Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Ne nego kada neko pogodi civilna podrucija veliki broj puta onda pocne da se sumnja da se radi ili o nerezonskom bombardovanju ili o namernom zastrasivanju, ali tesko je priznati da su miljenici ratni zlocinci u ovom slucaju.

 

Najgore lesinarenje bez obraza je kada se pokusava u pricu ubaciti "druga strana" i odbraniti neodbranjivo.

'Ajde jos jednom, stavku po stavku, nikako da skontam, pomagaj, tako ti humanizma:

1. Sta je to 'nerezonsko' (tvoj izraz, ja ga prvi put cujem) bombardovanje?

2. Kazes 'namerno' zastrasivanje. OK, postoji li i 'nenamerno' zastrasivanje?

3. Ko ovde brani bilo sta, a narocito stradanje civila ukljucujuci i decu?

4. Ko su to 'miljenici'? Ciji?

5. Sta je to civilno podrucje? Grad? Deo grada u kome zive civili? Njiva? Pasnjak?

6. Druga strana u sirijskom, a bice i u svim ostalim slucajevima, uvek postoji. Ima li, mozda i samo mozda, mesta makar i primisli da joj odgovara da talambasa o nedelima prvetm strane?

Link to comment

Da. E sad zamisli da su dodatno pogodjene i sve bolnice u BG pa onda krenule skole u NS.

Zasto da zamislja: eno na Uskrs '44. pogodjeno porodiliste u Beogradu...

Link to comment

Pre neki dan je namerno(daleko od linije fronta) gadjan univerzitet u zapadnom Alepu  i izgunuli studenti, pa je ta vest na zapadu propracena kao "uobicajeno ratno stradanje u gusto naseljenom mestu" ili uopste nije spomenuta...

Edited by Geo
Link to comment

Zasto da zamislja: eno na Uskrs '44. pogodjeno porodiliste u Beogradu...

Da to bilo zato sto su nas Amerikanci jos tada mrzeli.

 

Pre neki dan je namerno(daleko od linije fronta) gadjan univerzitet u zapadnom Alepu i izgunuli studenti, pa je ta vest na zapadu propracena kao "uobicajeno ratno stradanje u gusto naseljenom mestu" ili uopste nije spomenuta...

Pravo da ti kazem zabole me za zapadne medije za koje znamo kakvi su. Ovde se radi o stotinama ubijene dece i nazivanju stvari pravim imenom. Ako tebi nije ni malo glupo da tako nesto razvodnjavas pricom o "zapadnim medijima" tebi na cast.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Bolnice vise nisu aktuelne borci za slobodu i "antiteroristi" su nasli novu metu, skole.

 

Syria conflict: Schoolchildren killed in Idlib air raids

 

Koliko kapiram, nije rec o skoli vec "school complex"

 

 

The Observatory, a UK-based monitor of Syria's five-year conflict, initially reported two schools had been hit, but later clarified that it was a school complex made up of multiple buildings.

 

 

Otuda Rusi pokazuju snimke gde kazu da skola nije ostecena, i jos neke informacije, nesto jace kada obicno samo odmahnu rukom i ne pokazu nikakve dokaze.

 

 

The findings of the Russian drone could easily be verified by the American side, as during its photo mission a US MQ-1B Predator UAV was in the same area, according to Moscow.

Link to comment

Da to bilo zato sto su nas Amerikanci jos tada mrzeli.

 

 

Najgore lesinarenje bez obraza je kada se pokusava u pricu ubaciti "druga strana" i odbraniti neodbranjivo.

 

:fantom:

Link to comment

Mislim da sad vise ni sam ne znas gde ti misli idu.

 

Ma u redu to, nego 'ajde ti polako:

 

'Ajde jos jednom, stavku po stavku, nikako da skontam, pomagaj, tako ti humanizma:

1. Sta je to 'nerezonsko' (tvoj izraz, ja ga prvi put cujem) bombardovanje?

2. Kazes 'namerno' zastrasivanje. OK, postoji li i 'nenamerno' zastrasivanje?

3. Ko ovde brani bilo sta, a narocito stradanje civila ukljucujuci i decu?

4. Ko su to 'miljenici'? Ciji?

5. Sta je to civilno podrucje? Grad? Deo grada u kome zive civili? Njiva? Pasnjak?

6. Druga strana u sirijskom, a bice i u svim ostalim slucajevima, uvek postoji. Ima li, mozda i samo mozda, mesta makar i primisli da joj odgovara da talambasa o nedelima prvetm strane?

Link to comment

Ma u redu to, nego 'ajde ti polako:

Mislim da nemam ni vremena ni energije za pisanje eseja o necemu sto je jasno kao dan. Ako je ovo sto oni rade u Alepu ok onda je bombardovanje SRJ takodje ok.

Link to comment

Mislim da nemam ni vremena ni energije za pisanje eseja o necemu sto je jasno kao dan. Ako je ovo sto oni rade u Alepu ok onda je bombardovanje SRJ takodje ok.

 

 

 

Najgore lesinarenje bez obraza je kada se pokusava u pricu ubaciti "druga strana" i odbraniti neodbranjivo.

 

:fantom:

Link to comment

Da to bilo zato sto su nas Amerikanci jos tada mrzeli.

 

 

Pravo da ti kazem zabole me za zapadne medije za koje znamo kakvi su. Ovde se radi o stotinama ubijene dece i nazivanju stvari pravim imenom. Ako tebi nije ni malo glupo da tako nesto razvodnjavas pricom o "zapadnim medijima" tebi na cast.

Pa non stop postavljas ekskluzive samo iz tih medija pa rekoh da ti spomenem ... Sto se tice stradanja civila(dece) u delu grada gde se vode zestoka ratna dejstva, glavni krivci su oni sto iste te drze kao zivi stit i nedozvoljavaju istima da napuste tu oblast ..., barem bi ja prvo krivio sebe ako svoju decu ne bih sklonio ili one koji me sprecavaju u tome 

Link to comment

Mislim da nemam ni vremena ni energije za pisanje eseja o necemu sto je jasno kao dan. Ako je ovo sto oni rade u Alepu ok onda je bombardovanje SRJ takodje ok.

pazi ovako, generalštab u BG je recimo legitimna meta u ratu, ako neko strada ko ide ulicom u tom momentu ili neka bude i u obližnjoj zgradi to bi se moglo podvesti pod kolateral, bombardovanje kineske ambasade je možda bila greška (iako sumnjam ali neka bude)

 

e sad  namjerno gađanje televizije zato što ti se ne sviđa njihov program (OK nije se sviđao ni nama al nebitno) je baš ono zadnje dno a takve primjere ne mogu da nađem u Siriji

Link to comment

pazi ovako, generalštab u BG je recimo legitimna meta u ratu, ako neko strada ko ide ulicom u tom momentu ili neka bude i u obližnjoj zgradi to bi se moglo podvesti pod kolateral, bombardovanje kineske ambasade je možda bila greška (iako sumnjam ali neka bude)

 

e sad  namjerno gađanje televizije zato što ti se ne sviđa njihov program (OK nije se sviđao ni nama al nebitno) je baš ono zadnje dno a takve primjere ne mogu da nađem u Siriji

 

"Ne mozes da nadjes" stotine napada na bolnice (i to bez upozorenja) u Siriji, a pricas o nekakvom dnu? Klasicni nacionalisticki humanizam.  

Link to comment

 bombardovanje kineske ambasade je možda bila greška (iako sumnjam ali neka bude)

Greshka™ tipa raketiranja, torpediranja i przenja napalmom (all in one: RTpN) americkog ratnog broda USS Liberty - koji, istina, u momentu RTpN nije bio pod upravom™ US Navy nego NSAja... Snajka ostala da pravi palacinke.

.

.

.

Oh, wait... To je ustvari bio frendly™. 

 

Nego - za tu ambasadu - zvanicno objasnjenje je da na "starim mapama" tu stoji valjda vojni objekat (gistro). Da ponovim jos jednom - na Novom Beogradu a na tom mestu gde je izgradjena pa raketirana kineska ambasada nikad nista pre iste nije bilo - osim peska a pre toga mocvara. Ergo, to nije sjajan primer za "neka bude".

Link to comment
×
×
  • Create New...