Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

dillinger,pre svega za raku se vezuje isis. ako cak ima neko gori od nusre to su oni.juce sam (mislim) pominjao eksplozije vise od 10 auto bombi u siitskim cetvrtima bagdada.to je po svemu sudeci njihovo delo. oni nisu samo spremni na sve, oni su neke stvari u svetu terora prosto doveli do perfekcije koja ubija nevine.

Link to comment
dillinger,pre svega za raku se vezuje isis. ako cak ima neko gori od nusre to su oni.juce sam (mislim) pominjao eksplozije vise od 10 auto bombi u siitskim cetvrtima bagdada.to je po svemu sudeci njihovo delo. oni nisu samo spremni na sve, oni su neke stvari u svetu terora prosto doveli do perfekcije koja ubija nevine.
Pa nije li to isto? ISIS i ISIL jel (Sham/Levant)
Link to comment

ne bas, ahrar ash-sham je za stepenik ispod isis-a ali su blizu ideoloski i teznjama. u prevodu znaci nesto kao 'islamski pokret slobodnih ljudi levnata (shama)'isis (islamic state of iraq and sham) je klasicna ekstremna tvorevina, nastala po uzoru na al-kaidu (verovatno i pod njenim okriljem), originalno u iraku, odgovorna za hiljade mrtvih u stotinama teroristickih napada u toj drzavi. sirija kao drzava koja ne postoji i u ratu je vec godinama je idealna za njihov rast i razvoj.u 'operacijama' protiv kurda sham i isis nastupaju zajedno sa nusrom i zajedno su odgovorni za niz zlocina protiv covecnosti.grad raka je bastion isis-a.

Edited by Bane5
Link to comment
ne bas, ahrar ash-sham je za stepenik ispod isis-a ali su blizu ideoloski i teznjama. u prevodu znaci nesto kao 'islamski pokret slobodnih ljudi levnata (shama)'isis (islamic state of iraq and sham) je klasicna ekstremna tvorevina, nastala po uzoru na al-kaidu (verovatno i pod njenim okriljem), originalno u iraku, odgovorna za hiljade mrtvih u stotinama teroristickih napada u toj drzavi. sirija kao drzava koja ne postoji i u ratu je vec godinama je idealna za njihov rast i razvoj.u 'operacijama' protiv kurda sham i isis nastupaju zajedno sa nusrom i zajedno su odgovorni za niz zlocina protiv covecnosti.grad raka je bastion isis-a.
Hvala na pojašnjenju samo možda se nismo razumeli. Hteo sam reći da je ISIL, tj. Islamska država Iraka i Levanta samo naš, zapadnjački naziv za ISIS, krovnu organizaciju i buduću državu u okviru koje deluje i Ahrar Sham. I jezgro Shama su koliko kapiram domaći sirijski salafisti. Edited by dillinger
Link to comment

isis se cini krovnim jer nastupa sa pozicije terora. nemoguce je utvrditi ko u ovom trenutku u njihovim redovima ima vecu snagu.ash-sham se razlikuje od isis-a u tome sto oni uglavnom ne koriste teroristicke metode.ps. njihove 'operacije' protiv kurda (koje snazno pomazu pripadnici pkk-a) su se pokazale relativno neuspesnim i prozetim terorom prema civilima.

Edited by Bane5
Link to comment
Spor je samo u tome da li se u slucaju Libije radi o tome (prvim koracima ka demokratizaciji) ili o necemu drugom.
A.Kao da tu ima (ozbiljnog) spora.edit: Galovej je samo konstatovao ocigledno. Kako god, bravo. Edited by CowBoy
Link to comment

Putin se konacno oglasio povodom namere Amerikanaca da intervenisu u Siriji. I to kako! Tvrdom, muskom izjavom, kojom je Amerima jasno i bez okolisanja stavljeno do znanja kakva bi bila reakcija Rusije u slucaju napada na njoj prijateljsku zemlju.

Ruski predsednik Vladimir Putin kaže da će biti "izuzetno žalosno" ako bi SAD pokrenule jednostranu vojnu akciju protiv Sirije. :cry:

Edited by Radagast
Link to comment

@bergasa 19,ovakvo pitanje ne zahteva nuzno trud da se na njega odgovori jer njegov smisao ne smatram imanentnim nekom logicnom ljudskom razmisljanju.bez ljutnje, niposto ne mislim da vredjam tebe vec mi ovakvo pitanje smeta, a verovatno mnogi postavljaju takva pitanja.ako si citao moje postove, intervenciju/bombardovanje uopste ne izdizem i ne razmatram vise od onoga sto se svakodnevno desava u siriji pa ako sam protiv rata i stradanja civila svakako sam i protiv ovakvog oblika vojnog mesanja.ps. samo jednom sam na ovom topiku podrzavao intervenciju. to je bilo nesto pred 19. mart 2011. pred pocetak opsteg napada gadafijevih snaga na bengazi, ali sam i tada imao stav da bi to moralo biti ogranicenog karaktera i sa kratkim, a ne dalekoseznim ciljem.

Edited by Bane5
Link to comment
ps. samo jednom sam na ovom topiku podrzavao intervenciju. to je bilo nesto pred 19. mart 2011. pred pocetak opsteg napada gadafijevih snaga na bengazi, ali sam i tada imao stav da bi to moralo biti ogranicenog karaktera i sa kratkim, a ne dalekoseznim ciljem.
Ali zašto ne neograničeno i sa dalekosežnim ciljem? Zašto Ameriku ne pozvati na odgovornost i za stanje nakon intervencije? To je neophodno naročito u Siriji. Pa tamo će nastupiti gora situacija nego u Jemenu (za šta je nesumnjivo Asad kriv jer nije na vreme odstupio kao Saleh ali šta je tu je) i američko učešće je jedino rešenje Edited by dillinger
Link to comment
Da li si ti za bombardovanje?
ako se desi da u jednom kratkom napadu polupaju par kasarni van gradova, sa obrazloženjem da je to zbog upotrebe (nedokazane, jel) bojnih otrova, i pritom ne bude civilnih žrtava podvrste "kolateralna šteta '99", i nakon čega obama kaže "toliko od nas ovaj put" - nemam problem sa tim.sve ostalo mi je diskutabilno.nije upućeno meni, ali kad se već deklarišemo...
Link to comment
ako se desi da u jednom kratkom napadu polupaju par kasarni van gradova, sa obrazloženjem da je to zbog upotrebe (nedokazane, jel) bojnih otrova, i pritom ne bude civilnih žrtava podvrste "kolateralna šteta '99", i nakon čega obama kaže "toliko od nas ovaj put" - nemam problem sa tim.
Nemam ni ja akutan problem sa tim ali ne vidim "s" od svrsishodnosti takvog besmislenog polupavanja, osim ako pod svrsishodnošću ne podrazumevamo dodatno udaljavanje od kakvog-takvog mirovnog procesa.
Link to comment
×
×
  • Create New...