Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

^ znači osim što si vojni stručnjak, sad si i građevinski konstrukter, geostatičar i geomehaničar.

brao namenski, brao!

Koji ti je bre kurac Koksi, nit' te diram, nit' ti se mesam, serem za svoju dusu, ubivam vreme, otprilike kao i velika vecina ovde, ne bijem te po usima da citas, ne pisem za istoriju, jos manje da se prica, prepricava i pripoveda....

Kome se cita - cita, kome ne - ne mora, cujem da postoji i IL, tako da ne vidim ni potrebu ni motiv da ovako sabanski uleces, pogotovo ako nemas da dodas nesto u vezi sa temom.

Jebemliga, mani me se, ne vidim koja ti asna od ove vrste uletanja.

 

 

Inace, ova i ovakva vrsta uletanja, bez veze i djonom, na coveka/nick, u 2 reda, tek da se nesto kaze, je jedna od najogavnijih forumskih prirodnih pojava.

Tebi vidim, prija, znaci ti, ti si pravi muskarac.

 

Sad nastavi slobodno  ;)

Edited by namenski
Link to comment

Ne bi mu odgovarao, to bi ostavio turcima. Ne bi se previse bunio ako bi turci uleteli da peglaju kurde, a ovi bi iskulirali rebele na koje imaju uticaja i ne bi trazili da sidje sa vlasti.

jebem li ga

moje poznavanje situacije u siriji je zaista skromno

ali, deluje mi da je za asada bolje da ima kurde na svojoj strani nego da makar to bilo i indirektno ulazi u sukob sa njima

posebno sto su te njihove teritorije na drugom kraju drzave u odnosu na one gde on ima bazicnu podrsku

turska vec deluje kao mnogo ozbiljniji igrac od kurda i njihovo direktno uplitanje u sukob, odnosno dozvola samog asada da mu oni vrsljaju po siriji dugorocno izgleda kao mnogo zajebanija stvar, a nije da mu je pitanje kurda nesto sto mora resavati sad i odmah, zapravo njihovo postojanje mu olaksava stvar i rasterecuje mu snage, posto se bore protiv istih neprijatelja

 

teritorije koje bi turske snage "oslobodile" od kurda, sa njemu neprijateljski nastrojenim stanovnistvom i naslonjenim na tursku on vise nikad ne bi mogao vratiti pod svoju kontrolu

sa kurdima verujem da moze dogovoriti i dalje nekakvu labavu zajednicku upravu ili u najgorem slucaju da ima prijateljski nastrojene komsije, sto na bliskom istoku i nije tako losa ponuda

Link to comment

sviraš qrcu, vidiš da sam ti došo ko kec na 10.

samo ga daj, istresi taj frust iz sebe.

 

 

Postavljanje dijagnoza poput frusta, (ne)normalnosti, itd, itd, i deljenje dobronamernih saveta poput ovog tvog gore nickovima je druga najodvratnija pojava na forumu...

 

Zasad si ponosni nosilac obe titule o kojima je rec, dakle forumski udav i dijagnosticar, samo napred, navijam za tebe...  ;)

 

 

Edit: a jedino mesto na koje mozes da mi dodjes, je, znas vec...

 

Sad sevaj.

Edited by namenski
Link to comment

o jbt, večeras si baš raspoložen.

a za ove titule koje sam pobrao, u žiriju si bio ti i..?

I jos najmanje cirka 50 prisutnih koji cute i nece da imaju posla sa mangupima na baterije poput tebe i kojima takodje ovakvim i slicnim ispadima zgadjujes ovo mesto...

 

A sad smatraj da sam te pomilovao po glavi, dao ti lizalicu i poslao da setas, OK?

Link to comment

 

 

jebem li ga

moje poznavanje situacije u siriji je zaista skromno

ali, deluje mi da je za asada bolje da ima kurde na svojoj strani nego da makar to bilo i indirektno ulazi u sukob sa njima

posebno sto su te njihove teritorije na drugom kraju drzave u odnosu na one gde on ima bazicnu podrsku

turska vec deluje kao mnogo ozbiljniji igrac od kurda i njihovo direktno uplitanje u sukob, odnosno dozvola samog asada da mu oni vrsljaju po siriji dugorocno izgleda kao mnogo zajebanija stvar, a nije da mu je pitanje kurda nesto sto mora resavati sad i odmah, zapravo njihovo postojanje mu olaksava stvar i rasterecuje mu snage, posto se bore protiv istih neprijatelja

 

teritorije koje bi turske snage "oslobodile" od kurda, sa njemu neprijateljski nastrojenim stanovnistvom i naslonjenim na tursku on vise nikad ne bi mogao vratiti pod svoju kontrolu

sa kurdima verujem da moze dogovoriti i dalje nekakvu labavu zajednicku upravu ili u najgorem slucaju da ima prijateljski nastrojene komsije, sto na bliskom istoku i nije tako losa ponuda

Pa nisam bas ni ja miroslav lazanski, tripujem malo. Elem, ne pita se bas za sve asad, tako da je moguce da ga rusi malo pritisnu da se miri sa pubunjenicima i da se pajta sa turcima. Kurdi ce ionako da najebu na kraju price.

Link to comment

Ова тема је као ситуација у Сирији - има 50 учесника и свако се са сваким бије...

s tim što učesnici u Siriji nemaju opciju ignore a neki bi je sada rado iskoristili 

Link to comment

Da bi doslo do poplave, talasa, koji bi prakticno u trenutku ugrozio vise od milion ljudi potrebno je da brana 'popusti', provali se odjednom, masivno i na neki nacin dirigovano, a to je moguce postici samo miniranjem ili bas specijalno planiranim i izvedenim bombardovanjem.

 

Месчини да текст управо разрађује сценарио у којем брана изненада попушта под притиском великих пролећних вода. Прилично детаљно се наводи зашто и како би то могло да се деси, има онај део где каже да би читав процес трајао неких 10-12 сати ако би кренуо. За ту брану се откако је изграђена зна да може да остане у комаду једино ако се рупетине које вода прави у тлу испод ње нонстоп запушавају. Како је то запушавање рађено током претходних 25 година (са посебним акцентом на претходних 13 и хиперакцентом на последње 3) можемо само да замислимо.

Link to comment
×
×
  • Create New...