Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

OK. Nego da se nasmejemo na ovu muku.Nije bitno sta je u tekstu, nesto sasvim drugo naravno, ali naslov na B92 je urnebesan.

SVET | PONEDELJAK 2.09.2013 | 10:00 Rusi spremni da brane Siriju
Link to comment
Ti baš veruješ u bajke o sarinu? Neka je i preterano, početak je uvek isti: laž.
da li ces ti licnio poverovati ako upotrebu sarina potvrde analize tima inspektora un?evo ja cu prvi prihvatiti da je sve bila laz ako analize budu negativne.
Link to comment
da li ces ti licnio poverovati ako upotrebu sarina potvrde analize tima inspektora un?evo ja cu prvi prihvatiti da je sve bila laz ako analize budu negativne.
Kako je sve bila laž, kada je gas upotrebljen, a žrtve postoje?
Link to comment
Kako je sve bila laž, kada je gas upotrebljen, a žrtve postoje?
pusti sad to, teoreticari zavera i oni koji bezrezervno veruju nekoj od strana u sukobu, uvek idu korak - dva ili vise koraka unapred.npr. sve je to inscenirao, odglumljeno, mrtvi su odavno mrtvi, svedoci su podmetnuti i nauceni sta ce da govore, dokazi su podmetnuti inspektorima jer al-kaida ima sarin u svom posedu...u takvoj situaciji mora da postoji tacka gde ce racionalan covek stati. priznati da nema osnov da veruje da je nesto istina i da, nazalost, nastavi na tom mestu tek onog trenutka kad (i ako) isplivaju neki novi (ubedljiviji) dokazi ili ako se takva situacija ponovi... sve ostalo ce voditi u beskrajnu pricu koja obesmisljava sam povod. Edited by Bane5
Link to comment
da li ces ti licnio poverovati ako upotrebu sarina potvrde analize tima inspektora un?
Neću. Jer smo taj film već gledali u Iraku. Irak je uništena zemlja, a odgovornost birokrata nikakva. Zašto bi sad bilo drugačije?Verujem samo u podelu Sirije na one koji hoće Asada i one koji ga neće, samo ta realnost završava rat, sve ostalo samo ga prigušuje i nastavlja na neograničeni rok, kao i u prethodnim intervencijama.
Link to comment

dakle, nemas poverenja u najpozvanije telo na ovoj planeti koje moze oceniti da li je bilo upotrebe CW?napominjem da su u njemu strucnjaci za hemisjko oruzje iz razlicitih zemalja ulkljucujuci i one koje su protiv bilo kakve vojne eksalacije kao i da se analize vrse u specijalizovanim laboratorijama daleko od direktnog usa uticaja i sl.edit: i sto je najvaznije, oni NE UTVRDJUJU ko je upotrebio CW vec da li je upotrebljeno!!!

Edited by Bane5
Link to comment
politicka slika nije ni piblizno jasna u ovom trenutku kada su pobunjenici u pitanju. delom zbog toga sto je rat u jeku, delom zbog njihove nekoherentnosti.ako posmatramo samo snc onda je mb tu vrlo jak, ali je u poslednjoj preraspodeli mesta unutar snc-a, fsa uzela 'kontrolni' paket mesta tako da mislim niko u ovom trenutku nema dominaciju pri odlucivanju.lobiranje i guranje svojih kandidata postoji.treba napomenuti da najradikalnije grupacije nemaju nikakav odnos prema snc-u (ne priznaju ih i zapravo su proivnici).
Hvala. Gubi im se svaki trag na terenu (koliko ja to sve površno pratim) i to je loša stvar, kako za njih još više za Siriju
Link to comment

Ništa mi nisi odgovorio: kako su onda gospoda najpozvaniji napravili onoliku svinjariju u Iraku?Postoji milion načina za manipulaciju eksperata, cela Evropa pere ruke od njihovih dokaza, ali ne, to su teorije zavere...ok.Ali, ulazimo u sitna crevca: ja jednostavno sam koncept američkog intervencionizma smatram stranputicom, tako da formalnim izgovorima samo usputno učitavam neke ranije forme.

Link to comment
Ništa mi nisi odgovorio: kako su onda gospoda najpozvaniji napravili onoliku svinjariju u Iraku?Postoji milion načina za manipulaciju eksperata, cela Evropa pere ruke od njihovih dokaza, ali ne, to su teorije zavere...ok.Ali, ulazimo u sitna crevca: ja jednostavno sam koncept američkog intervencionizma smatram stranputicom, tako da formalnim izgovorima samo usputno učitavam neke ranije forme.
stani, ta inspekcija nije bila samo za CW vec je imala siri mandat koji se odnosio na kompletan program oruzja za masovno unistenje. dakle, nije ista inspekcija u pitanju.inspektori u toj siroj komisji koji su bili u iraki nisu nasli CW niti bilo koje oruzje slicne namene.oni su napustili irak nakon sto im nije dozvoljena inspekcija nad svim objektima za koje su postojale sumnje, ali inspektori UN na mestima na kojim su bili NISU pronasli CW u iraku.slobodno pogledaj unazad i vesti i izvestaje UN i sl.cela stvar je ostala u senci spora oko toga sto inspektori nisu isli tamo gde su hteli. teorija zavere sa ove druge strane je odmah nalagala da 'sadam nesto krije'.ps. naravno u deo teorije zavere ulazi i ovo sa 'milion nacina da se manipulise ekspertima'. Edited by Bane5
Link to comment

Znam ja šta je bilo u Iraku, ali ja sve vreme akcentujem upravo manipulaciju sa inspektorima. Ako su oni sad već imali iskustvo sa zloupotrebom njihovih izveštaja, odakle im pravo da se ponovo izlažu zloupotrebama od istih ljudi? Od maja postoje sasvim ozbiljne sumnje u pripremanje manipulacija sa hemijskim oružjem kao univerzalnim izgovorom, u britanskom parlamentu se sprdaju sa njihovim nalazima, ali oni i dalje 'samo rade svoj posao'. Nisam primetio da je bilo ko od eksperata u tom smislu povukao crvenu liniju.Nema poverenja, nema autoriteta, nema podrške, nema saveznika. Mi teoretičari zavere smo iz nekog razloga u monstruoznoj većini.

Link to comment
Znam ja šta je bilo u Iraku, ali ja sve vreme akcentujem upravo manipulaciju sa inspektorima. Ako su oni sad već imali iskustvo sa zloupotrebom njihovih izveštaja, odakle im pravo da se ponovo izlažu zloupotrebama od istih ljudi? Od maja postoje sasvim ozbiljne sumnje u pripremanje manipulacija sa hemijskim oružjem kao univerzalnim izgovorom, u britanskom parlamentu se sprdaju sa njihovim nalazima, ali oni i dalje 'samo rade svoj posao'. Nisam primetio da je bilo ko od eksperata u tom smislu povukao crvenu liniju.Nema poverenja, nema autoriteta, nema podrške, nema saveznika. Mi teoretičari zavere smo iz nekog razloga u monstruoznoj većini.
moras pojasniti ko je i kako zloupotrebio izvestaje?svaka demonstracija sile neke zemlje ili interesne grupe nema nikakve veze sa ovim sto ja pisem.inspekcija u iraku nije odgovorna (ne direktno) za posledice koje su nastale.da li je posluzila kao izgovor? to je drugo pitanje, ali upravo oni nisu nasli nista sto bi sadama direktno optuzilo.pominjes maj mesec, a do ovog u damasku, najpoznatiji hemijski napad (naravno, nedokazan) u siriji se desio u martu. pominjali smo ga, desio se zapadno od alepa u mestu koje su tada kontrolisali asadovci i za koji je CDP rekla da postoji sumnja da su to uradili pobunjenici. dakle, ona je sumnjala, ali ujedno njena komisija nije bila strucna da istrazuje da li je bilo upotrebe CW u tom incidentu.nije taj incident prosao nezapazeno, ali vecini koji sada imaju da kazu nesto o siriji verovatno jeste.prica o 'ozbiljnim sumnjama' u manipulaciju sa CW je besmislica jer se CW navodno uveliko desavao pre maja meseca.malo pre tog incidenta pa sve do ovoga u damasku, prijavljena je (eventualna) upotreba CW na preko 10 lokacija u siriji.inspektori o kojima je rec trebali su da posete tri lokacije od tih prijavljenih. Edited by Bane5
Link to comment

@B5Samo malo da se vratim na početak, otišli smo predaleko. Dakle, ja sam namerno preterao sa jednim klipom da bih ismejao sam mehanizam izgovora koji su u opticaju. To sam nazvao Laž. Laž je za mene sama potreba da se nekom birokratskom procedurom prikrije aktiviranje u građanskom ratu.Filip i ti ste shvatili da ja dovodim u pitanje sam nalaz inspektora - ja se time uopšte nisam bavio. Da, smeta mi deja vu i smatram da su mogli da nađu elegantniji izlaz iz situacije, ali to nije suština mog posta. Najteži teret za eksperte zapravo je opšte ignorisanje sa kojim se suočavaju - eto, ja samo spadam u milione ignoranata koji ih smatraju žalosno zloupotrebljenim.Meni je, međutim, odvratan sam algoritam po kome se Sirija, jelte, spašava, a u kome ima mesta i za cinizam sa humanitarnim karakterom intervencije. Nemojte samo da ih spašavate, molim Vas.

Link to comment
×
×
  • Create New...