Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

6 minutes ago, Eraserhead said:

 

U izboru izmedju glavoseca i decoubica normalan covek moze jedino biti protiv i jednih i drugih. To sto neko podrzava decoubice (samo zato sto su protiv njih glavosece) je pitanje za ljude koji su se za to skolovali.

 

Nikola77 je potpuno u pravu. Celo ovo svrstavanje ljudi na stranu diktatora koji ubija civile gasom protiv “mrskog zapada” (sustinski politicka filozofija kurira i infirmera ili JULa i RTSa devedesetih) je polazatelj potpune retardacije tog drustva i toga da je Srbija tu gde jeste dugorocno i hteo sam da kazem zasluzeno ali to nije tacno. Zasluge idu Milosevicu i toj ekipi koja je promenila politicki dNK zemlje i osudila je na to da bude otpadnik od civilizovanog sveta koji zivi u bedi i simpatise razne diktatore. Doduse osim kod kuce, tu se traze institucije, sloboda medija i demokratija, ali ne ide.

 

Tramp, simbol civilizovanog sveta :222_hear_no_evil:

Link to comment
2 minutes ago, nenad said:

 

 

slazem se.

 

nego, sta ti kazu ti skolovani ljudi za tvoje simpatije prema onima sto podrzavaju glavosece, a pritom su i decoubice?

 

 

Ne znam ko su ti sto podrzavaju glavosece.

Link to comment

Putin ima problem na duže staze što se iznova pokazuje da ne sme/ne može zaštititi svoje saveznike od NATO udara iz vazduha. Turska, Izrael, sad i ovaj Trojni pakt...niko nije dobio pravi odgovor. To je naravno prilično deprimirajuće za svet u celini a dodatno ohrabrenje za ovu družinu da nastavi sa razlupavanjem svih neposlušnika po svetu.

Link to comment
Just now, nenad said:

 

hihii, naravno da (ne) znas.

 

Ne znam. Valjda ne nasedam na taj RTSovsko-sputnjikovski narativ o zaverama i Americi koja stoji iza iSISa uprkos tome sto su ISIS unistili iracani i kurdi koje je koordinirala amerika.

 

Inace, dobar thread koji opisuje scope ovih napada:

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Eraserhead said:

U sustini ova umerena akcija je prava mera. Napad na hemijska postrojenja i vojne objekte. Ukoliko se napad na civile ponovi usledice novi napadi.

 

Putin se posteno obrukao. Nakon svih pretnji i price kako ce se obarati rakete i gadjati mesta odakle one dolaze Rusija saopsti da rakete nisu pale u njenu zonu. Doveo je sebe u situaciju da mu bombarduju saveznika a da on posle pretnji ne moze nista da preduzme. To je poruka svim drugim sveznicima kako mogu proci. Dosta amaterski.

 

Sta znam, ja vidim da je danas Asad ziv i da Asadovci slave po Damasku, a da je  poginulo, po Pentagonu, 0 ljudi.

 

No, ako je to stav liberala, ja zadovoljan, bolje da je Putin porazen nego da kriza eskalira.

Link to comment

Klintonka bi odavno nazdravila za pobedu sa Terezom, Angelom i svojim Makroom™ Arapa nad glavama As(h)ada i Valdemora. Za 500M izbeglica ima (se moze se) Sibir a kolateralna steta bi se brojala u M$ koji su izgubile berze zbog potopljenih nosaca aviona. Ko jebe Libije, Sirije, Ira(n)ke, i ostala smesna mesta koja su bitna samo biblijskim kruzocima (obecanozemaljaca).

Link to comment
19 minutes ago, Budja said:

 

Sta znam, ja vidim da je danas Asad ziv i da Asadovci slave po Damasku, a da je  poginulo, po Pentagonu, 0 ljudi.

 

No, ako je to stav liberala, ja zadovoljan, bolje da je Putin porazen nego da kriza eskalira.

 

Pa To je valjda dobro sto nije niko poginuo. Zvucis kao da je to znak da je akcija neuspesna. Cilj je onesposobljavanje kapaciteta i to je ok.

 

To sto Asadovci slave nije nista cudno. Diktatorski rezimi potenciraju iracionalno ponasanje da bi gurali svoj narativ. Tako se i u Srbiji sa metama skakalo po koncertima.

 

I nije ovo pitanje poraza vec garancija koje saveznici imaju ili nemaju

Link to comment

To kad bi se zezali i zamišljali da se istorija završava ovog vikenda. Čast izuzecima, ali mediji su sramotno krvožedni i Trampa treniraju - duplo više si spičio Siriju nego prošle godine? Bravo, ali može to i bolje! Ajde, nemoj da si sisa, nabodi ga, ajde, šta će ti te nuklearke kad ih ne koristiš, ajde pičko ajde ako smeš, nisi se valjda usrao od Putina, a tek da znaš šta je Hezbolah rekao za tvoju kevu...

Link to comment
20 minutes ago, Eraserhead said:

Diktatorski rezimi  Svi potenciraju iracionalno ponasanje da bi gurali svoj narativ. 

 

Ja bih rekao da su se fino dogovorili, ovi skrkali neke bezvezne mete tek da reaguju zbog svog iracionalnog narativa prethodnih dana, a sirijski pvo kao djelovao s druge strane. Sve se naravno odvijalo što dalje od Rusa na terenu i svi srećni i zadovoljni.

Link to comment

Sachs. Platio ga Putin.

 

Quote

Sachs explained: "This [Syrian civil war] happened because of [the United States]. These 600,000 [dead] are not just incidental. [The United States] started a war to overthrow a regime. It was covert. It was Operation: Timber Sycamore, people can look it up, the CIA operation. Together with Saudi Arabia, still shrouded in secrecy... A major war effort shrouded in secrecy, never debated by Congress, never explained to the American people. Signed by President Obama. Never explained."

President Barack Obama secretly authorized the CIA to begin arming rebel forces in Syria in 2013. However, the CIA had already been facilitating the flow of arms from Libya to Syria for more than a year before that, in collaboration with the United Kingdom, Saudi Arabia, Turkey, Jordan, Israel, and Qatar.

"Seven years has been a disaster, under Obama and continued under Trump," Sachs also said. "This is what I would call the 'Permanent State.' This is the CIA, this is the Pentagon wanting to keep Iran and Russia out of Syria, but we have no way to do that. And so we have made a proxy war in Syria.

Former NATO supreme commander Admiral James Stavridis debates Sachs, warning America not to allow "Middle East fatigue" to convince us to abandon the U.S. role in the Syrian civil war. 

"We need to not walk away, but go to the U.N. Security Council and agree with Russia on a strategy for ending the fight," Sachs said. "Ending the fight means we stop trying to overthrow the government [of Bashar al Assad]. That we stop trying to support rebels who are committed to overthrowing the government. That is where this war continues. Because we, to this day, back rebels that are trying to overthrow a government, contrary to international law, contrary to the U.N. charter, contrary to common sense."

Quote

 

 

Edited by Budja
Link to comment
1 hour ago, Eraserhead said:

 

Ne znam. Valjda ne nasedam na taj RTSovsko-sputnjikovski narativ o zaverama i Americi koja stoji iza iSISa uprkos tome sto su ISIS unistili iracani i kurdi koje je koordinirala amerika.

 

Inace, dobar thread koji opisuje scope ovih napada:

 

 

 

 

 

"...about policy in DC" - znaci unutrasnji dijalog. to nije dobro da se vodi raketiranjem bliskog istoka, kako bih to drugacije a da ne ispadne potpuni truizam rekao ne znam. nega se bave svojim policyjem u DC-u na neki manje umobolan nacin. bolje je od necega sto je veliki destruktivni napad, ali je gore than nothing

takodje, to znaci i da se ovaj napad ne moze smatrati ni makar nekakvom pobedom, on je izvan strateske slike

Link to comment
2 minutes ago, Krošek said:

 

 

"...about policy in DC" - znaci unutrasnji dijalog. to nije dobro da se vodi raketiranjem bliskog istoka, kako bih to drugacije a da ne ispadne potpuni truizam rekao ne znam. nega se bave svojim policyjem u DC-u na neki manje umobolan nacin. bolje je od necega sto je veliki destruktivni napad, ali je gore than nothing

takodje, to znaci i da se ovaj napad ne moze smatrati ni makar nekakvom pobedom, on je izvan strateske slike

 

Mislim da nisi shvatio.

 

Covek kaze da je Trampara sisa i da je gadjao Siriju da bi se skrenula paznja sa Monike. Stormy. Da je patriota, to je trebalo 100x brze, bolje i jace.

 

 

Link to comment

Erase, ne znam o kakvom onesposobljavanju kapaciteta pričaš, kad je to što je pogođeno prazno već pet godina. A većina navodnih napada hemijskim oružjem je izvedena hlorom, što se može sklepati i u običnom podrumu. Poput onih koje su skoro našli u Guti.

Link to comment
×
×
  • Create New...