Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Kako se zvao Gadafi pre cetrdeset i kusur godina? Oslobodilac?Ne verujem da smo toliko naivni da verujemo u ovakav nacin demokratizacije drustva. To je proces koji zavisi od kulture do kulture, od meridijana do meridijana. Ne postoji univerzalni recept - a ako postoji, onda to znaci da nesto sa demokratijom debelo nije u redu.
postoji, al on se speluje fašizam.Od tih prolećnih revolucija je prošlo po par godina - i nigde nema napretka - u Tunisu je i dalje na snazi policijski čas, u Libiji vlada kompletna anarhija, a u Egiptu je izvršena kontra-revolucija. I generalno, svuda je gore nego što je bilo.elem, glede Radagastovog članka - on ne dokazuje ama baš ništa osim da je ruskim, kineskim i svim ostalim firmama ulaz na libijsko tržište blokiran zbog nekakvog zakona. I da najveći deo libijskog naftnog kolača odlazi na francusku i italijansku firmu.
Link to comment
Kako se zvao Gadafi pre cetrdeset i kusur godina? Oslobodilac?Ne verujem da smo toliko naivni da verujemo u ovakav nacin demokratizacije drustva. To je proces koji zavisi od kulture do kulture, od meridijana do meridijana. Ne postoji univerzalni recept - a ako postoji, onda to znaci da nesto sa demokratijom debelo nije u redu.
"Ovakav nacin demokratizacije"- demonstracije, grub odgovor Gadafija, pa gradjanski rat - nije niko spolja odabrao. Intervencijom je stavljena tacka na rat (sukoba jos ima, ali su, po broju mrtvih, 10 puta manjeg intenziteta). Iako su odrzani izbori, Libija je jos daleko od demokratije, ali ne toliko daleko koliko je bila u trenutku kada je izgledalo da ce Gadafi pobediti.
Link to comment
postoji, al on se speluje fašizam.
Upravo.Ako se ne uvazi kulturna matrica drustva i iz nje nastale potrebe gradjana, onda je to uterivanje liberalizma- sto je zapravo ideolosko silovanje (dodati tome NOR, Neretvu i pesmu mitraljeza). Nekome treba jedan dobar i nadahnut govor pa da razmotri liberalizam kao opciju, drugome je potrebno (kulturoloski) nekoliko generacija da opciju uopste uzme u obzir.Da i ne pominjem ovo krljanje kultura u ubrzanom tehnoloskom napretku covecanstva gde smo tvrdim konopcima vezani mi koji vozimo peglicu, ovi koji voze ferarije i oni odonud koji su jos na magarcu.@Radagast:
Libija je jos daleko od demokratije, ali ne toliko daleko koliko je bila u trenutku kada je izgledalo da ce Gadafi pobediti
sve-sve, ali ova samouverenost iz kvota mi uopste nije realna. Gde je ta vasa kristalna kugla da je i ja pazarim. Edited by CowBoy
Link to comment

Eto, dočekao sam da vidim konvergenciju stajnsa i kauboja. Hvala vam, o Indijanci Sirije, što ste izdržali evo već tri godine, i još na nogama i technicalsima dočekali mrštenje nevoljnog ratnika Obame Baraka na vašeg stabilnog despota, pa da doživimo i ovo prosvijetljenje.

Link to comment
Eto, dočekao sam da vidim konvergenciju stajnsa i kauboja. Hvala vam, o Indijanci Sirije, što ste izdržali evo već tri godine, i još na nogama i technicalsima dočekali mrštenje nevoljnog ratnika Obame Baraka na vašeg stabilnog despota, pa da doživimo i ovo prosvijetljenje.
there there Rodjo ne radi se tu o konvergenciji™ no o zdravorazumskom shvatanju da ne možeš od govana pitu praviti. Za razliku od new born altruizma, on-line humanizma i salonskog moralizma, mnogo zdravije shvatanje.samo za Rodju, ostale lepo molim da ne otvaraju.....u pitanju je maleni sociološki experiment

kao ilustraciju ovog o čemu sam ti pisao - okladiću se s tobom da će mi vrlo brzo neko prebaciti da sam arape nazvao - govnima. :D

Link to comment

^^Da. Ali ni Dave neće ratovati, pa je to sve zajedno moot.Pogodite tko još neće ratovat...

Former Alaska Gov. Sarah Palin is condemning potential American military action in Syria, charging it would be President Obama “saving political face” and saying, “Let Allah sort it out.”“So we’re bombing Syria because Syria is bombing Syria? And I’m the idiot?” Palin wrote in a Facebook message to her followers on Friday, before the president said Saturday that he would seek Congressional approval.
Kraljica. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
mislim da bi sada bio trenutak da neko postavi onaj zizekov prastari tekst (iz vremena bombardovanja tzv. srj) nato leva ruka boga.
ajde ti nadji
Link to comment
"Ovakav nacin demokratizacije"- demonstracije, grub odgovor Gadafija, pa gradjanski rat - nije niko spolja odabrao. Intervencijom je stavljena tacka na rat (sukoba jos ima, ali su, po broju mrtvih, 10 puta manjeg intenziteta). Iako su odrzani izbori, Libija je jos daleko od demokratije, ali ne toliko daleko koliko je bila u trenutku kada je izgledalo da ce Gadafi pobediti.
ova recenica - nije niko spolja odabrao je vrhunac neznanja i cinizma!ovako nesto napisati je minimum :isuse:
Link to comment
×
×
  • Create New...