Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Postavljas to pitanje u ratu u kom su Asadove snage kacile metalnu burad punjenu dinamitom na sofisticirane vojne avione kako bi ih koristili kao bombe.

 

Доста су их постављали на хеликоптере, и уз помоћ ГПС-а бацали прилично прецизно.

Link to comment

Neukusna šala, ako je bila šala. Lenjingrad su napadali teroristi, a u Alepu su se teroristi zabarikadirali sa civilima kao živim štitom.

 

A što je bot puk'o, jbg, nešto dobro da se desi u ovom vremenu zla...

Link to comment

Sve se moze opravdati kad tvoji bombarduju pa i ubistva civila. Ali ko jebe i njih i decu im kad nemaju modnu reviju.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Sve se moze opravdati kad tvoji bombarduju pa i ubistva civila. Ali ko jebe i njih i decu im kad nemaju modnu reviju.

A jesi naporan sa tom modnom revijom, pa nisi valjda toliko blentav da misliš kako sam ja to postovao da bi time pokazao kako je kod Asada lijepo?

Link to comment

Sve se moze opravdati kad tvoji bombarduju pa i ubistva civila. Ali ko jebe i njih i decu im kad nemaju modnu reviju.

 

Moraju se baviti krpicama, jer nisu sva djeca imala tu privilegiju da im Obama pošalje 500 mEliona u naoružanju za umjerenu borbu protiv klimatskih promjena.

Link to comment

A jesi naporan sa tom modnom revijom, pa nisi valjda toliko blentav da misliš kako sam ja to postovao da bi time pokazao kako je kod Asada lijepo?

Ne to je protajeni rasizam po kome oni koji zive stilom slicnom nasem imaju pravo da tlace neke tamo bradonje. A sutra ces kritikovati "uvodjenje demokratije". Samo sto takav pogled na svet dodaje ulje na vatru. Bas kao sto i uvodjenje demokratije je doprinelo nastanku ISISa.

Link to comment

Није ово неко пиратско топче, већ нешто савремено, вероватно за неки протокол или забавни парк.

Цев има амортизер у себи, што је одлика савремених оруђа.

Али са друге стране испаљује ђулад што је потпуно застарело.

 

 

Ima još da se ide do praćki ali stvari se kreću u pravom smeru. Neka se spreme akindžije.

 

Ovo je cev sa naprave Canon de 155 C modèle 1915 Schneider Canon de 155 C modèle 1917 Schneider, tako da nije bas ni zastarelo, sigurno ne piratsko, ne ispaljuje djulad sigurno, verovatno neke komade metala, seckane, eksere, sta se vec nadje pri ruci, ni priblizno nesto sto je ispaljivao original, dakle 1 прангија...

Lafet je nesto prilagodjen, a amortizeri nemaju ama bas nikakve veze sa originalom, oni su novi, lukavo dodati, svaka cast na domisljatosti, skoro pa genijalno, mada se po jacini trzaja vidi da se koristi neka kao bajagi u svakom slucaju ko zna kakva prirucna municija, mada ko zna...

A da nije piratsko topcetm vidi se i po tome sto se puni odpozadi, dakle остраган, sto se opaljuje na канапчеtm...

 

Inace, radilo se o ozbiljnoj WW1 i posle njega napravi, silne pare su dali Amerikanci ne bi li se snabdeli kada su usli u WW1, pazarila ju je i Kraljevina Jugoslavija i jos sijaset evropskih i vanevropskih zemalja...

Edited by namenski
Link to comment
×
×
  • Create New...