tako je i bolje i postenije nego se prodaje bleristicki moral ground.
Link to comment

Uzgred, jedini ko je ocajan do sada bio su oni nesrecnici u okruzenju, u enklavama, u okolini Damaska, Homsu koje je SAA uspela da odsece i izoluje pre mesec-dva. I, gde se spremala ofanizva na njih sa jakom artiljeriskom pripremom koje je presekla hemija. Ako Asad uspe da rasteriti Damask oslobodice veliki deo svoji trupa za delovanje prema jugu, severu i istoku.

Edited by Zaz_pi
Link to comment
×
×
  • Create New...