Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

mapom. idlib je udaljen od frontline-a ali ti ne priznaješ mape tako da ne znam čime bih ga jače mogao argumentovati.

 

daj malo ozbiljnosti. nigde nisi postavljao mape. ako nemas argumente i ako pises proizvoljno ili dajes svoje misljenje naglasi da ono sto pises je tvoje misljenje i sve bi to tako bilo ok, ja ni rec ne bi napisao.

sve ostalo moras da dokazes.

Link to comment

znači teret dokazivanja da idlib nije na liniji fronta je na meni?

 

ne moram ja ništa tebi da dokazujem, ovo pišem da drugi ljudi koji toliko ne prate ne potpadnu pod tvoju propagandu. zaboravio sam već koliko je prošlo dana od kad sam ti postavio pitanje za ono navodno etničko čišćenje, nešto ne videh gomilu dokaza sa tvoje strane kada su te drugi pitali za to.

Edited by theanswer
Link to comment

postoji li deo sirije koji je relativno bezbedan po civile koji bi mogao primiti toliki broj ljudi, a da je pod kontrolom pobunjenika?

 

 

ne postoji u smislu bezbednosti.

 

Izvini, a koji to jos smisaotm osim bezbednosti za civile u podrucjima u kojima se vode borbe u Siriji treba da bude osmisljentm​?

I to u jeku gradjanskog rata i ko ce ga znati cijih intervencija sa strane.

Posao, socijalno, uredan gradski prevoz...?

Link to comment

znači teret dokazivanja da idlib nije na liniji fronta je na meni?

 

ne moram ja ništa tebi da dokazujem, ovo pišem da drugi ljudi koji toliko ne prate ne potpadnu pod tvoju propagandu. zaboravio sam već koliko je prošlo dana od kad sam ti postavio pitanje za ono navodno etničko čišćenje, nešto ne videh gomilu dokaza sa tvoje strane kada su te drugi pitali za to.

 

teret dokazivanja je za svaku tvrdnju (tvrdnju!!!), a ti tvrdis i imam pravo da se sa njom ne slozim i da trazim da je dokazes.

i opet te molim da ne preterujes, nije pitanje da mi dokazujes gde je idlib (grad) vec da mi dokazes da je idlib provincija sigurna za civile kao si napisao.

sta ti je to tesko. meni se ovde meri svaka recenica, hajde da merimo i tvoje.

 

edit: osoba koja mi je postavila pitanje za etnicko ciscenje ima sve vreme i informacije ovog sveta da mi kaze kakva je situacija u nizu mesta u kojima se desilo raseljavanje stanovnistva u siriji pocev od 2013. (naveo sam i od kog grada moze da pocne). pitanjem sam odgovorio pitanjem. odgovorima na moje najdirektnije pitanje pojavice se slika onoga sto sam tvrdio.

Edited by Bane5
Link to comment

Izvini, a koji to jos smisaotm osim bezbednosti za civile u podrucjima u kojima se vode borbe u Siriji treba da bude osmisljentm​?

I to u jeku gradjanskog rata i ko ce ga znati cijih intervencija sa strane.

Posao, socijalno, uredan gradski prevoz...?

 

pa da li si ti slep? vidis da se tvrdi da se idlib nalazi daleko od linije fronta = nema borbi = sve je OK.

 

ps. odgovor na nastavak tvog posta je da najpre ne karikiras, u pitanju su samo najosnovniji uslovi za zivot, hrana, nekakav smestaj i mogucnost da im neko garantuje da ce hrana stici, da pekara koja ih snabdeva hlebom nece biti unistena, a logor sravnjen u nekom od avio napada. nista vise.

Edited by Bane5
Link to comment

Pa i tvoja je bila tvrdnja (tvrdnja!!!) da ne postoji.

 

odlicno zapazanje. tebi obecavam kao i svima na forumu da cu svoje argumente izloziti kada mi prvoizrecena tvrdnja bude detaljno obrazlozena.

neka te ne nervira moj cinican ton, radi se upravo o tome da su 'asadoljubitelji' i 'mapotumaci' iz ko zna kakvih licnih pasija i muka za svaku moju tvrdnju koja ih iznervira (a za koje uvek napisen da su samo MOJE misljenje i za koje za razliku od svih njih kazem 'neka ih vreme potvrdi da li su istinite i da li su imale smisla' jer ako bas izgresim ja cu im prepustiti sve vreme na ovom topiku i necu se vise pojaviti na njemu) trazili dokaz. zasto su toliko besni kad im ja trazim samo ono sto oni traze od drugih?

Edited by Bane5
Link to comment

neverovatno je šta ti radiš. gde sam ja napisao PROVINCIJA a ne GRAD? ajde pokaži to molim te.

 

druga stvar ja sam pisao o konkretnom slučaju etničkog čišćenja kada sam postavio onu sliku. dakle ne ništa da se nađu gradovi nego jedan konkretan slučaj.

Link to comment

teret dokazivanja je za svaku tvrdnju (tvrdnju!!!), a ti tvrdis i imam pravo da se sa njom ne slozim i da trazim da je dokazes.

i opet te molim da ne preterujes, nije pitanje da mi dokazujes gde je idlib (grad) vec da mi dokazes da je idlib provincija sigurna za civile kao si napisao.

sta ti je to tesko. meni se ovde meri svaka recenica, hajde da merimo i tvoje.

 

 

 

 

Ali je sam grad daleko od linija fronta

 

Eto čisto ovako da se vidi da bude jasnije

Edited by theanswer
Link to comment

neverovatno je šta ti radiš. gde sam ja napisao PROVINCIJA a ne GRAD? ajde pokaži to molim te.

 

druga stvar ja sam pisao o konkretnom slučaju etničkog čišćenja kada sam postavio onu sliku. dakle ne ništa da se nađu gradovi nego jedan konkretan slučaj.

 

provinacija idlib (cela) takodje nije na liniji fronta, doduse delovi na istoku su blizu (na zapadu onako, nisu predaleko) tako da to tebi ne smeta nimalo da nam ovde isporucis dokaze o sigurnosti civila.

ps. ali ako hoces da pricas samo o gradu idlibu onda mozemo i o njemu iako nema puno smisla jer izbeglice iz drugih delova sirije ne dolaze iskljucivo i grad idlib.

Edited by Bane5
Link to comment

Promjena semantike u Le Monde-u. Umjesto "modérés" u zadnjem clanku pricaju o "moins radicaux". Clanak je o novoj ofanzivi pobunjenika za odblokadu istocnog Alepa.

Link to comment
×
×
  • Create New...