Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Ali zašto ne neograničeno i sa dalekosežnim ciljem? Zašto Ameriku ne pozvati na odgovornost i za stanje nakon intervencije? To je neophodno naročito u Siriji. Pa tamo će nastupiti gora situacija nego u Jemenu (za šta je nesumnjivo Asad kriv jer nije na vreme odstupio kao Saleh ali šta je tu je) i američko učešće je jedino rešenje
mozda bi malo vise verovao u nesto sto nije direktna vec indirektna intervencija. Edited by Bane5
Link to comment
mozda bi malo vise verovao u nesto sto nije direktna vec indirektna intervencija.
Iskreno ne znam šta bi to značilo i donelo u ratu koji se sve više svodi na Asad vs. ISIS/Nusra/SIF
Link to comment

napisao sam pre par meseci da bi se ovaj sukob doveo do neke tacke gde bi se postigao neki sporazum jedna strana ili mora biti porazena ili znacajno uzdrmana sto podrazumeva i interes koji stoji iza te strane.zvuci nemoguce iz ove pozicije.svaki mirovni sporazum bez tog loma niko nece moci da garantuje.takodje, eventualni kompromis interesa uzvan sirije bi mozda mogao da uspe, ali ni to nece garantivati potpunu stabilnost.u ovoj situaciji nema dobrih resenja.

Edited by Bane5
Link to comment

"Objektivni" BBC je krenuo da siluje jadnog Milibanda:

On Newsnight last night, Ed Milliband was invited to spend some time in a Syrian area under government bombardment by a British Syrian doctor.Dr Rola treated some of the victims of incendiary bombs in Aleppo in the north of Syria.Dr Rola said: "I'd like him to spend a day in one of the civilian areas under constant shelling, watching the warplanes above us throw all sorts of weapons on to civilians, and fear for the safety of his family.
Metode dostojne 1 RTS.
Link to comment
@bergasa 19,ovakvo pitanje ne zahteva nuzno trud da se na njega odgovori jer njegov smisao ne smatram imanentnim nekom logicnom ljudskom razmisljanju.bez ljutnje, niposto ne mislim da vredjam tebe vec mi ovakvo pitanje smeta, a verovatno mnogi postavljaju takva pitanja.ako si citao moje postove, intervenciju/bombardovanje uopste ne izdizem i ne razmatram vise od onoga sto se svakodnevno desava u siriji pa ako sam protiv rata i stradanja civila svakako sam i protiv ovakvog oblika vojnog mesanja.ps. samo jednom sam na ovom topiku podrzavao intervenciju. to je bilo nesto pred 19. mart 2011. pred pocetak opsteg napada gadafijevih snaga na bengazi, ali sam i tada imao stav da bi to moralo biti ogranicenog karaktera i sa kratkim, a ne dalekoseznim ciljem.
Postavio sam pitanje jer mi je nacelni stav vazan. Iz tog stava proizilaze druge stvari. Pri tom nikoga ne osudjujem, jer ko sam ja da znam sta je dobro, a sta lose. To mi izgleda logicno. Jer ma koliko mislio da si objektivan to jednostavno nije tacno. I to se odnosi na svakog od nas.
Link to comment
Nemam ni ja akutan problem sa tim ali ne vidim "s" od svrsishodnosti takvog besmislenog polupavanja, osim ako pod svrsishodnošću ne podrazumevamo dodatno udaljavanje od kakvog-takvog mirovnog procesa.
snc je već odložio/odustao od ženeve 2 pod izgovorom hemijskog napada, tako da je pitanje mirovnog procesa nekako u zapećku.svrhu je obama pomenuo već x puta - "da napad hemijskim oružjem ne sme proći nekažnjeno", što su naravno još uvek samo reči.
Link to comment
Pa tamo će nastupiti gora situacija nego u Jemenu (za šta je nesumnjivo Asad kriv jer nije na vreme odstupio kao Saleh ali šta je tu je) i američko učešće je jedino rešenje
Nije ni Saleh odstupio na vrijeme. Menwhile, ko što si i rekao, Yemen is a mess, i trenutačno je po medijski neeksponioranom bombardiranju odmah iza Afghanistana, budući da je Obama za njega dao stvoriti dedicated flotu dronova.
Link to comment
Najave podrske, politicka, finansijska, logisticka i oruzana pomoc odredjenoj strani sa kojom napravis deal, kupovina znacajnih pojedinaca koji su suprostavljeni rezimu, na kraju i direktni ulazak u sukob na strani koju si kupio.
vojna, materijalna, logisticka, podrska pobunjenicima su bile pravi izbor. ljudima koji se pobune protv tiranina valja pomoci. koja god bila motivacija iza toga. da ce tu biti nekih dogovora, korupcije, da su neki pobunjenici bitange, itd, to se podrazumeva. ljudi smo.
neuporedivo je romanticnije verovati u unesreceni narod kojem je bilo dosta tiranije pa se digao na noge i noktima i zubima srusio diktatora.
jesu li Ameri organizovali pobunu ili ne? ako jesu, mozemo odmah da prekinemo diskusiju, protiv imperijalistickih zavera se necu zamarati. Edited by Gandalf
Link to comment
Hašim Tači traži vojnu akciju protiv Sirije!Iako su Kosovo i Sirija dva različita slučaja, humanitarna intervencija se pokazuje kao jedinstveno, pravedno, humano rešenje kojim se podržava demokratija u svetu, smatra Tači
Gandalf, bane5, Tači, Radagast...
Link to comment
Nije ni Saleh odstupio na vrijeme. Menwhile, ko što si i rekao, Yemen is a mess, i trenutačno je po medijski neeksponioranom bombardiranju odmah iza Afghanistana, budući da je Obama za njega dao stvoriti dedicated flotu dronova.
Ma dobro, gledam u kontekstu Arapskog proleća (2011.-)To je samo War on terror, u koordinaciji sa centralnom vlasti, logično da ne pobuđuje pažnju a i kome bi to drago bilo čuti da je Al Qaeda still alive & kicking Edited by dillinger
Link to comment
Gandalf, bane5, Tači, Radagast...
kao vodja vehabijskog pokreta u srbiji i kao placenik 'katarske prcije' sramota je da budem iza gandalfa.raportovan si zbog toga.ps. plus ime malim slovom :) Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...