Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

jesu li Ameri organizovali pobunu ili ne? ako jesu, mozemo odmah da prekinemo diskusiju, protiv imperijalistickih zavera se necu zamarati.
Nisu, ali su se slozno sa ostalim regionalnim i velikim silama potrudili da se ne nadje mirni ishod.Negde tamo vec u prvih mesec dana protesta Francuzi su rekli da je Asad nelegitiman, a verujm da su Iranci rekli Asadu "udri".
Link to comment
Nisu, ali su se slozno sa ostalim regionalnim i velikim silama potrudili da se ne nadje mirni ishod.Negde tamo vec u prvih mesec dana protesta Francuzi su rekli da je Asad nelegitiman, a verujm da su Iranci rekli Asadu "udri".
ja i harper diskutujemo o Libiji.
Link to comment

Mislim da nece biti bombardovanja sutra ili prekosutra. Obama je upravo rekao da ce traziti odobrenje Kongresa a pominje i UN.UN su rekle da ne napustaju SIriju, stavise, planiraju da se vrate da jos vise rade na terenu.

Link to comment

za mene je, da otkrijem toplu vodu, ključno pitanje šta će biti posle.asad je opasan ubica i ludak ali ne vidim da će razjedinjeni pobunjenici predstavljati korak napred za siriju. ne sviđa mi se ni mogućnost da intervencija još više radikalizuje situaciju na terenu. zato sam protiv. samo da se zahvalim banetu5 za njegov doprinos temi. puno se moze nauciti od njega i ovde i na temi o arapskom prolecu.

Link to comment

Sad gledao Obamu on izgleda da je prelomio ali traži da mu kongres potvrdi.Gledao AJB dobro su pokrili samo što im je ova iz bejruta malo previše raspevana.Uh evo ovaj iz Vašingtona poredi situaciju sa rokanjem po bosanskim srbima i kako je to dovelo do dejtona.Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment
Mislim da bi prekinula rat visokog inteziteta.
Malo verovatno osim ako pod smanjenjem inteziteta ne mislimo na eliminaciju Asadovih udara iz vazduha.Čudno je za zemlju koja podržava al Sisija da se nije odlučila na podršku Asadu dok ne istera teroriste iz Shama, pa onda da ga cedi zbogradi demokratije
Link to comment
Mislim da bi prekinula rat visokog inteziteta.
Do osmog mjeseca uspjeli su Gadadfiju poskidat sve osim technicalsa, dakle, može se na takvoj konfiguraciji terena i uz FACere među Indijancima ali za to su ipak potrebni mjeseci posvećenosti i jedna dobra organizacija. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
jesu li Ameri organizovali pobunu ili ne? ako jesu, mozemo odmah da prekinemo diskusiju, protiv imperijalistickih zavera se necu zamarati.
Ne znam. A ne znas ni ti, tako da ne moras nista da mi odgovoris, jer necu se ni ja zamarati protiv onih koji su se naprasno zaljubili u americki intervencionizam onda kad su se tamo odselili.
Link to comment
A ne znas ni ti, tako da ne moras nista da mi odgovoris, jer necu se ni ja zamarati protiv onih koji su se naprasno zaljubili u americki intervencionizam onda kad su se tamo odselili.
problem sa ovom diskusijom je sto mene Amerikanci i intervencionizam ne interesuju, mene interesuju Libija i Sirija. ti si taj koji je zainteresovan za Amere. :P Edited by Gandalf
Link to comment
problem sa ovom diskusijom je sto mene Amerikanci i intervencionizam ne interesuju, mene interesuju Libija i Sirija.ti si taj koji je zainteresovan za Amere. :P
Oh, da.
Link to comment
problem sa ovom diskusijom je sto mene Amerikanci i intervencionizam ne interesuju, mene interesuju Libija i Sirija.
Vidis dvojicu kako gore u plamenu i oni te interesuju. Ali te ne interesuje badza koji im prilazi sa kantom kerozina i crevom za prskanje :)
Link to comment
Vidis dvojicu kako gore u plamenu i oni te interesuju. Ali te ne interesuje badza koji im prilazi sa kantom kerozina i crevom za prskanje :)
pobuna kao imperijalisticka zavera je besmislena teza, i u Libiji i u Siriji. na ravnoj nozi sa istinom o 9/11.edit: pri tome, totalno me ne interesuje motivacija imperijalista. interesuje me sta rade - ako ce iz bilo kojih razloga uciniti pravu stvar, odlicno. u Libiji je ucinjena prava stvar, iz zlikovackih i naftozednih razloga.da upotrebim tvoj primer... neka je badza koji prilazi nacista & pedofil, a dvojica u plamenu su Gadafi i neko ko namerava da pridavi pukovnika. badza odluci da pomogne u davljenju - moja reakcija je da i srcem i dusom navijam za naci pedofila.http://lb.boell.org/web/113-1317.html
For a long time, the Arab world and other places beside have played host to stories and illusions about the supernatural power of the United States, which controls everything through complex conspiracies and plots. In this worldview, everything that takes place can be explained in terms of imperialist conspiracies. This is an error. Without a doubt, the UnitedStates are still a great power and capable of influencing events, but they are not always able to manipulate them by means of complex conspiracies: this really is beyond their capacities....it began as a popular and democratic protest movement demanding democratic reforms, but instead of responding to it in a constructive, positive manner, Assad reacted with violent repression. The usual outcome of such a course of action is either a successful crushing of the protests or otherwise, to see them evolve and militarize, and this is what took place in Syria. When a protest movement enters this phase we see new dynamics at play: usually, the rise of the most extremist and brutal elements to the front ranks.
Edited by Gandalf
Link to comment
×
×
  • Create New...