Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Ljudi tačno rade ono što treba, gledaju svoje dvorište i pokušavaju njega da srede...

Šta, treba da se organizuju mitinzi istine po Hrv..., ovaj, Rusiji, pa da bude sve ok?





Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, namenski said:

:ziga:

 

Ovo rusofobno govno je inace poznato i po tome sto se zalagalo i u dobroj meri doprinelo da Evropa zajebe energetsku zavisnost od Rusije i okrene se pouzdanoj i geografski prirodnoj, a ekonomski nezainteresovanoj Americi, pa je tako prvi brod sa americkim LNG stigao u Portugaliju.

Bese se nesto motao i po Ukrajini, sve ubedjuci Ukrajince da su im Portugalija i NATO blizi nego Rusija.

Zahvaljujuci ovakvima, a ima ih, razmnozavaju se prostom deobom, Tramp ce za koji mesec poceti da bude tretiran kao sasvim OK predsednik, dok ce do kraja mandata da ga upisu u velike predsednike.

Doduse, nije da nije: oni zasluzuju jedni druge, ista matrica, isti naxin razmisljanja, ista sklonost lazima i manipulaciji - twiter mozgovi.

Sa sve Rusima iz gornjeg tvita koji su u Siriju dosli da vezbaju rusenje bolnica i porodilista

Samo da se složim da je Bruno smrdljivo, korumpirano & lažovsko govno. Trenutačno ga ponajviše korumpira drug Xi, ali sere i po naručbi Torijevskih donora i Trumpove koterije.

Link to comment

Pa kao, bilo bi sve OK da ćutiš na Zapadu (na kom živiš i glasaš) pošto već ćutiš i na Istoku (sa kojim nemaš veze)

 

Nije u redu da se buniš protiv ratova koje se vode u tvoje ime sve dok postoje ratovi koje neko drugi vodi u ime nekog desetog.

 

Znači prvo uspostavite mir na svetu, pa tek onda izađite na ulice da protestujete protiv rata.

Edited by Weenie Pooh
@radisa
Link to comment
1 hour ago, MancMellow said:

Nijedne dve zemlje nisu potpuno iste. No, bez obzira, Zapad dobija micanje Asada ili bar mogucnost micanja Asada ili bar bar bar mogucnost da kaze svom javnom mnenju da je Asad tamo voljom naroda. Jer za razliku od Rusije ili Irana njih u predizbornim kampanjama ima ko da pita zasto je u Siriji situacija kakva jeste. Mada, ako si citao ja ni ne mislim da je to idealno resenje nego se zalazem za de facto podelu.

 

A de jure? :fantom:

 

Manc, nije isključeno da će takvi predlozi doći i sa zapada, od istih aktera koji insistiraju na celovitosti i unitarnosti BiH, Kosova ili Ukrajine. A za razliku od svih njih Kurdi i SAA se baš nešto i ne poklaše.

Edited by dillinger
Link to comment
2 minutes ago, Roger Sanchez said:

Samo da se složim da je Bruno smrdljivo, korumpirano & lažovsko govno. Trenutačno ga ponajviše korumpira drug Xi, ali sere i po naručbi Torijevskih donora i Trumpove koterije.

 

 

Dugin za kosooke

Quote

Never mind Brexit, or even Europe. The future is Eurasian

https://www.theguardian.com/commentisfree/2018/jan/24/brexit-europe-future-eurasian-europeans-asia

 

Link to comment
23 minutes ago, dillinger said:

 

A de jure? :fantom:

 

Manc, nije isključeno da će takvi predlozi doći i sa zapada, od istih aktera koji insistiraju na celovitosti i unitarnosti BiH, Kosova ili Ukrajine. A za razliku od svih njih Kurdi i SAA se baš nešto i ne poklaše.

če da vidimo prvo

Link to comment
8 hours ago, Budja said:

 

A sta dobija Zapad u varijanti slobodnin izbora?

Vec vidjeno.

Hint: Egipat, Morsi, Sisi.

 

 

 

 

 

pravda za dika iz čeneja!!!

Link to comment
14 hours ago, MancMellow said:

Amerika se možda i povuče, ali ostau KSA, UAE, i, što je najvažnije, Arapi suniti koji čine preko 60% stanovništva od kojih najveći deo, a posebno posle svega ovoga, ne bi baš da živi pod Asadovim režimom. Alaviti su velika manjina, a Kurda ima do 10%, ni toliko. Ne može sve silom, taj period je gotov. Imao bi trajnu nestabilnost u kojoj je naslon na Iran neminovan, a tu u priču automatski ulazi i Izrael. 

Je l' ovo iz (zapadnih) medija ili znas nekoga iz Sirije?

#pitamzadruga

Link to comment

to je dubiozno i u dobroj meri nespoznatljivo. nesto sto je ipak relativno izvesno je to da u sunitskom stanovnistvu koje je dosad bilo pretezno bilo mirno nema zelje i značajnijeg "kapaciteta" za bavljenjem ekstremizmom. oružanu pobunu takođe podvodim pod to. sloj koji ima "ekstremističke sklonosti" sto je slicno sloju koji ima kriminalne sklonosti gledano kriminološki, dakle onaj deo koji je prijemčiv za vrbovanje je uveliko neutralisan. ja mislim da asad i ekipa oko njega na to gledaju kao i ja jer je to realno, ali to takođe proizvodi bolesne ciljeve i jednu patološku deformaciju perspektive gde je ono što on radi socijalni inženjering odnosno stvaranje novog pacifikovanog društva. zato i koristi hemijsko oružje prema civilnom stanovništvu (neću da raspravljam o tome, da li koristi ili ne koristi, ja mislim da koristi i to je to) i na druge načine nemilice roka po civilima. oni su oni loši džepovi populacije koji imaju u njegovim očima daleko veći kapacitet za buduće probleme

Link to comment
Je l' ovo iz (zapadnih) medija ili znas nekoga iz Sirije?
#pitamzadruga
Joj, Manc, vidiš kako se izlažeš... Recimo, potpuno je potvrđeno da bi Srbija bila potpuno zadovoljna i mirna pod vladavinom Šiptara muslimana :fantom:
Link to comment
4 hours ago, Weenie Pooh said:

 

I autorka teksta i Eraser i ti poredite babe i žabe. "Aha, buniš se protiv američkog imperijalizma, a ne buniš se protiv ruskog by proxy" je debilna optužba upućena anti-ratnim aktivistima. Ljudi žive na Zapadu, biraju političare koji Zapad guraju sve dublje u to blato, protestuju protiv tih političara i odluka koje se u njihovo ime donose. Nikakvu moralnu obavezu nemaju da isti stav primenjuju na strane zemlje u kojima oni lično agency prosto nemaju. Promašujete fudbal iz trka, a čak vas mrzi da se latite onog dobrog starog argumenta o pogubnom nečinjenju skupljem od činjenja... možda zato što je svet danas suočen sa cenom činjenja, pa bi ga teško ubedili u ŠBBKBB priču o ceni alternative. 

Jebote, fašizam i rasizam spočitava se levičarima zato što ne podržavaju globalnog policajca i njegov pravednički pendrek kojim prosvećuje bliskoistočne divljake :isuse: Ne može mnogo jadnije.

 

Prvo, Zapad nije drzava. Drugo, ovo mozes da primenis za anti-ratne aktiviste u US ali ne i u vecini drugih zapadnih zemalja - posebno ne kad je u pitanju Bliski Istok. Trece, gledanje svog dvorista se odnosi na situaciju kad se poredi sopstvena drzava sa nekom drugom a ne kad se recimo porede dve strane drzave. Cetvrto, generalno nemam problem kad internacionalisti kritikuju svoju i druge vlade podjednako nego imam problem kad nacionalisti (i desni i levi) kritikuju pre svega demokratske drzave a ne i ove druge. Ali, imaju korisni idioti posebno u Evropi dugu tradiciju - uocio je to jos drug Staljin, pa su im britanski i americki imperijalisti cesto bili gori od sovjetskih/komunistickih. Neki su se kasnije posipali pepelom kad su videli ko je sve zavrsio u gulagu, ali, onda je bilo malo kasno za to.

Edited by Anduril
Link to comment
5 hours ago, MancMellow said:

Nijedne dve zemlje nisu potpuno iste. No, bez obzira, Zapad dobija micanje Asada ili bar mogucnost micanja Asada ili bar bar bar mogucnost da kaze svom javnom mnenju da je Asad tamo voljom naroda. Jer za razliku od Rusije ili Irana njih u predizbornim kampanjama ima ko da pita zasto je u Siriji situacija kakva jeste. Mada, ako si citao ja ni ne mislim da je to idealno resenje nego se zalazem za de facto podelu.

 

Dakle, ideja je da je demokratija smokvin list da se njime zakite da bi se opravdalo skidanje Asada. Sad, kad postave Sisija nakon pobede Al Nusre na izborima, nista, pisacemo protestne note i slegati ramenima.

 

To je neodgovorno.

 

Obama je odgovoran jer je ohrabrio demokratizaciju Bliskog istoka, a onda se pod pritiskom establismenta i Izraela usrao i postavio Sisija, a sa Sirijom nije znao sta tacno hoce, a pre toga slicno sa Libijom. Ne moze se sirijski razvoj situacije razumeti izolovano, on je deo unintended consequences arapskog proleca.

 

Da se razumemo, arapsko prolece jeste bio pozitivan razvoj dogadjaja ali ih je sam Obama "izdao" dozvolivsi par hiljada pobijenih gradjana na ulicama Kaira.

 

 

 

Link to comment
20 minutes ago, Budja said:

 

Dakle, ideja je da je demokratija smokvin list da se njime zakite da bi se opravdalo skidanje Asada. Sad, kad postave Sisija nakon pobede Al Nusre na izborima, nista, pisacemo protestne note i slegati ramenima.

 

To je neodgovorno.

 

Obama je odgovoran jer je ohrabrio demokratizaciju Bliskog istoka, a onda se pod pritiskom establismenta i Izraela usrao i postavio Sisija, a sa Sirijom nije znao sta tacno hoce, a pre toga slicno sa Libijom. Ne moze se sirijski razvoj situacije razumeti izolovano, on je deo unintended consequences arapskog proleca.

 

Da se razumemo, arapsko prolece jeste bio pozitivan razvoj dogadjaja ali ih je sam Obama "izdao" dozvolivsi par hiljada pobijenih gradjana na ulicama Kaira.

 

 

 

Neodgovorno je nesto sto se jos uvek nije ni desilo i nema naznaka za sada da ce se desiti?

 

 

Link to comment
Just now, MancMellow said:

Neodgovorno je nesto sto se jos uvek nije ni desilo i nema naznaka za sada da ce se desiti?

 

 

 

Jok, nego bi pobedio Ahmed Chalaby ili ova koju citira Eraser.

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...