Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

politicka slika nije ni piblizno jasna u ovom trenutku kada su pobunjenici u pitanju. delom zbog toga sto je rat u jeku, delom zbog njihove nekoherentnosti.ako posmatramo samo snc onda je mb tu vrlo jak, ali je u poslednjoj preraspodeli mesta unutar snc-a, fsa uzela 'kontrolni' paket mesta tako da mislim niko u ovom trenutku nema dominaciju pri odlucivanju.lobiranje i guranje svojih kandidata postoji.treba napomenuti da najradikalnije grupacije nemaju nikakav odnos prema snc-u (ne priznaju ih i zapravo su proivnici).
Uspeo si da ponovis ono sto sam ja napisao pre par sati a ti ismevao glupim smajlije u glupom pokusaju da me isprovociras. Moraces to malo inteligentnije, ako si sposoban.MB uticaj je u padu od trenutka kada su Saudijci, preko SAD, naterali katarskog emira da abdicira. Tu su pokazali ko je gazda. To se pokazalo i u Egiptu, a jos 2011 u Bahreinu.Sirija je drugaciji slucaj. Tu imaju zejednicke interese, doduse iz razlicitih razloga, ali uticaj smesnog snc je nikakav na islamiste koji vode glavnu rec na terenu u Siriji.MB se moze ponovo ukazati kao faktor ako se prodaju novom sponzoru iz kuce Saud, ili posredno poljube ruku kralju Abdulahu. Sto ne bi bio nikakvo cudo posto se MB od osnivanja okrece prema razlicitim sponzorima. Sponzorski je i krenula citva ta prica.Napad SAD ce se sigurno desiti. Nemojte da sumnjate u GOP, pa to je njihovo polje delovanja. Danas je FOX napao Obamu da je slabic sto nije vec napao Siriju.
Link to comment
čini si da se britanski parlamentarci spremaju na 1 saborni stav, pošto su u prvoj turi glasali kako ne treba:ali ovo "detailed intelligence" je vrhunski spin. kerry se bavio deskripcijom, "mi znamo da je... ovo ono", nikakav dokaz nije ponudio na uvid javnosti sem svog prepričavanja, ali medijska mašina većinom polako ali sigurno guta mamac, olovo i plovak.a vidim i da spremaju vučenje po blatu za milibanda, udaraju ga sa strane, naći će dovoljno laburista da glasaju "za" a onda će mu se osvetiti (delom) time što će ga naterati da bude extra pokajnički kooperativan. uostalom, kameron mu je već rekao da je "izdao ameriku", grđe nema. <_<
Nisam siguran u to.I pored jezive propagande i pritiska na Milibanda, Miliband je juce imao solidan autorski clanak u Gardijanu.Sa druge strane takvo ponizavanje javnog mnjenja nije moguce samo zbog Kerija.Pritisak dolazi od jastrebova, a Bed Bradshaw je blerista tako da to nije relevantno.
Link to comment
Ali, nemoguce je da ce bilo koja US administracija uciniti bilo sta slicno.
Kako bese, do 1967. (ili nesto ranije) Ameri se nisu nesto pretererano cimali oko Izraela.A znali su i da olade saveznike (Suec, 1956).Aktivnoscu i lomovima, kako rece Anduril, promene su moguce. Nije moguce predvideti istoriju samo na osnovu kratkog iskustva kratkog istorijskog perioda.
Link to comment
Uspeo si da ponovis ono sto sam ja napisao pre par sati a ti ismevao glupim smajlije u glupom pokusaju da me isprovociras. Moraces to malo inteligentnije, ako si sposoban.MB uticaj je u padu od trenutka kada su Saudijci, preko SAD, naterali katarskog emira da abdicira. Tu su pokazali ko je gazda. To se pokazalo i u Egiptu, a jos 2011 u Bahreinu.Sirija je drugaciji slucaj. Tu imaju zejednicke interese, doduse iz razlicitih razloga, ali uticaj smesnog snc je nikakav na islamiste koji vode glavnu rec na terenu u Siriji.MB se moze ponovo ukazati kao faktor ako se prodaju novom sponzoru iz kuce Saud, ili posredno poljube ruku kralju Abdulahu. Sto ne bi bio nikakvo cudo posto se MB od osnivanja okrece prema razlicitim sponzorima. Sponzorski je i krenula citva ta prica.Napad SAD ce se sigurno desiti. Nemojte da sumnjate u GOP, pa to je njihovo polje delovanja. Danas je FOX napao Obamu da je slabic sto nije vec napao Siriju.
ne pricaj kojesta. smajliliji su tu bili zbog elementarnog nepoznavanja faktografije.zapravo napisao si u dva posta toliko pogresnih stvari da je to za medalju. Edited by Bane5
Link to comment
Rat je najgora stvar za čovečanstvo. Iz njega niko ne izlazi kao pobednik – rekao je svetski teniser broj jedan.
Jbt on jos nije cuo da je Kosovo dobilo nezavisnost a Hrvatska resila srpski problem za vjek i vjekov.Bolje bi bilo
Rat je najgora stvar za čovečanstvo. Iz njega Srbija ne izlazi kao pobednik
Edited by CowBoy
Link to comment

Ne znam kojim recima da kvalifikujem poredjenje danasnje situacije u Siriji sa bombardovanjem Beograda 1999. Ispada po njegovom kao da u Damasku ljudi sede, puse nargile i gledaju svoja posla, a neko hoce da ih bombarduje iz cista mira. U Siriji je u toku gradjanski rat u kome je do sada poginulo 100.000 ljudi, ali Novak, koji se potpuno protivi bilo kojoj vrsti oruzja, nije imao nista da kaze na tu temu dok Amerika nije usla u igru.

Link to comment
ne pricaj kojesta. smajliliji su tu bili zbog elementarnog nepoznavanja faktografije.zapravo napisao si u dva posta toliko pogresnih stvari da je to za medalju.
amin.
Link to comment
×
×
  • Create New...